Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-03-2020, 20:14   #541
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Modyfikacje dołożenie Kamery Cofania

Dobre piny sprawdzasz?

__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2020, 20:17   #542
maciej222
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-04-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2,0 TDCI 150>180KM
Rocznik: 2017
Postów: 9
Domyślnie Odp: Modyfikacje dołożenie Kamery Cofania

Tak, mam 2 wtyczki w suficie : czarną i szarą . w tej szarej brakuje kabli w tych miejscach w których dołożyłem piny we wtyczce klapy.

Ostatnio edytowane przez maciej222 ; 22-03-2020 o 20:20
maciej222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2020, 20:39   #543
oslowek
ford::advanced
 
Avatar oslowek
 
Imię: Ondraszek
Zarejestrowany: 03-12-2008
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Kombi mk5 ST-Line manual / Fiesta mk7 Platinum X manual
Silnik: 2,0 TDCi DW10F 150KM/180KM / 1,0 Ecoboost 100KM
Rocznik: V 2017 / II 2014
Postów: 204
Domyślnie Odp: Modyfikacje dołożenie Kamery Cofania

Cytat:
Napisał maciej222 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, mam 2 wtyczki w suficie : czarną i szarą . w tej szarej brakuje kabli w tych miejscach w których dołożyłem piny we wtyczce klapy.
O ile wiem, w dachu jest już wiązka obsługująca kamerę. Wystarczy wymienić blendę, wiązkę w tylnej klapie i działa po aktywacji np. forscanem. Ja w titanium nie miałem problemu, ale kupiłem wiązkę taką, jakiej potrzebowałem. Coś chyba źle poskładałeś. Może lustrzane odbicie?
__________________
Mondeo Kombi mkV ST-Line Euro6 2017 TDCi 150KM/180KM manual 170000km / Fiesta mkVII Platinium X Euro5 2014 Ecoboost 100KM manual 48000km
oslowek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2020, 21:10   #544
maciej222
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-04-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2,0 TDCI 150>180KM
Rocznik: 2017
Postów: 9
Domyślnie Odp: Modyfikacje dołożenie Kamery Cofania

Wiem że nikt nie zgłaszał problemów z brakiem kabli w dachu. Wychodzi na to, że jestem 1, ale gamoniem nie jestem wiem i jakie piny dołożyłem (17,18,19,20,15 i 4) i nie ma ich ciągłości dalej w dachu. Tego jestem pewien. Nawet gdyby było odbicie lustrzane to kable są w większości w tych samych miejscach 4=4, 17=20, 18=19, 19=18, 20=17 tylko 15 było by z drugiego boku.
Żałuje trochę że nie zabrałem się od sprawdzenia wtyczki w dachu, ale skoro wszyscy pisali, że brakują tylko wiązki w klapie więc założyłem że we wszystkich autach jest tak samo, może titanium ma po prostu bogatsze wiązki.
Pytanie brzmi co jeszcze dołożyć żeby uzyskać funkcjonalność kamerki ?
Dodam jeszcze że klapę mam ręcznie otwieraną.

PS. taka mała rada: jak rozłączycie wtyczki w dachu to nie zamykajcie klapy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez maciej222 ; 22-03-2020 o 21:18
maciej222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2020, 20:32   #545
marekiod
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 05-06-2012
Model: mondeo mkV HB
Silnik: 2,0; 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 79
Domyślnie Odp: Modyfikacje dołożenie Kamery Cofania

Cytat:
Napisał WoojO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej!
Odświeżę temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wreszcie wziąłem się do roboty i dołożyłem kamerkę. Działa pięknie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kupiłem całą klapę z gratami które później przekładałem. Napisze kilka spostrzeżeń.
1. Kupując klapę musimy się liczyć z tym że trzeba wyplatać aktualne kable z wiązki. Niby oczywista sprawa ale łatwo nie jest i trochę czasu trzeba temu poświęcić.
2. Jak już zostało napisane znaczek forda można podciąć żyłką... lub gruba nitką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Trzeba to zrobić z każdej strony. Tak naprawdę przecinamy taką gąbkę montażową, całość jest jeszcze na dwóch spinkach które są od środka klapy.
3. Słynne cztery śruby są od odkręcanie tylko idzie to również wolno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja używałem klucza nasadowego i dało radę.
4. Warto załatwić sobie zapasowe spinki do odsłony plastikowej na dole klapy, łatwo się łamią niestety.
5. Gumowy słoń jest kolejnym problemem. Żeby ułatwić sobie przeciąganie kabli warto delikatnie zdjąć go z plastikowej obrączki z góry i dołu.
6. Przeciąganie kabli na sucho to droga przez mękę. Warto użyć płynu do naczyń, wazeliny itp. Ja do przeciągania użyłem trytki którą odpowiednio naciąłem żeby ładnie układał się kabel podczas przeciągania. Można przeciągać kilka kabli na raz. Mi się udało nawet 4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
7. Wypinanie pinów można zrobić drucikiem lub zakupić sobie na allegro zestaw takich specjalnych kluczyków do wyciągania pinów. Piny są na takich zapadkach które odpowiednio podniesione odblokowują piny które się w miarę łatwo wyciąga.
8. Na stronie 38 tego topiku jest układ który ułatwia zrozumienie kabelkologii.
9. Wszystkie elementy maskujące są łatwo zdejmowalne. Warto uważać na podsufitkę która niezbyt ładnie się marszczy.
10. Jeśli mamy możliwość to polecam rozszerzyć robotę o dodanie elektrycznej klapy jeśli jej jeszcze nie mamy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Generalnie osoby zaangażowane w ten post wykonały kawał niezłej roboty podając kolejne szczegóły jak zamontować kamerkę za co bardzo dziękuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Każdy kto się zastanawia nad modyfikacją gorąco polecam. Jeśli nie posiadamy dwóch lewych rąk to bez problemu możemy sami zrobić taką modyfikację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mi apetyt na kolejne modyfikacje jeszcze bardziej się wyostrzył.
Robiłem zdjęcia podczas roboty wiec jak by była potrzeba mogę podesłać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz podesłać zdjęcia z dołożenia kamery? Masz jeszcze w archiwum?
marekiod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2020, 21:35   #546
marcin-escape
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-03-2019
Skąd: lublin
Model: escape se
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 12
Domyślnie Odp: Modyfikacje dołożenie Kamery Cofania

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiem wprost - DZIAŁANIA BEZ SENSU.... To jak z tym słynnym rysunkiem z żyrafą i hipopotamem z dawnych czasów...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma najmniejszego sensu "wklepywać" (na pałę...) ustawień do FORScana.

Ustawienia kamery cofania są "proste jak budowa cepa":
- 2 miejsca w BCMi,
- 1 miejsce w PSCM
- 1 miejsce w APIM.
To wszystko.

Naprawdę nie chce mi się "robić dobrze" każdemu wielbicielowi FORScana.
W UCDS ma się to "od ręki":

BCM:
- DE21 - LIN RVC cfg – xx (tak naprawdę to powinno się wykonać inicjalizację nowego modułu na LIN - on określi adres kamery. Dość często jest to 33)
- DE26 - Slave exists RVC
PSCM:
- DE00 - Rear camera equipped
APIM:
- DE00 - FNA/FoE RVC present

Po inicjalizacji dość często moduły muszą "usnąć" (czytaj - poczekać do rana...) by kamera zaczęła pokazywać linie skrętne.
BTW - UCDS numeruje bloki konfiguracyjne od 0, FORScan od 1.


witam cie mam fusion 2018 sync1 kupiłem chinola (nie tesla) mam problem z podlaczeniem kamery tylnej . jest kostka do malego wyswietlacza gdzie pojawia sie widok z kamery. z radia wychodzi kabel RCA. czy jest jakaś szansa żeby ogarnąc temat ? jest wtyczka z nowego radia do instalacji ta mała kostka do wyświetlacza 5 przewodów a do wiązki ida 3 przewody . plus ten kabelek rca
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg WhatsApp Image 2020-03-31 at 21.48.25.jpg (9.2 KB, 135 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg WhatsApp Image 2020-03-31 at 21.48.27.jpg (9.4 KB, 127 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg WhatsApp Image 2020-03-31 at 21.48.29.jpg (11.8 KB, 120 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg WhatsApp Image 2020-03-31 at 21.48.30(1).jpg (12.3 KB, 121 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg WhatsApp Image 2020-03-31 at 21.48.30.jpg (8.8 KB, 118 wyświetleń)
marcin-escape jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2020, 20:22   #547
marekiod
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 05-06-2012
Model: mondeo mkV HB
Silnik: 2,0; 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 79
Domyślnie Odp: Modyfikacje dołożenie Kamery Cofania

Cytat:
Napisał jacek-k-wawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...

Jedno z podejrzeń padło na sam moduł kamery - i tutaj (w końcu!) dochodzimy do sedna opowieści:
u @Rothamnsa moduł kamery to: ES7T-19G490-AA. Nie jest to co prawda dokładnie taki moduł o którym pisał wcześniej w tym wątku @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (ES7T-19G490-BA albo -CA do kombi) ale działa.
Moja blenda (też od Fusiona 2013-2015, idealnie pasuje do mojego mondka z 2015) przyjechała z modułem kamery DS7T-19G490-AC.
....
Podsumowując - będę miał do odsprzedania kamerkę DS7T-19G490-AC a poszukuję ES7T-19G490-XX.
Czy różnica między kamerą z modułem DS7T a ES7T została potwierdzona i faktycznie moduł DS7T nie ma wszystkich funkcji? Musi być ES7T?


NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW

Ostatnio edytowane przez SRS ; 01-04-2020 o 21:03
marekiod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2020, 07:36   #548
WoojO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2015
Postów: 465
Domyślnie Odp: Modyfikacje dołożenie Kamery Cofania

Cytat:
Napisał marekiod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz podesłać zdjęcia z dołożenia kamery? Masz jeszcze w archiwum?
Hej!
Udało mi się znaleźć zdjęcia w archiwum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Masz zdjęcia z mojej klapy i klapy dawcy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
WoojO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2020, 18:45   #549
marekiod
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 05-06-2012
Model: mondeo mkV HB
Silnik: 2,0; 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 79
Domyślnie Odp: Modyfikacje dołożenie Kamery Cofania

Cytat:
Napisał WoojO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej!
Udało mi się znaleźć zdjęcia w archiwum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Masz zdjęcia z mojej klapy i klapy dawcy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dzięki za fotki
marekiod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2020, 13:33   #550
Qrka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-03-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 21
Domyślnie Odp: Modyfikacje dołożenie Kamery Cofania

Bardzo fajny wątek. Dzięki niemu udało mi się dołożyć fordowską kamerkę do sedana. Podziękował za wszystkie dobre rady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jedna uwaga dla potomnych. Nie wiem czy nie było to napisane, czy mi umknęło... podczas testów i podpięcia kamerki na krótko (nie udało mi się zdobyć wiązki klapa-kostka w nadkolu, więc musiałem drutować swoją), nie widziałem linii aktywnych (tych idących za kierownicą). Uaktywniłem co mogłem Forscanem, ciągle nie miałem opcji włączenia tych linii w ustawieniach w Sync2 i ciągle nie widziałem linii na ekranie.
Okazało się że linie te pokazały się dopiero po zamontowaniu kamerki w blendę i zamknięciu bagażnika. Wygląda na to że Sync2 wycina te linie, jeżeli bagażnik jest otwarty, co jest logiczne i należy o tym pamiętać.
Qrka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.