Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-12-2019, 19:12   #11
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Niedogrzanie. Termostat?

Cytat:
Napisał Piterus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po odpowietrzeniu temperatura na postoju spada nawet do 60
Silnik dobrze odpowietrzony , to i temperaturę masz prawidłową Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W dieslu tak już jest , że na wolnych obrotach temp.spada

__________________
pozdrowionka
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2019, 07:12   #12
zygzak73
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-05-2017
Model: focus mk3
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2014
Postów: 141
Domyślnie Odp: Niedogrzanie. Termostat?

No więc śpieszę poinformować, że na moją przypadłość, opisaną w pierwszym poście, wymiana termostatu pomogła. Po rozgrzaniu wskazówka jak przyklejona do środkowej podziałki.
zygzak73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2019, 13:10   #13
kalos84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-08-2017
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.0 EcoBoost 125KM
Rocznik: 1984
Postów: 11
Domyślnie Odp: Niedogrzanie. Termostat?

1.0 Ecoboost 125 również był problem z niedogrzaniem ale wymiana termostatu wyeliminowała problem temp. teraz równo 90 stopni i nie drgnie.
kalos84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2019, 18:22   #14
jurek67
ford::amateur
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Model: focus Mk II
Silnik: 1,6tdci 109km
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Niedogrzanie. Termostat?

Witam. Też mam problem z niedogrzanym motorem. Mam pytanie do kolegi Zygzaka - jakiej firmy termostat założyłeś?
jurek67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2019, 18:37   #15
zygzak73
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-05-2017
Model: focus mk3
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2014
Postów: 141
Domyślnie Odp: Niedogrzanie. Termostat?

Febi - bilstein
zygzak73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2022, 07:42   #16
max-bit
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 15-06-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3
Silnik: 1,5 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 81
Domyślnie

Odgrzeję temat
Mam Podobny problem Aktualnie
Jest około zera (temp na zew)
20 min jazdy po miescie (ok 10km) bidok dociaga do 60-65 stopni jak trochę dłużej to wyciągnie te 70 ... 75 ... max (zero na zew)
Wymieniać termostat czy Foki III po liftowe w 1,5 TDCi tak mają ? (120KM)

Jakies pomysły przypisy uwagi ?

Ostatnio edytowane przez SRS ; 24-11-2022 o 17:26
max-bit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2022, 13:40   #17
kowalskikowalski
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 05-02-2017
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 12
Domyślnie Odp: Niedogrzanie. Termostat?

Witam. Też mi po wymianie termostatu trzyma max temp. 75st. Odpaliłem forscana w czasie jazdy i włączyłem w trybie rzeczywistym odczyt ilości rozgrzań silnika, gdy silnik osiągnie temp. 70st. to PCM zalicza to już jako pełne rozgrzanie silnika, więc nie ma co się martwić.
kowalskikowalski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2022, 22:48   #18
max-bit
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 15-06-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3
Silnik: 1,5 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 81
Domyślnie Odp: Niedogrzanie. Termostat?

być może one tak mają ...
Choć jest to dziwne.
W Foce 2 też się rozgrzewał długo ale później już trzymał te prawie ok 90
A tu ...
Widać łekologia robi swoje.
Ale w benzynach tego problemu nie ma.
Tam leje się paliwo w opór i silnik się nagrzewa ... szybko choć trzeba pamiętać ze te Eco (hihi nazwa) Boosty to cudowne silniki nie są .. wad troszkę mają.
Co można zrozumieć ze w Dieslach Nagrzewnice elektryczne powietrza na nasz rynek raczej powinny być standardem co w zasadzie powinno być na plus bo obciążało by też silnik ... co Diesel troszkę lubi ...
Trochę błedne koło...
max-bit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2024, 09:15   #19
samfisher74
ford::average
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 20-06-2012
Skąd: szczecin
Model: ford focus 1.6 TDCi - 115 KM
Silnik: diesel
Rocznik: 2014
Postów: 71
Domyślnie Odp: Niedogrzanie. Termostat?

Teraz mnie dopadła ta usterka, pacjent to Focus 1.6 tdci 115 koni z 2014 r. Rozgrzewa sie powoli jak to diesel, wskazówka dochodzi do około środka skali minimum poniżej a następnie w trakcie jazdy spada prawie do kreski niżej czyli do 1/4 skali . W czasie jazdy cały czas powoli wędruje w góre i w dół w tym samym zakresie o krórym pisałem. Na wtorek jestem umówiony u mojego mechanika od fordów, zobaczymy jak to sie skończy. Samochód kupiłem miesiąc temu, rozrząd wymieniony razem z pompą wody tak że został jeszcze ewentualnie termostat. Płynu w zbiorniczku nie ubywa, korek oleju czysty, tak że raczej wykluczam uszczelke pod głowicą.
samfisher74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2024, 12:59   #20
samfisher74
ford::average
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 20-06-2012
Skąd: szczecin
Model: ford focus 1.6 TDCi - 115 KM
Silnik: diesel
Rocznik: 2014
Postów: 71
Domyślnie Odp: Niedogrzanie. Termostat?

Cytat:
Napisał samfisher74 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz mnie dopadła ta usterka, pacjent to Focus 1.6 tdci 115 koni z 2014 r. Rozgrzewa sie powoli jak to diesel, wskazówka dochodzi do około środka skali minimum poniżej a następnie w trakcie jazdy spada prawie do kreski niżej czyli do 1/4 skali . W czasie jazdy cały czas powoli wędruje w góre i w dół w tym samym zakresie o krórym pisałem. Na wtorek jestem umówiony u mojego mechanika od fordów, zobaczymy jak to sie skończy. Samochód kupiłem miesiąc temu, rozrząd wymieniony razem z pompą wody tak że został jeszcze ewentualnie termostat. Płynu w zbiorniczku nie ubywa, korek oleju czysty, tak że raczej wykluczam uszczelke pod głowicą.
Aktualizacja sytuacji, zaraz po wymianie rozrządu i pompy przejechałem około 10 km i sytuacja ze wskaźnikiem temperatury był taka jak wyżej opisałem czyli falowanie wskazówki temp. od 1/4 do 1/2 skali. Dzisiaj czyli jeden dzień po wymianie rozrządu zrobiłem trasę około 25 km ( 12km w jedną stronw i powrót) w trakcie dojazdu na miejsce silnik dogrzał sie do około połowy skali i sytuacja sie zaczęła powtarzać ( wahania wskazówki) jednak w czasie powrotu do domu wskazówka doszła do połowy skali , tak jak powinno być i tam stanęła, przestała się wychylać. Wskazówka stanęła praktycznie idealnie na wskaźniku środka skali. Czy uważacie ze to efekt wymiany pompy wody ?
samfisher74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.