Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-07-2020, 18:45   #1
stelmacher
ford::advanced
 
Avatar stelmacher
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 29-07-2015
Skąd: Bolesławiec/Hanower
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 06.2009
Postów: 305
Domyślnie Błąd P0380 Obwód A świecy żarowej/elementu grzejnego Bezpiecznik 60A Spalony

Witajcie
mam problem od okolo tygodnia
po podlaczeniu profilaktycznie po zmianie silnika forscana wyslkoczyl mi blad p0380 reset nic nie dal wiec zaczalem szukac przyczyny na pierwszy ogien pomiezylem rezystancje swiec zarowych wszystkie te same wartosci pomiedzy 0,9 a 1 Ohm
pozniej wlaczylem zaplon i zmierzylem jaki prad dochodzi do tej wtyczki na gorze silnika do swiec i wszystkie piny granice 8,5V, wiec sprawdzilem te bezpieczniki w komorze silnika pod tym specjalnym dodatkowym plastikowym dekielku gdzie mam dwa bezpieczniki 60A i okazalo sie ze ten po srodku chyba f4 byl spalony wiec wymienilem przejechalem z 5km znow forscan i nie ma zadnych bledow a dwa dni pozniej podlaczam forscana patrze a tu znow ten blad pierwsze co patrze na ten bezpiecznik 60A i odziwo caly wiec troche wariuje co to moze byc?
czyzby ten bialo pomaranczowy kabelkek z czarnej wtyczki od komputera?
ale odrazu nasuwa mi sie pytanie czy taki malutki kabelek moglby zrobic takie zwarcie zeby przepalil bezpiecznik 60A??

__________________
FORD?? NASTEPNY BEDZIE VAG LUB BMW...
stelmacher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2020, 19:29   #2
stelmacher
ford::advanced
 
Avatar stelmacher
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 29-07-2015
Skąd: Bolesławiec/Hanower
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 06.2009
Postów: 305
Domyślnie Odp: Błąd P0380 Obwód A świecy żarowej/elementu grzejnego Bezpiecznik 60A Spalony

dzis bezpiecznik 60A znow spalony
jak szujac przyczyny?
isc po kablu od spalonego bezpiecznika w kierunku swiec? bo na tej samej szynie jest drugi bezpiecznik 60A i on jest caly wiec na zdrowy rozum trzeba szukac od kabla ktory uwalil bezpiecznik w kiernku przecinym czyli mysle ze w kierunku swiec a nie wiem dokladnie bo jeszcze otuliny nie rozbieralem i nie wiem gdzie taki pojedynczy gruby kabel od F4 idzie.... pytam bo w fordzie to wszystkie cuda mozliwe a ten maly pomaranczowo bialy kabelek to watpie aby palil az 60A
__________________
FORD?? NASTEPNY BEDZIE VAG LUB BMW...
stelmacher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2020, 19:51   #3
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Błąd P0380 Obwód A świecy żarowej/elementu grzejnego Bezpiecznik 60A Spalony

dokładnie oglądaj kable musi być gdzieś zwarcie
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2020, 13:14   #4
stelmacher
ford::advanced
 
Avatar stelmacher
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 29-07-2015
Skąd: Bolesławiec/Hanower
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 06.2009
Postów: 305
Domyślnie Odp: Błąd P0380 Obwód A świecy żarowej/elementu grzejnego Bezpiecznik 60A Spalony

Nie ma zwarcia na kablach sprawdzilem od pcm do przekaznika i od przekaznika az do swiec
Dzis wlozylem nowy bezpiecznik odpaliłem zgasiłem i bezpiecznik spalony
Wiec mysle ze zostaje swiece zmienic pomimo ze maja po 0,9ohma wszystkie
__________________
FORD?? NASTEPNY BEDZIE VAG LUB BMW...
stelmacher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.