Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-06-2020, 20:35   #1
dworek24
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-06-2020
Skąd: Koszalin
Model: C max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Nie działa klima.brak przekaźnika r12

Witam Kolegów. Dostałem s posiadanie Forda c mac 1,6 diesel z 2005 roku. Nie działa klima.W ogóle się nie załącza.Wentylator nawiewu sprawny. Wstępnie postanowiłem sprawdzić bezpieczniki i przekaźniki. W skrzynce dodatkowej w komorze silnika wydaje się że brakuje jednego przekaźnika. Na obudowie skrzynki widnieje w tym miejscu R12 czyli wentylatory, i taki też jest symbol. Czy ktoś go wyjął, czy po prostu nie powinno go być. Dlaczego wentylator nawiewu działa?załączam fotkę skrzynki
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20200616_211347.jpg (93.9 KB, 31 wyświetleń)

dworek24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2020, 07:45   #2
Holek122
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 05-12-2015
Skąd: Głuchołazy
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 2004
Postów: 34
Domyślnie Odp: Nie działa klima.brak przekaźnika r12

Więc tak. Ani ja ani mój znajomy nie mamy w zaznaczonym miejscu żadnego przekaźnika i wszystko działa. Sprawdź na krótko czy sprzęgło sprężarki działa. W tym celu trzeba zewrzeć dwa piny pod przekaznikiem R11. Jeśli działa to połowa sukcesu. A najczesciej brak jest czynnika. Niby ciśnienie jakieś miałem ale za małe. Też szykalem po instalacji a to był błąd. Po nabiciu klima działa. Żeby klima ruszyła to musi być coś około 6bar ja miałem ledwie 2bary.
Holek122 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2020, 14:39   #3
dworek24
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-06-2020
Skąd: Koszalin
Model: C max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Nie działa klima.brak przekaźnika r12

Dziękuję za wskazówkę, tylko powiedz mi jeszcze które piny zewrzeć? to jest 4 czy 5 pinowy przekaźnik. A propo ilości czynnika. Robiłem już mostek na czujniku niskiego ciśnienia w klimie, to raczej sprężarka powinna ruszyć. a tu zero reakcji.
dworek24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2020, 10:55   #4
Holek122
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 05-12-2015
Skąd: Głuchołazy
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 2004
Postów: 34
Domyślnie Odp: Nie działa klima.brak przekaźnika r12

Cytat:
Napisał dworek24 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję za wskazówkę, tylko powiedz mi jeszcze które piny zewrzeć? to jest 4 czy 5 pinowy przekaźnik. A propo ilości czynnika. Robiłem już mostek na czujniku niskiego ciśnienia w klimie, to raczej sprężarka powinna ruszyć. a tu zero reakcji.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ja podłączyłem forscan i już wiedziałem że mam mało czynnika. To zrób na początek. 3 dni szukałem po kablach i przekaźnikach a okazało się że nie ma gazu. Teraz wiem że zaczyna się od tego. Nie napisałeś czy jest czynnik czy nie. Będziesz tak szukał, zwierał wszystko po kolei a nic to nie da.

Ostatnio edytowane przez Holek122 ; 22-06-2020 o 11:01
Holek122 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.