Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-10-2020, 16:31   #61
smaxiu
ford::amateur
 
Avatar smaxiu
 
Imię: Daro
Zarejestrowany: 19-06-2012
Model: S-Max
Silnik: 2,0 EB 203KM
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Odp: Uchwyt do telefonu

Cytat:
Napisał kacza1982 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Smaxiu dzięki wielkie, ja szukałem i kurna nic nie znalazłem takiego, super sprawa, bo nie zasłania bocznego okienka i pewnie jest o niebo stabilniejszy niż dobry na przyssawce

Wysłane z mojego COR-L29 przy użyciu Tapatalka
Niestety boczne okienko będziesz miał w części zasłonione, przyjrzyj się dobrze fotce. Ja kiedyś miałem w ten sposób zamocowaną przenośną nawigację ale zrezygnowałem ze względów bezpieczeństwa właśnie bo nie było widać pieszego jak znalazł się w sektorze pomiędzy słupkami.

smaxiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2020, 18:23   #62
Wektor72
ford::average
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 22-02-2020
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 140/163 KM, PS
Rocznik: 2011/2012
Postów: 59
Domyślnie Odp: Uchwyt do telefonu w mk II

[QUOTE=poLuz;3281224]Tak, przyssawka

Aż mi się nie chce wierzyć, że przy takim ramieniu przyssawka daje radę, jak często się odkleja?
Wektor72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2020, 12:14   #63
poLuz
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-01-2008
Skąd: Łódź
Model: S-MAX ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 190km AWD A8
Rocznik: 2018
Postów: 54
Domyślnie Odp: Uchwyt do telefonu w mk II

[QUOTE=Wektor72;3288619]
Cytat:
Napisał poLuz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, przyssawka

Aż mi się nie chce wierzyć, że przy takim ramieniu przyssawka daje radę, jak często się odkleja?
też nie wieżyłem że to wytrzyma, ale używam już dwa lata i to z dużymi/ciężkimi telefonami, w tym czasie odpadł chyb dwa razy i to tylko dlatego że stał kilka godzin w upalnym słońcu. Oprócz przyssawki ma to też warstwę kleju.
poLuz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2020, 08:28   #64
debiecm
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 23-04-2016
Skąd: Łódź Olechów
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 163 KM DPF M6 (DW10)
Rocznik: 2010
Postów: 147
Domyślnie Odp: Uchwyt do telefonu

Długo mi zajęło znalezienie czegoś co spełni moje oczekiwania. Jeżeli szukasz czegoś porządnego mogę spokojnie polecić uchwyty firmy Brodit ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]). Stosuje je zarówno w prywatnych autach jak i służbowych. Nigdy się nie zawiodłem, pewnie się trzymają i są uniwersalne.

Oczywiście finalny wybór należy do Ciebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
debiecm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2020, 18:44   #65
rufik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Łódź
Model: S-Max MK II
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 353
Domyślnie Odp: Uchwyt do telefonu

Po miesiącu dochodzę do wniosku, że nie wszystko da się zrobić w AA i jednak uchwyt by się przydał. Ale myślę nad miejscem montażu, aby nie przeszkadzał w obsłudze ekranu Sync3. Wychodzi mi, że powinna to być górna część lewej-środkowej kratki nawiewu lub do schowka...
Zastanawiam się, czy da się takowy uchwyt wydrukować na drukarce 3D?

Ostatnio edytowane przez rufik ; 31-10-2020 o 19:02
rufik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2021, 20:04   #66
maciej
ford::advanced
 
Avatar maciej
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Model: S-MAX II
Silnik: 2.0 FWD A8 190KM
Rocznik: 01-2020
Postów: 393
Domyślnie Gdzie trzymacie telefon w polifcie ?

Jakie są Wasze pomysły na miejsce dla telefonu/smartfona w kokpicie? W MK1 miałem uchwyt na telefon w czytniku CD, inne miejsca nie były tak dobre jak właśnie to. W MK2 kratki wentylacyjne na uchwyt odpadają - bo są delikatne i bardzo się ruszają, szyba odpada, półeczka przy gn. USB ? Fajnie by było gdyby była tam fabryczna indukcja ( jak w Fordzie Edge ). Chyba najlepsza znowu będzie szpara CD tylko niestety zasłania część przycisków...
Ciekaw jestem Waszych rozwiązań .
__________________
----> <a href=http://www.motostat.pl/user_images/25037/icon1.png target=_blank>http://www.motostat.pl/user_images/25037/icon1.png </a>
maciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2021, 22:53   #67
mkur
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-11-2015
Model: Nissan X-trail
Silnik: epower e4orce
Rocznik: 2023
Postów: 43
Domyślnie Re: Uchwyt do telefonu

Tylko w "popielniczce", podpięty (jeśli potrzeba) do sync 3.
Nie mogę w ogóle pojąć jak można sobie szpecić auto trzymaczami. Jeszcze rozumiem ludzi w przedpotopowych autach.
Używanie telefonu bez trybu samochodowego jest jednak niewygodne, niebezpieczne, nielegalne. Sorry.

Wysłane z mojego LM-G900 przy użyciu Tapatalka
mkur jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2021, 12:27   #68
maciej
ford::advanced
 
Avatar maciej
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Model: S-MAX II
Silnik: 2.0 FWD A8 190KM
Rocznik: 01-2020
Postów: 393
Domyślnie Odp: Uchwyt do telefonu

Tymczasowo mam Tak :
Owszem wygodnie, ale trochę przysłania niektóre przyciski..
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20211107_131857.jpg (92.7 KB, 95 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG-20211107-WA0009.jpg (92.7 KB, 80 wyświetleń)
__________________
----> <a href=http://www.motostat.pl/user_images/25037/icon1.png target=_blank>http://www.motostat.pl/user_images/25037/icon1.png </a>
maciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2021, 19:51   #69
rufik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Łódź
Model: S-Max MK II
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 353
Domyślnie Odp: Uchwyt do telefonu

Ja po zakupie drukarki 3D po prostu wydrukowałem uchwyt-adapter na przedni schowek. W sumie to całość składa się z:
- uchwyt basesus,
- most od uchwytu do adaptera z jakiegoś starego uchwytu z poprzedniego auta; tutaj kwestia tego kulowego połączenia z baseusem, aby można było regulować uchwyt łatwo,
- wydrukowany adapter, który łapie się za brzeg schowka; ten brzeg jest dość duży, jest tam szczelina jakaś i ładnie do się łapie.

Pozycja telefonu jest super, bo tylko minimalnie zasłania ekran, łatwo sięgnąć palcem, w lato chłodzenie z kratki wentylacyjnej (w zimie kratkę zamykam), telefon nie wystaje górą na szybę. Regulacja lewo-prawo, góra-dół, jak komu pasuje.
Myślę, że projekt można dopracować tak, aby tylko uchwyt Basesus był potrzebny...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rufik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2021, 06:57   #70
r0ck
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 04-02-2014
Skąd: Białystok
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 321
Domyślnie Odp: Uchwyt do telefonu

o właśnie tak jest bardzo akceptowalnie, podobnie mam w mk1, skorzystałem z udogodnienia poprzedniego właściciela, który nakleił kółko na rogu górnego schowka - tam mocował navi. Ja za to użyłem tego kółka do montażu uchwytu -idealnie jak dla mnie, przysłania jedynie klawisz parktronica i esp. Wizualnie jest bardzo dobrze. Uchwyt za 40 zł - testowany od sierpnia - wyjazd na urlop - super trzyma /trzymanie na magnes oczywiście/. Zrobie fotę to zapodam.
__________________
S-MAX 2.0 TDCI
r0ck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.