Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-02-2021, 10:38   #1161
WWY
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 03-09-2019
Model: Ford Fiesta / Ford Mondeo
Silnik: 1.1 85KM / 1.5 165KM
Rocznik: 2019
Postów: 38
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Tedi_k myślę że jak zawsze życie rozsądzi sprawiedliwie, trzeba tylko chwilę poczekać. W poniedziałek będę w ASO więc długo nie musimy czekać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Skuteczność jest miarą prawdy jak mawiają ludzie. Jak dostanę jakieś dokumenty z serwisu to zamieszcze.

Dodatkowej wiedzy nigdy za wiele!

WWY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2021, 11:46   #1162
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,055
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Tedi_k myślę że jak zawsze życie rozsądzi sprawiedliwie, ...
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To mnie Kolega ubawił...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdyby Kolega był ze Śląska, to chociaż by miał szansę jakąś, że ASO w razie "W" wyśle go do mnie ...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Popularna taktyka na Śląsku jak nie bardzo umieją sobie poradzić...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2021, 19:16   #1163
WWY
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 03-09-2019
Model: Ford Fiesta / Ford Mondeo
Silnik: 1.1 85KM / 1.5 165KM
Rocznik: 2019
Postów: 38
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

No to teraz wszyscy się ubawimy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dokumentow nie dostałem po za samym zleceniem, gdzie zgłosiłem co boli moje autko. Wg. opowieści: sprawdzili akumulator i jest w porządku. Powiedzieli że będą programować auto na nowo, więc muszę je zostawić na kilka godzin. Programowanie zrobili na nowo i ogrzewanie przedniej szyby oraz czujniki przednie zaczęły działać. Nic nie było wymieniane ani rozkręcane. Tylko ponownie wgrali oprogramowanie. Ta sama wersja, tylko mapy nowsze.

Natomiast szukali cały dzień czemu przycisk nie działa. Dałem im też pendrive z którego robiłem aktualizacje, bo chcieli. Powiedzieli że zrobili update na innych autach w tej wersji co moja w salonie na sprzedaż i w tych autach co sprawdzili jest ten sam błąd, więc to błąd oprogramowania sync przygotowanego przez Forda. Powiedzieli że jak ford zrobi poprawkę (oni zgłoszą) to przyjdzie z aktualizacją. Na pytanie za ile - powiedzieli że pewnie coś koło miesiąca - bo podobno co tyle robią aktualizacje takich błędów. Sami nic więcej zrobić nie mogą.


Więc jak ktoś się z tym spotkał - to wychodzi na to że trzeba przeczekać.

Jak przyjdzie aktualizacja to napiszę jak kogoś ciekawi ile trwa przygotowywanie takich poprawek i czy w ogóle, kiedyś się pojawi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez WWY ; 15-02-2021 o 19:19
WWY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2021, 19:40   #1164
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,055
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
....Wg. opowieści: sprawdzili akumulator i jest w porządku. ...
A co miał nie być... Był po prostu niedoładowany... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
...Powiedzieli że będą programować auto na nowo, więc muszę je zostawić na kilka godzin. Programowanie zrobili na nowo i ogrzewanie przedniej szyby oraz czujniki przednie zaczęły działać. Nic nie było wymieniane ani rozkręcane. Tylko ponownie wgrali oprogramowanie. Ta sama wersja, tylko mapy nowsze.
...
Programowanie - zgodnie z procedurą - robi się na podpiętym prostowniku. Aku się zdołał doładować - co "uzdrowiło" grzanie szyby...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Instalacja czujników też zdołała w cieple "odtajać"/wysuszyć się i "programowanie" jej też zdołało "pomóc"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
......Ta sama wersja, tylko mapy nowsze.
...
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
.....
Natomiast szukali cały dzień czemu przycisk nie działa. ...
Bo się na tym tak znają, że dobrze iż tylko tyle czasu na szukanie mieli... Mogło by to równie dobrze rok trwać...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
... Powiedzieli że zrobili update na innych autach w tej wersji co moja w salonie na sprzedaż i w tych autach co sprawdzili jest ten sam błąd, więc to błąd oprogramowania sync przygotowanego przez Forda. Powiedzieli że jak ford zrobi poprawkę (oni zgłoszą) to przyjdzie z aktualizacją. Na pytanie za ile - powiedzieli że pewnie coś koło miesiąca - bo podobno co tyle robią aktualizacje takich błędów. Sami nic więcej zrobić nie mogą.

Więc jak ktoś się z tym spotkał - to wychodzi na to że trzeba przeczekać.

Jak przyjdzie aktualizacja to napiszę jak kogoś ciekawi ile trwa przygotowywanie takich poprawek i czy w ogóle, kiedyś się pojawi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obstawiam w ciemno, że chodzi o "stary numer" ustawień w konfiguracji APIM w bloku DE07. "Przypadkowe 1-ki" w tym bloku nie takie efekty potrafią dać...
Nic nie trzeba "aktualizować", tylko ustawić same zera w tym bloku i "magicznie" wszystko zaczyna działać prawidłowo...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko, aby to wiedzieć to po pierwsze na tym trzeba się znać a po drugie mieć narzędzia...
Krótko mówiąc - cała ta "odyseja" mogła być ograniczona do podładowania aku i poprawienia konfiguracji Sync3. Góra półtorej do 2 godzin roboty (przez to aku).
A czujnikom to tylko pogoda może ponownie zaszkodzić...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2021, 20:07   #1165
WWY
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 03-09-2019
Model: Ford Fiesta / Ford Mondeo
Silnik: 1.1 85KM / 1.5 165KM
Rocznik: 2019
Postów: 38
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Jeszcze chwila i przyjmę wyzwanie i zweryfikuje ;p
Czy jak kupię kabel i forscan-a to będę mógł to zrobić sam? I zmienić wartości tego obszaru w pamięci?
Oraz czy oni będą mogli się dowiedzieć że coś tam dłubałem? Coś tam się zapisuje gdziekolwiek?
WWY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2021, 21:38   #1166
wowo213
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 19-01-2018
Model: fiesta mk8
Silnik: 1.0
Rocznik: 2017
Postów: 191
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Nowa wersja

Cytat:
5U5T-14G381-EM

3.4.20351
Cytat:
Changes still being reported by users



- Navigation seems faster for searching addresses etc

- Carplay seems to load quicker
wowo213 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2021, 21:54   #1167
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,055
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Jeszcze chwila i przyjmę wyzwanie...
Niczego nie trzeba "przyjmować"... Wystarczy podać VIN auta i odpowiem, czy blok ten jest "faktycznie podejrzany"...
W okolicy zapewne są koledzy, co mogą wykonać stosowne działania bez narażania się na "skoki adrenaliny" charakterystyczne dla "pierwszych razów"...

BTW - może Kolega przy okazji zapytać "swoich guru" w ASO czy wiedzą o tak podstawowym fakcie jak to, że grzana szyba nie uruchamia się poniżej 60% naładowania aku...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Obstawiam w ciemno", że "zrobią okrągłe oczy"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2021, 09:09   #1168
wowo213
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 19-01-2018
Model: fiesta mk8
Silnik: 1.0
Rocznik: 2017
Postów: 191
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

a może mi ktoś powiedzieć dlaczego opcja "ogólne" jest zablokowana. Niby tam wgl nie zaglądam, ale dzisiaj po aktualizacji do 3.4.20351 zauważyłem, że to menu jest niedostępne. Nawet nie wiem czy wcześniej też tak było...na pewno na 3.0 nigdy coś takiego nie występowało

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wowo213 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2021, 09:15   #1169
Raggio
ford::amateur
 
Imię: Giorgio
Zarejestrowany: 07-01-2019
Skąd: Milano
Model: KUGA
Silnik: benzina
Rocznik: 2017
Postów: 5
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Musisz włączyć zestaw wskaźników. Bye, Giorgio.
Raggio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2021, 13:39   #1170
WWY
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 03-09-2019
Model: Ford Fiesta / Ford Mondeo
Silnik: 1.1 85KM / 1.5 165KM
Rocznik: 2019
Postów: 38
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niczego nie trzeba "przyjmować"... Wystarczy podać VIN auta i odpowiem, czy blok ten jest "faktycznie podejrzany"...
Wysylam w takim razie nr Vin na priv.

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W okolicy zapewne są koledzy, co mogą wykonać stosowne działania bez narażania się na "skoki adrenaliny" charakterystyczne dla "pierwszych razów"...
Nie chciałbym nikogo fatygować do takich głupot, zwłaszcza że jestem świeżak na forum.

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BTW - może Kolega przy okazji zapytać "swoich guru" w ASO czy wiedzą o tak podstawowym fakcie jak to, że grzana szyba nie uruchamia się poniżej 60% naładowania aku...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Obstawiam w ciemno", że "zrobią okrągłe oczy"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W ASO niestety nie mam dostępu do guru tylko do doradców serwisowych, którzy nie wiedzą czy apteczkę która mają na wystawie w sprzedaż jest z wyposażeniem czy pusta.

Takie czasy.

Ostatnio edytowane przez WWY ; 16-02-2021 o 13:42
WWY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ford , mondeo mk5 , navigacja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.