Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-02-2020, 09:31   #141
kasprzak
ford::average
 
Avatar kasprzak
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 Kombi ST-Line
Silnik: 2.0 TDCi 180KM M6
Rocznik: 2016
Postów: 91
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie dociąganie działa tylko czasem, np jak klapa napotka jakąś przeszkodę typu torba zbyt blisko krawędzi. Zazwyczaj zamyka się z "trzaśnięciem", na "raz". Jak coś jednak za bardzo wystaje i dociąg tego nie pokona, to się otwiera "pikając". Czasem się zdarza że gumowe korytko wysunie się z bagażnika i zasłoni zamek i wtedy to następuje.
Myślę nad jakimś absorberem, żeby tak nie waliło, bo u mnie zamyka się bardzo głośno w tej końcowej fazie

kasprzak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2020, 09:44   #142
WoojO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2015
Postów: 465
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

Co do dociągania to mam tylko wtedy gdy mam zamknięte wszystkie drzwi i okna. Kto nie miał klapy ręcznej ten nie wie że czasami trzeba był kilka razy machnąć klapą żeby się zamknęła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. powietrze w kabinie wypycha klapę i nie domykała się. W elektryku problem rozwiązali dodając dociąg. I teraz słyszę że działa tylko wtedy gdy mam własnie zamknięte wszystkie okna i drzwi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WoojO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2020, 11:02   #143
multimen
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2006
Skąd: Żory (Śląskie)
Model: Mondeo MKV Titanium
Silnik: 2.0TDCI 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 42
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

Cytat:
Napisał kasprzak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak z samym zamykaniem? Zamyka się z wyraźnym trzaśnięciem?
Tak zamyka sie z trzasnieciem ale faktycznie najczesciej jak drzwi z przodu sa otwarte Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , natomiast rozwiazalem problem z klapa otwierajaca sie do polowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przy okazji ze musialem zakupic sprzet do kodowania kluczy , silowniki sa w porzadku wina lezy w module RGTM, reset forscanem tego modulu sobie nie radzi, ale diagnostyka nowym sprzetem wsio naprawila teraz klapa otwiera sie na maxa.
Co nie bylo oczywiste bo po diagnostycze klapa i tak byla otwarta do polowy ale po raz 100tny otwarlem recznie przytrzymalem guzik zamykania ponad 3 sek a dzis ku mojemu zdziwieniu otwierajac kluczykiem klapa otwarla sie na maxa , nie uwierzylem i owieralem i zamykalem jeszcze 3 razy i otwiera sie na maxa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Walczylem z tym miesiac wymienilem silownik i nic zagladalem do modulu, plytka ok, nic przepalonego, wysalem zapytanie do forscan o przylaczenie mnie do programu beta testerow wersji 2.4 z mozliwoscia wgrywania kalibracji z serwera forda. A tu masz klapa sie naprawila Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. sama a moze jakis duch swiety albo poprostu sprzet made in CHINA zrobil swoje. I teraz nie mam co beta testowac bo juz dziala.
Wazne ze dziala jak ma dzialac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Ostatnio edytowane przez multimen ; 29-02-2020 o 11:41
multimen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2020, 11:14   #144
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

Cytat:
Napisał multimen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wsio naprawila
Potrzebne było przeprogramowanie ?
Jaki to sprzęt ?
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2020, 11:54   #145
multimen
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2006
Skąd: Żory (Śląskie)
Model: Mondeo MKV Titanium
Silnik: 2.0TDCI 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 42
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Potrzebne było przeprogramowanie ?
Jaki to sprzęt ?
Niestety sprzet drogi jak juz mialem wydac kilka tysi, to wolalem kupis taki zeby mial najwiecej mozliwosci padlo na Xtool, nie do konca wiem na czym polegaja te akcje diagnostyczna po module bo jest skanowanie calosciowe czyta kody DTC i nie ma bledu w module ale wybralem modlu recznie jako indywidualny i dalem odczytaj kody bledow i ku mojemu zdziwieniu klapasie otworzyla do polowy i zamknela i tablet wydal zwrot brak bledow zastanawialo mnie tootwarcie klapy i zrobilem ponownie odczyat bledow, klapa otwara sie do polowy i juz sie nie zamkla 0 bledow, wyszedlem z auta przycisk wewnatrz nie dzialal, z tylu w klapie tez nie, otworzylem recznie na maxa tez nie dzialalo, zamykanie z pilota tez nie, wiec nacisnolem powyzej 3 sek do sygnalu w consoli i zamknolem klape recznie. potem otworzyla sie z uchwytu do polowy.
Dzis juz otwiera sie na maxa.
Moge sprobowac dopytac inzyniera z chin z xtool czy taka diagnostyka wgrywa najnowsze kalibracje czy moze kasuje pamiec ulotna z nastaw.

Ostatnio edytowane przez multimen ; 29-02-2020 o 11:56
multimen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2020, 12:08   #146
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,045
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

Hehe. Czyli de facto nawet nie wiesz co zrobiłeś.
A sprzęt za "kilka tysi".
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2020, 12:19   #147
multimen
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2006
Skąd: Żory (Śląskie)
Model: Mondeo MKV Titanium
Silnik: 2.0TDCI 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 42
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

Sprzet kupulem by kodowac klucze, ktore zakodowalem w 30 sek, a ze po diagnostyce nim samochodu, dziala poprawnie klapa to nie bede plakal i sie rozczulal.
Nie wnikam tez jak i czy wogole cos robil, teraz problemu nie ma a miesiac z nim walczylem.
Niepotrzebnie kupilem silowniki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zawsze mozna je sprzedac sa uzywane. Gdyby nie to pewnie bym drazyl dalej i kupilnym i tez modul, bo to jedyne wyjscie jak nie masz mozliwosci wgrac nowej kalibracji.
A jesli 3,5 tys dla kogos to nie kilka tysi to wybacz, chyba jestem nie z tej planety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zawsze moze ktos sobie kupic sprzet i sobie zrobic sam i sie przekona czy wie co zrobil czy czegos nie zrobil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja wiem co zrobilem.
Moze w poniedzialek bede wiedzial co zrobil sprzet, w chinach ludzie tez odpowczywaja po pracy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i maja weekend.
Potrzebny bylby kolejny pacjent z klapa ktora otwiera sie do polowy zeby przekonac sie czy to magia czy narzedzie. Ja takiej mozliwosci nie mam, mam tylko jednego mondka. A dlaczego mnie to zainteresowalo tez wiem, bo mialem po zakupie auta nieskasowane DTC i jednym z nich byla kod z modulu klapy tyle ze nie obecny, wraz z kilkoma innymi os swiatel, tak jak kazdy "bezwypadkowy" sprowadzony w stanie idealnym niewiedziec czemu mial odlaczana wtyczke klapy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. hah jak mu ja przekladano z innego " nie bitego". Silownik musialem kupic zeby sie przekonac czy to jego wina, bo jakis pojeb odcina nozem kody kreskowe i nazwy z etykietek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. sa i tacy. Nie wiedzac czy mam silownik odpowiedni do mojego modelu. Okazalo sie ze raczej jest ok, ale po co pojeb odcial czesc etykiety to juz pytanie do pojebow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .

Ostatnio edytowane przez multimen ; 29-02-2020 o 12:41
multimen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2020, 16:00   #148
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,065
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

Cytat:
Napisał multimen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Moge sprobowac dopytac inzyniera z chin z xtool czy taka diagnostyka wgrywa najnowsze kalibracje czy moze kasuje pamiec ulotna z nastaw.
Po pierwsze primo to inżynier z Chin dłuższą chwilę (tak z miesiąc lub dłużej...) nie będzie wiedział o co pytasz...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po drugie primo xtool nie wgrywa żadnych kalibracji bo nie ma skąd i do tego nie umie.
Po trzecie primo - mógł zrobić reset ustawień RGTM, bo to akurat nie powinno przekroczyć jego możliwości...

Jak ma ten xtool do czegoś zarobkowego służyć, to OK.
Jeśli hobbystycznie - to można było lepiej wydać te pieniądze...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2020, 09:00   #149
multimen
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2006
Skąd: Żory (Śląskie)
Model: Mondeo MKV Titanium
Silnik: 2.0TDCI 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 42
Talking Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po pierwsze primo to inżynier z Chin dłuższą chwilę (tak z miesiąc lub dłużej...) nie będzie wiedział o co pytasz...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po drugie primo xtool nie wgrywa żadnych kalibracji bo nie ma skąd i do tego nie umie.
Po trzecie primo - mógł zrobić reset ustawień RGTM, bo to akurat nie powinno przekroczyć jego możliwości...

Jak ma ten xtool do czegoś zarobkowego służyć, to OK.
Jeśli hobbystycznie - to można było lepiej wydać te pieniądze...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
😁😉🤪 Drogi panie Tadeuszu no raczej nie jako obrazek na sciane narzedzia po to sa by nimi cos zarobic , 😉 to tylko hipoteza czy cos wgrywa czy nie , nie ja jestem projektantem tylko uzytkownikiem i nie jestem magikiem czy jakas malpka ktora kupila kabelek podpatrzyla jak sie zmienia cyferki czy odchacza ptaszki, gdybysmy byli magikami czy specami to nie potrzebne byly by zadne ucdsy forscani i inne ustrojstwa bo kazdy wstukal by kod do kompilatora wgral bin do modulu i by wszysko hulalo jak trzeba ale gowno tak naprawde potrafimy poza tym ze manipulujemy czyjas robota i wiedza. A wiekszosc tych cudownych odkryc na forach to tylko efekty gdybania i odwagi w majstrowaniu w cudzych dzielach. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 😁 Inzynier z chin dobrze wiedzial o co pytam jak go pytalem i sam pogrzebal w sprzecie w pol godziny. Co do kalibracji to przygotujmy sie na to ze juz trwaja beta testy forscana 2.4 ktory wlasnie kalibracje potrafi sciagac i wgrywac bez kosztownych narzedzi. A skoro ma to potrafic darmowy soft to dlaczego chinczycy mieli by tego nie zastosowac skoro piraca wszystko co im wpadnie w rece 😁🤪.
Dobra dosc madrosci i pitolenia bez sesu. Nie ma sesu sie licytowac i filozofowac , albo sie trzeba zebrac w sile i skupic nad tym by robic dobre rzeczy i usprawniac nasze auta , albo poprostu bawmy sie dalej w piaskownice i czarujcie te udawane magie , mam konkretne mysli ktore chcialbym skonsultowac z kims kto ma jakies pojecie i tez logicznie mysli i szuka odpowiedzi na mrowie pytan w glowie.

A co do klapy wczoraj sprawdzalem ponownie , zamyka sie bez dociagu nawet przy zamknietych drzwiach i szybach , nie 10/10 ale prawie zawsze to kwestia ustawienia klapy by dobrze trafiala w zamek i siadala na uszczelce.
Co do silownika skoro to nie jego wina ze otwieral klape do polowy to raczej tylko wina modulu, reset forskanem procedura serwisowa nic nie poradzil, proby odlaczania wtyczek modulu tez nic nie zmienily , proby odlaczania silownika po otwarciu i zamykaniu recznie i podlaczaniu silownika tez niczego nie zmieniaja. W moim przypadku diagnostyka obd2 w xtool tez niczego nie zmienila poza tym ze pokazal stare bledy w abs podobno nie istotne w zwiazku z modulem wspomagania, pozostala mozliwosc przeprowadzenia diagnostyki modulu klapy z recznego wyboru. Jak ta diagnostyka wyglada i co robi to wie sam programista , napewno sprawdza dzialanie modulu bo otwiera zamek i podnosi i opuszcza klape potem zwraca komunikat a np forscan takich rzeczy nie robi. Po diagnostyce powtornie "z ciekawosci " (chcialem sie przekonac czy klapa otwiera sie na maxa) klapa pozostala otwarta i zaden przycisk z 3 nie byl w stanie jej zamknac musialem zamknac recznie klape co zrobil z modulem tablet ? Nie ja pisalem oprogramowanie i nie wie zaden z was zachowajcie wasze madrosci dla siebie bo gowno wiecie w tym temacie. Nikt nie zaproponowal ani slowem co zrobic z ta klapa otwierajaca sie do polowy.
Jak ktos ma taki sam problem i chcialby sprawdzic czy to cos pomaga to zapraszam, podlaczymy jak pomoze to ok jak nie to mam auto samouzdrawiacza. Zloze wniosek o kanonizacje i wswiecenie w watykanie 😁. Chce przedyskutowac linie skretne kamerki cofania z kims kto ma wiedze albo mozliwosc zrobic screanshoty z forscana i posiada kamerke fabrycznie, ktos chetny ??
multimen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2020, 10:18   #150
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,065
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

Cytat:
Napisał multimen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...ze juz trwaja beta testy forscana 2.4 ktory wlasnie kalibracje potrafi sciagac i wgrywac bez kosztownych narzedzi. ..
Mam od ponad roku tę i poprzednie wersje "programujące". Czasem nawet używam. Narzędzie tak niebezpieczne w niewprawnych rękach, że kolejki do "ratowania warzywa" mogą być dłuższe niż do doktorów...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.