Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-01-2021, 16:51   #1791
cabra
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 16-12-2020
Skąd: Wroclaw
Model: Focus
Silnik: 1.5 EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

u mnie nic nie terkoce na jałowym póki co ale jest z 3 kwartału 2020, może coś upgradowali

cabra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2021, 17:49   #1792
Maciek01
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-01-2019
Skąd: Irlandia
Model: focus vignale
Silnik: 1.5 ecoblue
Rocznik: 2019
Postów: 71
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Jak już pisałem wyżej, rozmawiałem z gościem, co ma auto od listopada, więc raczej miałeś więcej szczęścia
Maciek01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2021, 09:25   #1793
r2d2_dawid
ford::average
 
Avatar r2d2_dawid
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 21-03-2016
Model: Focus MK4 HB ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue AT8
Rocznik: 2021
Postów: 75
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak a propos tych obaw: pojechałem dzisiaj do serwisu na naprawę migającego reflektora i przegląd po 60kkm.
Może i z reflektorem nic nie zrobili, ale za to spieprzyli wymianę filtra paliwa, wiec po 30km jazdy spod maski strzeliła fontanna oleju napędowego. Smród, zalana ulica, zalana stacja benzynowa i w sumie 4 godziny wyjęte z życiorysu. Dziękuję Pan Ford za wysoką jakość produktów i świetne przeszkolenie wysoce utalentowanych pracowników.

A to nastrojowe zdjęcie mojego Focusa pośród oleju napędowego zasypanego sorbentem. Auto oceniam na 12/10, polecam wszystkim serdecznie.
Pech to mało powiedziane. Oni chyba Cię sabotują ...

Jak to się skończyło ? Tzn. Zabrali auto na lawecie do serwisu to wiadomo.
Czego nie dopilnowali , czego nie zrobili że tak się stało ? Ogólnie możesz napisać coś więcj?
r2d2_dawid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2021, 09:34   #1794
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,419
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał r2d2_dawid Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czego nie dopilnowali , czego nie zrobili że tak się stało ? Ogólnie możesz napisać coś więcj?
oficjalnie powiedzieli mi, że króciec na filtrze paliwa miał uszkodzony kołnierz i przewód się z niego zsunął. A czy nie było tak, że po prostu źle założyli przewód na filtr to nie wiadomo.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2021, 17:11   #1795
Maciek01
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-01-2019
Skąd: Irlandia
Model: focus vignale
Silnik: 1.5 ecoblue
Rocznik: 2019
Postów: 71
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Panowie, dzisiaj napisałem do gościa w moim salonie i pytam, czy może znaleźli receptę na to upiorne terkotanie w 1.5 ecoblue. A on mi na to:"przeszukałem system Forda i znalazłem coś:

Odnosi się do odgłosów stukania w stanie spoczynku z obszaru transmisji . Istnieje osłona przeciwpyłowa przekładni, która wymaga dodatkowej izolacji, co zmniejszy słyszalny hałas." To dosłowne tłumaczenie, ale czekam na telefon kiedy mam do nich jechać. Jest cień szansy, że może się tego hałasu pozbędę. Dam oczywiście Wam znać jak wrócę z salonu. Pozdrawiam
Maciek01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2021, 12:15   #1796
gucio770920
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 16-11-2018
Skąd: Warszawa
Model: Focus kombi MK4
Silnik: 1,5 Ecoblue 120KM ZTDA
Rocznik: 2018
Postów: 86
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał Maciek01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, dzisiaj napisałem do gościa w moim salonie i pytam, czy może znaleźli receptę na to upiorne terkotanie w 1.5 ecoblue. A on mi na to:"przeszukałem system Forda i znalazłem coś:

Odnosi się do odgłosów stukania w stanie spoczynku z obszaru transmisji . Istnieje osłona przeciwpyłowa przekładni, która wymaga dodatkowej izolacji, co zmniejszy słyszalny hałas." To dosłowne tłumaczenie, ale czekam na telefon kiedy mam do nich jechać. Jest cień szansy, że może się tego hałasu pozbędę. Dam oczywiście Wam znać jak wrócę z salonu. Pozdrawiam
Muszę cię zmartwić, u mnie gdy zgłosiłem to klepanie w serwisie na jałowym też zaproponowali montaż jakiegoś dodatkowego wyciszenia, jakaś gąbeczka czy coś takiego, ale kompletnie nic to nie dało, zresztą sami się trochę śmiali z tego. Oni podklejają jakąś gąbkę na osłonę między silnikiem a skrzynią a te stuki pochodzą ewidentnie ze skrzyni, gdyby te stuki pochodziły z okolic dwumasy to może coś by tam dało, ale w naszym przypadku nie ma to sensu.

Myślę że marny serwis forda wymyślił takie pudrowanie syfa dla klientów którzy mają auta na końcówce gwarancji a już tam jakieś delikatne stukanie pochodzi z okolic dwumasy, więc aby przeciągnąć klienta jeszcze parę miesięcy aż gwarancja minie, opracowali procedure lekkiego wyciszenia z okolic dwumasy, przynajmniej klientowi się wydaje że coś tam zrobili i tyle.

W moim czy Twoim przypadku problem leży w środku skrzyni biegów i to nic nie da, a tępaki w serwisie przeglądają w komputerze co zrobić gdy klientowi coś tam stuka i znajdują tam jakąś procedurę wyciszenia (która dotyczy pewnie dwumasy) ale to nic nie da w naszym przypadku.
Chcesz to jedź niech Ci założą tą gąbkę ale gwarantuję, że nie zobaczysz żadnej różnicy.

Ostatnio edytowane przez gucio770920 ; 12-01-2021 o 12:17
gucio770920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2021, 22:35   #1797
maxpawkas
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 21-06-2020
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 52
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Byłem dzisiaj w serwisie i pan poinformował mnie, że jest jakaś akcja serwisowa na focusa. Dotyczy tego, że podobno (niepoprawnie) może wyświetlać się błąd/informacja na temat hamulca ręcznego. Nie do końca zrozumiałem o co chodzi, bo takiego problemu nie zauważyłem. Ale polega na wgraniu nowego softu.

Ktoś coś słyszał, albo wie więcej?
maxpawkas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2021, 06:28   #1798
stefanekmac
ford::average
 
Imię: stefan
Zarejestrowany: 25-02-2014
Skąd: Tomaszów Maz
Model: fokus stline
Silnik: 1500 ecoblue. 120 KM
Rocznik: 2018
Postów: 93
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Co pewien czas wywala komunikaty- a to że nie ma takiego czy ninego systemu bezpieczeństwa. Ignoruję to bo wszystko ok.
stefanekmac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2021, 21:29   #1799
dziedzic
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-04-2019
Model: Ford Focus Vignale kombi automat
Silnik: 1.5 EcoBoost 182 KM
Rocznik: 2019
Postów: 71
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Dzisiaj byłem w ASO bo wygiął mi się uchwyt isofix (‼) i przy okazji zaczepiłem ich o to, że nie mogę aktualizować softu po wifi i jakieś błędy pre collision assist mi wyrzuca i czasami się wiesza system multimedialny i co mi powiedzieli? Że u mało kogo działa update po wifi i takie już są te multimedia fordowskie i trzeba się do tego przyzwyczaić ��
dziedzic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2021, 09:37   #1800
mdmowski
ford::advanced
 
Avatar mdmowski
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 21-09-2014
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: Focus MK4 Vignale
Silnik: 2.0 EcoBlue 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 240
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Ciesz się, że nie próbowali Ci wcisnąć, żebyś zostawił auto, i że spróbują coś z tym zrobić.
Odpukać, ale przez 50k km / 2 lata tylko ze 2x dostałem błędne info o pre collision, ale wtedy miałem zawalone czujniki od pluchy. SYNC podobnie. Więc te systemy jednak są w stanie działać poprawnie.
mdmowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.