Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-12-2019, 22:21   #1
rafalxfiles
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-05-2018
Skąd: Lubań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 53
Domyślnie Przekaźnik R2 i znikające napięcie na przekaźniku od świec zarowych

Witam,
Zaczęłem walke z niedziałającymi świecami żarowymi.. brak napięcia..
I zauważyłem, że coś mi cyka w skrzynce.. przekaźnik nr 2.
I gdy raz cyknie to na stopce przekaźnika od świec żarowych mam 12V a jak cyknie kolejny raz to napięcie znika i tak w kółko..
I dalej idąc tym tropem..
Jak jest napięcie i przekręce zapłon to na chwile pojawia się sprężynka świec.. a jak nie ma to sprężynka się nie pojawia..
Ma ktoś jakiś pomysł.. czy to ten przekaźnik padł.. czy coś nim tak steruje i dlaczego??

rafalxfiles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2019, 12:09   #2
OLO855OLO
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 10-12-2018
Skąd: Bedford
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 47
Domyślnie Re: Przekaźnik R2 i znikające napięcie na przekaźniku od świec zarowych

Przekaźnik R4 jest od świec żarowych. R2 u mnie również cyka nawet parę minut po zgaszeniu auta. Zacznij od sprawdzenia błędów. Ja u mnie walczę również że świecami żarowymi . Wymieniłem wszystkie świece następnie wymieniłem przekaźniki oraz rozebrałem całą wiązkę przewodów od komputera i nic nie znalazłem niepokojącego . Na chwilę obecną mam kod P0683
OLO855OLO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2019, 20:13   #3
rafalxfiles
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-05-2018
Skąd: Lubań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 53
Domyślnie Odp: Przekaźnik R2 i znikające napięcie na przekaźniku od świec zarowych

Ok, u mnie na R4 tu gdzie masa z komputera pojawia sie 8.5V zamiast 12V.. zapewne kabelek,

Ostatnio edytowane przez rafalxfiles ; 17-12-2019 o 22:18
rafalxfiles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2019, 07:35   #4
OLO855OLO
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 10-12-2018
Skąd: Bedford
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 47
Domyślnie Re: Przekaźnik R2 i znikające napięcie na przekaźniku od świec zarowych

Być może kabelek warto wyciągnąć komputer i przeczyścić styki . U mnie w trzeciej czarnej kostce było pełno zaśniedziałych pinów. Jeżeli kabelek to sprawdź całą wiązkę bo różnie czytałem na forum . Jednym pęka około 10-20 cm od kostki innym znów na zgięciu wiązki elektrycznej do styczników . Ja mam silnik TXBA z przyciskiem Power i u mnie pokazuje się komunikat o wstępnym grzaniu świec dopiero jak temperatura powietrza spadnie poniżej 5 przynajmniej tak zauważyłem .
OLO855OLO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.