Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-11-2019, 12:39   #11
poLuz
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-01-2008
Skąd: Łódź
Model: S-MAX ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 190km AWD A8
Rocznik: 2018
Postów: 54
Domyślnie Odp: Serwis ECS

Miałem wczoraj w nocy podobny problem, jestem kilkaset km od domu, środek lasu a samochód zaczyna mi po kolei wyświetlać komunikaty o wyłączeniu kolejnych systemów, mi.in ESC Serwis i komunikat żeby zatrzymać, wyłączyć samochód i wezwać serwis, wyłączyło się też m.in. wspomaganie kierownicy.
Po zatrzymaniu i wyłączeniu samochodu okazało się że włączyć się już nie chce, cały czas wyświetla te same komunikaty o wyłączonych systemach i wezwaniu serwisu. Po jakiś 15min jak już brałem telefon do ręki i wykręcałem numer na assistance okazało że się uruchomił i udało się kontynuować dalszą trasę.
Jak wrócę do domu udam się do serwisu ale pewnie się skończy na tym że działa i nie widzą problemu.
Zastanawiam się jaki wpływ na wystąpienie tego problemu miało to że wcześniej około 200km jechałem z włączonym tempomatem aktywnym

poLuz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2020, 16:03   #12
multimen
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2006
Skąd: Żory (Śląskie)
Model: Mondeo MKV Titanium
Silnik: 2.0TDCI 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 42
Domyślnie Odp: Serwis ECS Ktoś się spotkał z takimi objawami?

Mam to samo po podlaczeniu UCDS, podejzewam ze aku jest zbyt rozladowane, tzn bledow nie bylo dopiero po godzinie jak odpalilem auto pojawila sie choinka.


Podlaczylem dzis tablet diagnostyczny i wszytko naprawione Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bledy wykasowanie. Pewnie jakym pojechal na serwis to by skasowali za jakas zbedna fake naprawe. Jak przy wymianie oleju 25zl za wykasowanie w zegarach zywotnosci .... ja pie.... to mozna zrobic z kierownicy w kilka sekund. i tak tego nie zrobili musialem sam to zrobic. Za takie rzeczy to powinno sie wzywac policje skarbowa. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez multimen ; 17-04-2020 o 09:29
multimen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2020, 21:15   #13
poLuz
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-01-2008
Skąd: Łódź
Model: S-MAX ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 190km AWD A8
Rocznik: 2018
Postów: 54
Domyślnie Odp: Serwis ECS

Cytat:
Napisał poLuz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak wrócę do domu udam się do serwisu ale pewnie się skończy na tym że działa i nie widzą problemu.
dostałem pytanie na priv, ale odpiszę tutaj, generalnie problemu nie udało się namierzyć, błąd Serwis ECS na zmianę z Check Engine i "choinką" innych błędów pojawiał się jeszcze 2-3 razy ale zawsze znikał po nocy w garażu. Raz nie zniknął, wtedy chwyciłem za telefon, laweta i do serwisu. Niestety oczywiście nie mieli czasu sprawdzić od razu, samochód stał dwa dni nie ruszany i oczywiście jak go już na warsztat wzięli to błędów nie było, co prawda w logach znaleźli błędy (tak więc nie wyszło że ściemniam), ale stwierdzili że nie wiedzą dlaczego, i że to wygląda jakby na chwilę moduły straciły kontakt z komputerem, po wykasowaniu błędów od pól roku cisza.
poLuz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2022, 10:17   #14
Ebon
ford::average
 
Avatar Ebon
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-01-2017
Skąd: BB
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM Powershift
Rocznik: 2015
Postów: 69
Domyślnie Odp: Serwis ECS Ktoś się spotkał z takimi objawami?

U mnie pogłębiał się problem, szczególnie jak było mokro i ślisko.
Komunikat Serwis ECS, wyłączony asystent parkowania, asystent ruszania pod górkę, świecące kontrolki ABS i kontroli trakcji.
Problem ustąpił po wymianie czujnika ABS w kole.
Co ciekawe - już przed serwisem miałem duże podejrzenia o które koło chodzi bo nie działała sygnalizacja niezapiętych pasów u pasażera (nie było sygnału z czujnika o prędkości/obrotach koła) i błąd wywalało od razu kiedy przednia oś wjechała na jakąś nierówność
Ebon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.