Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-01-2020, 15:39   #321
bodziol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-07-2012
Model: mondeo
Silnik: mkIII
Rocznik: 2004
Postów: 36
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

Witam wszystkich
czy mógłby ktoś mi podpowiedzieć jak sprawdzić w mondeo mk5, 1.6tdci, 2015r
proces wypalania dpf,
Jeżdżę nim od pół roku i nie zauważyłem dezaktywacji ASS- kontrolki, spalanie chwilowe obserwuję ale nigdy nie usłyszałem odgłosów wypalania ani nie wyczułem żadnego zapachu.
zakupiłem vscan-a stn1170 usb, podłączam forscana na lapku i nie widzę pidów odpowiedzialnych na dpf, chodzi mi o dpf load i dpf soot.
Dzięki za podpowiedź.

bodziol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2020, 17:29   #322
kornikk
ford::average
 
Avatar kornikk
 
Zarejestrowany: 14-04-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM
Rocznik: 2015
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Na szybkie sprawdzenie możesz pobrać darmowy program Fdpf ze sklepu googla.

Jest prostszy w obsłudze niż forscan lite i od razu wyrzuci ci informacje o których piszesz.

Potem na spokojnie rozkminisz sobie forscana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Screenshot_20200112-160606.jpg (8.6 KB, 125 wyświetleń)
kornikk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2020, 19:48   #323
K82
ford::beginner
 
Avatar K82
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 20-04-2019
Skąd: Południe
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2015
Postów: 12
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

Ja mam ponad 200 000 na liczniku i na razie nie było problemu z DPF, ale.... robię teraz krótkie odcinki ok 12 km i nie ma szans wypalić do końca. Sam moment wypalania łatwo zaobserwować. Spalanie na biegu jałowym waha się od 0,6 do 0,9 i wyraźnie "drga" wskazówka obrotomierza jakby delikatnie dodawać gazu. Czasem czuć specyficzny "zapach". Silnik potrzebuje większego obciążenia by rozpocząć proces.... Czasem w "tasie" można zrobić nawet kilka tyś km i nic się nie zauważy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (nie należy się tym martwić zbytnio) Swoją drogą czemu nie ma kontrolki/wskaźnika zapełnienia filtra dpf - to nie wiem. Naprawdę nie mam pojęcia dlaczego użytkownik nie może samodzielnie "poinformować" samochód, że teraz jest dobry moment na rozpoczęcie wypalania, np jakiś przycisk czy opcja w menu... jedziesz w dalszą trasę np widzisz 70% zapełnienia naciskasz "on" i auto rozpoczyna proces (oczywiście po spełnieniu wymagań...) jak tu "....I teraz uważajcie, bo to jest ważne
Dla odbiorców używających T6.1 w ruchu miejskim i przy niskich prędkościach zaoferowano opcjonalny przycisk do wypalania zawartości DPF. Można za jego pomocą uruchomić wypalanie zawartości filtra albo zatrzymać je, jeśli samo włączyło się w niepożądanym momencie. WOW. Tak, wiem – Toyota już to zrobiła w niektórych autach terenowych. Ale nie spodziewałem się tego w Transporterze. Czekajcie, żebym się nie pomylił: DPF-y weszły jako wyposażenie obowiązkowe 9 lat temu. Dziewięć lat zajęło producentom zrozumienie, że to kierowca powinien decydować o wypalaniu sadzy, ponieważ to kierowca wie jakie są warunki jazdy i kiedy może to skutecznie zrobić. Dziewięć lat nad tym myśleli i wymyślili. Klap klask, klap klask, klap klask!..."
Wycinanie DPF jak i katalizatorów powinno być karane - wymiana na nowe/regeneracja - dotowane. Dla mnie "naprawa" przez wycięcie, zaślepienie/odłączenie to żadna naprawa! Ciekawe, czy ktoś by by chciał by lekarze tak "leczyli" oczy albo płuca. ?
K82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2020, 20:33   #324
bodziol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-07-2012
Model: mondeo
Silnik: mkIII
Rocznik: 2004
Postów: 36
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

W tym sęk, że nawet na androidowych programach nie pokazuje mi tych pidów.
Także nie słyszę charakterystycznych odgłosów wypalania ani nie czuję zapachu.
Wyczytałem gdzieś, że silnik który mam może już tak mieć, DV6C.
Jedyne co obserwuję na forscanie to ciśnienie przed i za dpf, przy przyśpieszaniu ciśnienie
przed dochodzi do 14 kpa, za - do 2 kpa, wzrost spalania też obserwuję ale nie toważyszy temu nic innego,
Nawet kontrolka ass nie pali mi się na szaro ( może dlatego że wsiadając do auta od razu to wyłączam).
A moje obawy o dpf wzięły się stąd, że czasami silnik dławi mi się na jedynce, przy starcie , a wyczytałem, że
to mogą być objawy zapchanego dpf-a.
A czy próbował ktoś wypalania statycznego przez forscana, czytałem że takie wypalanie może zaszkodzić.
Dzięki Pany za odpowiedź, Pozdrawiam.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bodziol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2020, 15:24   #325
kornikk
ford::average
 
Avatar kornikk
 
Zarejestrowany: 14-04-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM
Rocznik: 2015
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zil
Fdpf poległ? Nic nie wskazał?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Już sama ikona wypalania by dużo pomogła, a co dopiero przycisk "dobrowolnego natychmiastowego poddania się procedurze wypalania" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kornikk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2020, 16:52   #326
bodziol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-07-2012
Model: mondeo
Silnik: mkIII
Rocznik: 2004
Postów: 36
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

Nie, raczej nie poległ.
Niestety ostatnio tylko po mieście jeżdzę krótkie odcinki ( a na pewno przejechałem ponad 1000 km ) i nie daję mu szans na wypalenie w trasie.
Obserwuję jedynie spalanie chwilowe po zatrzymaniu się-przed wyłączeniem silnika.
Stwierdziłem podobnie jak niektórzy koledzy żeby dpf-em się zbędnie nie ekzajtować a jedynie pilnować, żeby silnika nie wyłączyć w trakcie wypalanie- a to mogę stwierdzić na podstawie chwilowego spalania.
No jest to lepsze rozwiązanie dpf-a niż w mk4 i komputer sam mu zapoda taką komendę.
Myślałem też nad zainstalowaniem diody włączającej się w momencie aktywacji wypalania, podpiętej pod wtryskiwacz paliwa do dpf-u.
Nie będę mógł natomiast sprawdzić procent zapełnienia żeby go ewentualnie w trasę pogonić ale widocznie ten model tak ma.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Pozdrawiam.
bodziol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2020, 17:24   #327
Python013
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2017
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2,0 SCTi 203KM powershift (już jest 240KM)
Rocznik: 2010
Postów: 113
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

Taka ciekawostka. Wiecie, że podczas wypalania DPF normy ełro są przekraczane nawet 1000 razy ?
Teraz zastanówcie się o co chodzi z tym eco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Python013 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2020, 15:56   #328
kornikk
ford::average
 
Avatar kornikk
 
Zarejestrowany: 14-04-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM
Rocznik: 2015
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

Czy zauważyliście, że w zimę DPF wypala się rzadziej?
Normalnie w lato jak latam tylko miasto krótkie odcinki to co 250 km, a teraz zimą 450 km po mieście.
Trasa wiadomo oddzielny temat.

Na forum opla podają dwie teorię zamknięty EGR lub inne dodatki do zimowego diesla.

Jakie jest przyczyna Waszym zdaniem?
kornikk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2020, 20:25   #329
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,169
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

Może chłodniejsze powietrze, lepsze spalanie, mniej sadzy. Teoria jak każda inna.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2020, 21:52   #330
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

Cytat:
Napisał Python013 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Taka ciekawostka. Wiecie, że podczas wypalania DPF normy ełro są przekraczane nawet 1000 razy ?
Teraz zastanówcie się o co chodzi z tym eco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A wiesz, że ścieranie opon w aucie generuje kilka razy więcej pyłu na km jazdy niż diesel? A ponieważ elektryki zużywają opony znacznie szybciej jak auta spalinowe (ze względu na duży moment obrotowy w momencie ruszania), więc każdy elektryk jest de facto jeszcze większym kopciuchem niż nowoczesny silnik spalinowy :-)

Bump:
Cytat:
Napisał kornikk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jakie jest przyczyna Waszym zdaniem?
Bo w jeździe zimą po mieście silnik i wydech nie nagrzewają się tak samo szybko jak w lecie i tym samym rzadziej występują warunki do regeneracji filtra.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , egr



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.