Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-06-2020, 12:45   #11
zbinek512
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-03-2012
Model: ford focus
Silnik: 2.0 tdci 163km
Rocznik: 2013
Postów: 330
Domyślnie Odp: Na co można pozwolić kupującemu podczas transakcji

Ech.. Kiedy ta mentalność Polaków się zmieni?

zbinek512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2020, 13:04   #12
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Na co można pozwolić kupującemu podczas transakcji

Cytat:
Napisał Marek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiesz, dla mnie przy tym budżecie to ma skręcać,hamować i na głowę nie kapać ale rozumiem,że są marzyciele co igły za dwa koła szukają.
jasna sprawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. może inaczej - jak ktoś chce jakoś szczególnie sprawdzać auto w takim budżecie to zgodziłbym się max na SKP, co zajmie może z 30 min.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2020, 13:19   #13
kassel
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-10-2016
Model: C- Max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2016
Postów: 29
Domyślnie Odp: Na co można pozwolić kupującemu podczas transakcji

Niestety takich kupujących nie brakuje, co do zasady zawsze kupujący powinien mieć możliwość dokonania oględzin samochodu, jazdy próbnej lub sprawdzenia samochodu w Stacji Kontroli Pojazdów lub w zakładzie mechaniki pojazdowej czy ASO. Osoba która chce rozkręcać samochód pod chmurką, często nie prowadzi działalności gospodarczej w tym zakresie , nie posiada dostatecznej wiedzy ani nie ma uprawnień. Wiąże się to dalej z tym , ze jeśli nam coś uszkodzi ciężko będzie dojść swojego na drodze sadowej z tytułu powództwa cywilnego(szczególnie przy niskiej wartości pojazdu), a ingerencja w układy związane z bezpieczeństwem w ruchu publicznym jest przez taka osobę niedopuszczalna. Jakimś rozwiązaniem może być tutaj wpłacony zadatek ( nie mylić z zaliczką) i oczywiście trzeba to w umowie przedwstepnej wyraźnie zapisać. Ja osobiście nigdy na coś takiego nie pozwalałem.
kassel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2020, 13:21   #14
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Na co można pozwolić kupującemu podczas transakcji

Zebym nie wiedział o czym piszę to bym nie pisał.
Sprzedajemy aktualnie z firmy starego busa za 2500zl. Rok PR.1992
Dziś miałem telefon po raz kolejny z resztą, że jak jest igła to Max 1500 da. Pan żądał nawet abym poszedł i położył się pod auto bo chciał wiedzieć czy podluznice i podłoga są ok. Odpowiedziałem, że nie mam zamiaru i niech sam przyjedzie i się położy to marudził, że daleko ma. Pytałem czy ma świadomość, że dzwoni o prawie 30-letniego busa i twierdził, że tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprzedałem w życiu wiele aut i wiem już po gadce, że tacy marzyciele nie kupią auta.
Przed chwilą dzwonił kolejny...najeb...jak automat, że dziś przyjedzie i to kupi....zaprosilem go na jutro jak dojdzie do siebie
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą

Ostatnio edytowane przez Marek ; 15-06-2020 o 13:23
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2020, 13:49   #15
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,654
Domyślnie Odp: Na co można pozwolić kupującemu podczas transakcji

Wydaje mi się, że w budżecie 2500 czy 2600 jak autora tematu wystarczające jest jeśli:
1. Podłoga jest na tyle cała, że nie trzeba się rączki trzymać przy suficie w czasie jazdy w obawie, że fotel spadnie na asfalt
2. Silnik odpala
3. Auto o własnych siłach potrafi pokonać 1-2km.

Ostatnio sprzedawałem Mk2Fl. Pan przyjechał oglądać i zobaczył, że nie ma isofix z tyłu. Wtedy już prawie zrezygnował (to nic że można za 100 pln dołożyć), a jak sprawdził licznik i zobaczył 260 kkm to nawet nie oglądał tylko poszedł.

Życie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2020, 18:59   #16
grundi_bdg
ford::advanced
 
Avatar grundi_bdg
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 24-01-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Connect ACTIVE/Kia ProCeed GT MY2022
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM /1,6 T-GDi 206 KM
Rocznik: 2022/2021
Postów: 331
Domyślnie Odp: Na co można pozwolić kupującemu podczas transakcji

To powiem wam na to wszystko że są*też normalnie kupujący, :-)
Nie żebym się chwalił, ale... ostatnio kupując Doblo, ustalilem przez telefon z firmą która je sprzedawała cenę, po czym opłaciłem fakturę, a jak już przelew został zaksięgowany to firma wyslała mi dokumenty, kluczyki i adres gdzie auto stoi, firma ze śląska, auto stało w gdańsku bo serwisant w czasie pandemii postanowił "odpocząć" Ale domyślam się że jestem ewentmentem na skalę kraju :-) w odpowiedzi na pytania, tak wydawałem na auto własne ciężko zarobione pieniądze
grundi_bdg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2020, 19:05   #17
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,727
Domyślnie Odp: Na co można pozwolić kupującemu podczas transakcji

Po Clio ostatnio też do mnie przyjechał normalny kupujący. Obejrzał dookoła, przejechał się, lekka negocjacja i kasa wypłacona. Nawet pół godziny to nie trwało :-)

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2020, 08:07   #18
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Na co można pozwolić kupującemu podczas transakcji

Cytat:
Napisał Juzek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po Clio ostatnio też do mnie przyjechał normalny kupujący. Obejrzał dookoła, przejechał się, lekka negocjacja i kasa wypłacona. Nawet pół godziny to nie trwało :-)

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Rok temu nasze Clio też tak poszło - wisiało miesiąc na Olx a potem poszło w 15 minut. Podobnie moja poprzednia Vectra - nikt nie wchodził pod auto, nikt nie podłączał kompa żadnego.


Pamiętam jak swojego mondeo kupowałem - jako że byłem chyba 12 w kolejce po krókiej jeździe próbnej zadałem 2 pytania:

1. Czy pełna historia w książce w ASO, bez szkód itp
2. Czy auto zarezerwowane czy do kupienia

Gość mówi że ktoś wstępnie zaklepał ale bez zaliczki - więc ja pin i zielony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2020, 21:26   #19
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,654
Domyślnie Odp: Na co można pozwolić kupującemu podczas transakcji

Cytat:
Napisał kocur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gość mówi że ktoś wstępnie zaklepał ale bez zaliczki - więc ja pin i zielony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - jakoś mi się skojarzyło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.