Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-01-2020, 07:57   #1
pezet210
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-12-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus ST
Silnik: 2.0 T
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie drgania na biegu jałowym

Witam serdecznie forumowiczów! To mój pierwszy post także proszę o wyrozumiałość jeśli np. umieszczam post w złym dziale.

Pytanko do posiadaczy mk3 st, jedna rzecz mnie niepokoi. Otóż mój Focus zmaga się z dolegliwością polegającą na minimalnych drganiach na biegu jałowym, wskazówka obrotomierza wychyla się dość nieznacznie, albo wgl. dodatkowo zaobserwowałem minimalne przygaszanie wyświetlacza radia (nie zawsze!). Odchyłka jest minimalna, czuć delikatne drganie, które na kierownicy jest nieodczuwalne.

Jestem po pierwszym serwisie od zakupu (olej filtry, ogólna diagnostyka). Mechanik podłączył kompa i wyzysko git - jedynie jakieś pierdołki typu składanie lusterek pokazało. Jeśli chodzi o drgania, to sugerował że należałoby zacząć od wymiany świec - dla niego to jakby delikatnie zapłon wypadał - twierdzi żeby się nie przejmować, ponoć w RSie jest gorzej i to norma. Czy to jest normalne w tym silniku, a może ktoś z Was miał podobny problem? Jeszcze baku nie wyjeździłem, a nieziemsko w****ia mnie to drganie

Drugi temacik, jak to u Was mk3 z olejami, jakieś doświadczenia, coś polecacie? U mnie na pierwszy ogień wszedł oryginał - castrol, zastanawia mnie czy na kolejne interwaly tego nie zmienić.

Ostatnie pytanie to jakie oponki na lato polecacie żeby było bezpiecznie, przyczepnie adekwatnie do mocy?? Na zimę mam Nokian i jest w miarę spoko, choć przy wyższym ciśnienieniu jak sam jadę to gubi przyczepność na mokrym przy skręcaniu...

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

pezet210 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2020, 14:55   #2
Beres
ford::beginner
 
Avatar Beres
 
Zarejestrowany: 21-11-2019
Model: Focus
Silnik: Diesel
Rocznik: 2011
Postów: 30
Domyślnie Odp: Mk3 ST 2013r drgania, opony, olej

Witaj!

Drgania mogą być spowodowane uszkodzoną poduszką skrzyni bądź silnika.
Zimowa opona zawsze gorzej się zachowuje na mokrej nawierzchni
Beres jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.