Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-09-2020, 08:16   #2261
daniel2505
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 09-01-2015
Skąd: Radom
Model: Focus Active 1,5 EB
Silnik: 1,5 EB 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 133
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Jutro jadę na przegląd do ASO. Wymiana Oleju na własne życzenie. Przebieg auta 7tys. Zaraz po zakupie zrobiłem trasę do Chorwacji więc wymiana oleju nie zaszkodzi. Planuję zgłosić wibracje silnika przy 2tys obrotów. Moim zdaniem nie da się tego zwalić na trzy cylindry. Przy tych obrotach silnik wyraźnie wibruje, mam wrażenie, że nawet przerywa. Zobaczymy co ASO na to.

daniel2505 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2020, 09:00   #2262
yataz
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-10-2018
Model: Focus MK4 Kombi ST-Line
Silnik: 1.5 182 KM @ 222 KM
Rocznik: 2019
Postów: 184
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał daniel2505 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jutro jadę na przegląd do ASO. Wymiana Oleju na własne życzenie. Przebieg auta 7tys. Zaraz po zakupie zrobiłem trasę do Chorwacji więc wymiana oleju nie zaszkodzi. Planuję zgłosić wibracje silnika przy 2tys obrotów. Moim zdaniem nie da się tego zwalić na trzy cylindry. Przy tych obrotach silnik wyraźnie wibruje, mam wrażenie, że nawet przerywa. Zobaczymy co ASO na to.

Te wibracje i inna praca silnika, którą odczuwasz przy 2000 obr/min, to system odłączania pierwszego cylindra podczas pracy silnika bez obciążenia.
yataz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2020, 11:52   #2263
szyper
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-02-2020
Model: Focus mk4
Silnik: 1.0 125KM
Rocznik: 2019
Postów: 73
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Dokładnie. Znany już temat na forum. Nie występuje w trybie sport.
szyper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2020, 12:30   #2264
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,524
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

występuje. w 1,5 zawsze odłącza cylinder.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2020, 13:02   #2265
szyper
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-02-2020
Model: Focus mk4
Silnik: 1.0 125KM
Rocznik: 2019
Postów: 73
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

No tak, pisałem o 1.0.
szyper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2020, 13:09   #2266
daniel2505
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 09-01-2015
Skąd: Radom
Model: Focus Active 1,5 EB
Silnik: 1,5 EB 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 133
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał yataz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Te wibracje i inna praca silnika, którą odczuwasz przy 2000 obr/min, to system odłączania pierwszego cylindra podczas pracy silnika bez obciążenia.
To działa to na prawdę fatalnie. Jeżdżę często T-Rockiem 1,5 z trybem dwucylindrowym i gdyby nie informacja na wyświetlaczu nie wiedział bym że odłączyły się cylindry. Jeśli w foce to tak działa to jest masakra. W VW tryb dwucylindrowy włącza się tylko przy jednostajnej jeździe każde nawet minimalne wciśnięcie gazu wyłącza tryb dwucylindrowy. W Focucie nawet jak delikatnie przyspieszam czuje te wibracje wyraźnie.
daniel2505 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2020, 13:41   #2267
robert_71
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-01-2019
Skąd: Tarnów
Model: focus mk4 kombi
Silnik: 1.0 EcoBoost MHEV 155, PS7
Rocznik: 2023
Postów: 113
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał daniel2505 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Focucie nawet jak delikatnie przyspieszam czuje te wibracje wyraźnie.
__________________
To coś jest nie tak. Mam taki sam silnik i nawet delikatne dodanie gazu wyłącza tryb dwucylindrowy.
robert_71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2020, 13:41   #2268
Moskito83
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 23-04-2020
Skąd: Gdynia
Model: Focus MK4
Silnik: 1.0 125KM
Rocznik: 2019
Postów: 12
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał mskgs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , ze swoich praw do gwarancji należy korzystać i jest to zrozumiałe. Ja tylko nie mogę zrozumieć ludzi co nie są w stanie się pogodzić z "TTTM" i czego tak naprawdę oczekują? Że ASO będzie wymieniać pół samochodu, który jest sprawny, bo komuś przeszkadza stukanie przy zmianie biegów? Ty zdaje się opisałeś całkiem co innego. Jest różnica między ewidentną usterką, a doszukiwaniem się przez użytkownika każdego stuku/puku. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli na gwarancji coś ci stuka, a ASO twierdzi że jest OK, to na to jest prosta metoda. Mają ci to dać na papierze i masz podkładkę w razie gdyby po gwarancji się coś stało.
Jest jeszcze jedno rozwiązanie problemu... Jeżeli samochód po zakupie nie spełnia oczekiwań to można go zawsze sprzedać. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po zgloszonych przeze mnie stukach skrzyni biegow serwis nie stwierdzil zadnych usterek. Na moje zadanie na pismie by stwierdzenie ze stuki w skrzyni to normalny objaw jej pracy bylo na pisnie otrzymalem odpowiedz: nie stwierdzono zadnych usterek i z taka odpowiedzia na pismie mam walczyc z serwisem po gwarancji jak skrzynie wywali?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moskito83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2020, 15:48   #2269
MarcinUj
ford::advanced
 
Avatar MarcinUj
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-03-2014
Model: Ford Focus MK4
Silnik: 1,0 Ecoboost 125
Rocznik: 2018
Postów: 250
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał daniel2505 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jutro jadę na przegląd do ASO. Wymiana Oleju na własne życzenie. Przebieg auta 7tys. Zaraz po zakupie zrobiłem trasę do Chorwacji więc wymiana oleju nie zaszkodzi. Planuję zgłosić wibracje silnika przy 2tys obrotów. Moim zdaniem nie da się tego zwalić na trzy cylindry. Przy tych obrotach silnik wyraźnie wibruje, mam wrażenie, że nawet przerywa. Zobaczymy co ASO na to.
Z trybem dwóch cylindrów - powodzenia w ASO. Jak Ci się uda coś zrobić to będziesz chyba pierwszy, któremu się to uda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MarcinUj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2020, 17:50   #2270
Hartigan
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-10-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK4 Titanium
Silnik: Ecoboost 1.5 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 48
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał yataz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W której minucie/sekundzie słychać na tym nagraniu coś szczególnego?
Rozumiem, że błędnie zakładam że to nienormalna praca silnika z tym przebiegiem? Aż wstyd mi go kręcić na 3k obrotów jak ktoś siedzi ze mną w środku. Mój poprzedni samochód z przebiegiem 340k tak pięknie rzęził. A tutaj to ledwo 2.5k obr. było. Jeździłem nim kiedy miał 10k przebiegu i ładnie mruczał i kiedy ma 24k. i nikt mi nie powie, że tak ma być bo przy 100k to już sobie palnę w łeb.
Hartigan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.