Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-08-2020, 13:19   #41
andrzej999
ford::average
 
Imię: andrzej
Zarejestrowany: 24-05-2015
Skąd: Toruń
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 61
Domyślnie Odp: Montaż kamery cofania - opis krok po kroku

A mi się udało coś takiego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
Obejrzyj film „Ford Mondeo mk4 kamera cofania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.” w YouTube
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

andrzej999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2020, 14:40   #42
tapas
ford::beginner
 
Avatar tapas
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-01-2015
Skąd: Bruksela
Model: Ford Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI, 100 KW
Rocznik: 2011
Postów: 11
Domyślnie Odp: Montaż kamery cofania - opis krok po kroku

Mialeś wejście w oryginalnej navi?
tapas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2020, 15:16   #43
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,041
Domyślnie Odp: Montaż kamery cofania - opis krok po kroku

Nie miałGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2020, 19:53   #44
Buku
ford::beginner
 
Imię: krzysztof
Zarejestrowany: 03-08-2020
Skąd: wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 13
Domyślnie Odp: Montaż kamery cofania - opis krok po kroku

Witam. Jestem tu nowy. Czy jest możliwość kalibracji kamery cofania orginalnej z czujnikami skrętu? Niestety linie uciekaja mi na prawo prawie 0.5 metra.
Buku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2020, 17:03   #45
terragady
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-04-2018
Model: Mondeo (+ Transit)
Silnik: 2.0 TDCI 115hp
Rocznik: 2010 - przedlift
Postów: 107
Domyślnie Odp: Montaż kamery cofania - opis krok po kroku

Jaka jest najlepsza opcja posiadania kamerki cofania jak mam zwykłe radio sony? Widziałem od Xiaomi, Yi czy 70mai jak ich tam zwał kamerkę cofania montowaną do lusterka z rejestratorem dodatkowo, niestety ta kamerka jest taka uniwersalna a nie np w miejsce oświetlenia tablicy czy uchwytu otwierania. Czy to się sprawdza? Zamiana na inne radio to spore koszta a dla samej kamerki to chyba bez sensu, dodatkowy monitorek to w sumie za fajnie nie wygląda no ale jest jakimś rozwiązaniem.
terragady jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2020, 10:43   #46
kackop
ford::beginner
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 07-09-2020
Skąd: Radzymin
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 178km HDI
Rocznik: 2009
Postów: 15
Domyślnie Odp: Montaż kamery cofania - opis krok po kroku

Cześć, czy znacie wymiary przycisku klapy bagażnika, podejdzie taka kamerka? W komentarzach są zdjęcia od Focusa ale nie jestem pewny czy to jest taka sama kamera.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
kackop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2020, 20:09   #47
lordJim
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-10-2020
Skąd: Gdańsk
Model: Kuga MK3 St-Line X
Silnik: 2,0 EcoBlue Diesel MHEV 150 KM
Rocznik: 2020
Postów: 8
Domyślnie Odp: Montaż kamery cofania - opis krok po kroku

Witam,
Niedawno naszła mnie ochota na zmiany w moim Mondku i postanowiłem doposażyć go w kamerkę cofania i w Car Play. Żeby to zrealizować musiałem zmienić fabrycznego Soniaka na stację medialną z możliwością używania Car Play i oczywiście kamery cofania. Wybór padł na Kenwood DMX5020BTS. Tylko 7,5 cm głębokości i super audio.
Po analizie montażu kamerki w miejscu przycisku do otwierania klapy bagażnika lub w miejscu oświetlenia tablicy rej. i związanej z nimi utrudnień (jak dla mnie :O) w instalacji kabelków (demontaże, przepychanie, ewentualne luty, złączki itp.) poddałem się nieco tej koncepcji. Zacząłem przeglądać kamerki i jedna z nich podsunęła mi pomysł na miejsce i sposób podłączenia wykorzystując zasilenie z gniazda w bagażniku. Ponieważ mam kombiaka to miejsce-załącznik- zupełnym przypadkiem wpadło mi w oko i świetnie się nadało na kamerkę - załącznik Kabelki ułożyłem "dołem" w bagażniku i po listwie progowej aż do nowego radia. Kabli praktycznie nie widać. Jakość kamerki jest całkiem przyzwoita w dzień i w nocy. Hak pozostaje tak dla bezpieczeństwa, póki co jako ten ostatni punkt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Cała inwestycja to: Radio (nowe) 282 Eur, ramka do radia 17 Eur, adapter do gniazda zapalniczkik 12 Eur, kamerka 11,50 Eur, Can-Bus do radyjka 70 Eur i około 45 minut spokojniutkiej robocizny. Can-bus umożliwił załączanie kamerki bez podpinania się do instalacji świateł cofania a podłączenie kabelka z radia bezpośrednio do masy na radyjku a nie do czujnika hamulca postojowego (ręcznego)-jak podaje instrukcja - umożliwia ustawienie linii pomocniczych cofania w radyjku. Kamerka posiada niezależnie od radyjka swoje linie i jak kto woli, można używać te lub te albo dwa komplety jednocześnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W kamerce jest również opcja obrazu zwierciadlanego-dla mnie akurat ta opcja nie pasuje... to tak tylko dla info.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pzdr
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_5579-2.jpg (86.8 KB, 45 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg kam 2.jpg (76.6 KB, 41 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg kam 3.jpg (92.2 KB, 42 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg kam 4.jpg (83.9 KB, 41 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg kam 5.jpg (31.3 KB, 36 wyświetleń)
lordJim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2020, 04:20   #48
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Montaż kamery cofania - opis krok po kroku

Ale wiesz, że w gnieździe zapalniczki w bagażniku, napięcie masz cały czas, nawet po zamknięciu auta?
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2020, 05:27   #49
Yoo!
ford::advanced
 
Avatar Yoo!
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-07-2016
Skąd: Chorzów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2008
Postów: 398
Domyślnie Odp: Montaż kamery cofania - opis krok po kroku

Cytat:
Napisał lordJim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Niedawno naszła mnie ochota na zmiany w moim Mondku i postanowiłem doposażyć go w kamerkę cofania i w Car Play. Żeby to zrealizować musiałem zmienić fabrycznego Soniaka na stację medialną z możliwością używania Car Play i oczywiście kamery cofania. Wybór padł na Kenwood DMX5020BTS. Tylko 7,5 cm głębokości i super audio.

Po analizie montażu kamerki w miejscu przycisku do otwierania klapy bagażnika lub w miejscu oświetlenia tablicy rej. i związanej z nimi utrudnień (jak dla mnie :O) w instalacji kabelków (demontaże, przepychanie, ewentualne luty, złączki itp.) poddałem się nieco tej koncepcji. Zacząłem przeglądać kamerki i jedna z nich podsunęła mi pomysł na miejsce i sposób podłączenia wykorzystując zasilenie z gniazda w bagażniku. Ponieważ mam kombiaka to miejsce-załącznik- zupełnym przypadkiem wpadło mi w oko i świetnie się nadało na kamerkę - załącznik Kabelki ułożyłem "dołem" w bagażniku i po listwie progowej aż do nowego radia. Kabli praktycznie nie widać. Jakość kamerki jest całkiem przyzwoita w dzień i w nocy. Hak pozostaje tak dla bezpieczeństwa, póki co jako ten ostatni punkt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Cała inwestycja to: Radio (nowe) 282 Eur, ramka do radia 17 Eur, adapter do gniazda zapalniczkik 12 Eur, kamerka 11,50 Eur, Can-Bus do radyjka 70 Eur i około 45 minut spokojniutkiej robocizny. Can-bus umożliwił załączanie kamerki bez podpinania się do instalacji świateł cofania a podłączenie kabelka z radia bezpośrednio do masy na radyjku a nie do czujnika hamulca postojowego (ręcznego)-jak podaje instrukcja - umożliwia ustawienie linii pomocniczych cofania w radyjku. Kamerka posiada niezależnie od radyjka swoje linie i jak kto woli, można używać te lub te albo dwa komplety jednocześnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W kamerce jest również opcja obrazu zwierciadlanego-dla mnie akurat ta opcja nie pasuje... to tak tylko dla info.



[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



Pzdr
Ramkę do radia dostałeś w zestawie czy kupowałeś osobno.
Ciekawy ten sprzęt, jakoś nigdy się nie zastanawiałem nad wymianą NX'a, a tu proszę, ciekawa opcja.
Yoo! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2020, 05:54   #50
lordJim
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-10-2020
Skąd: Gdańsk
Model: Kuga MK3 St-Line X
Silnik: 2,0 EcoBlue Diesel MHEV 150 KM
Rocznik: 2020
Postów: 8
Domyślnie Odp: Montaż kamery cofania - opis krok po kroku

Yoo! Ramkę kupowałem osobno. Można też i w zestawie ale w moim przypadku pojedyncze zakupy wyszły mnie taniej.
Zapomniałem wczoraj jeszcze dodać przejściówkę podwójna Fakra/ Iso z fantomem za 9 Eur.

PS. Inne stacje Kenwooda z Car Play, AA i DAB+ były znacznie droższe w tym czasie a ja nie chciałem za dużo inwestować więc zaopatrzyłem się w całkiem dobry, jak się okazało, transmiterek DAB po FM i antenkę do odbioru DAB (w komplecie) za 37 Eur - wyhandlowałem dla zasady za ostatnią szt.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w Media Markcie. Cena to około 47 Eur. Później wkleję fotkę.
lordJim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.