Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-10-2019, 13:52   #1
radmol
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-08-2018
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 118
Domyślnie Światła "AUTO" i panel nawigacji a czujnik światła w wersji niemieckiej

Witam. Od ponad roku jeżdżę moim smaxem sprowadzonym z Niemiec i ciągle mnie irytuje w tym aucie to, że nie mogę korzystać z pokrętła świateł w pozycji "auto" bo w dzień ta pozycja wyłącza światła mijania. Nie posiadam świateł do jazdy dziennej. Dodatkowo jeśli pokrętło świateł ustawię w pozycji włączonych świateł mijania to wyświetlacz nawigacji w trybie Auto głupieje i w słoneczny letni dzień ściemnia obraz bo pewnie myśli że skoro światła mijania mam włączone to jest ciemno na dworze... Nawigację ustawiłem więc na stałe na tryb dzienny ale... teraz znowu robi się ciemno szybko a wyświetlacz nawigacji wali po oczach światłem bo tak jest ustawiony...i muszę zmieniać go wtedy w tryb nocny ręcznie.
Denerwujące to jest.
Na pewno są użytkownicy na forum, którzy mają podobne autko (wersja z rynku gdzie światła mijania nie są obowiązkowe 24h). Jak sobie poradziliście z tymi dwoma problemami?? Czyli aby używać trybu AUTO przy pokrętle świateł mijania oraz trybu AUTO jeśli chodzi o jasność wyświetlacza nawigacji. Będę wdzięczny za wskazówkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

radmol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2019, 19:39   #2
kleryk
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Mielec
Model: S-Max FL
Silnik: 2.0 Duratec-HE 145KM
Rocznik: 2010
Postów: 290
Domyślnie Odp: Światła "AUTO" i panel nawigacji a czujnik światła w wersji niemieckiej

Jak dobrze myślę podjedź do kogoś z ogarniętym interfejsem i jeśli przestawi Ci światła to i problem wyświetlacza się rozwiąże.
kleryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2019, 20:48   #3
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Światła "AUTO" i panel nawigacji a czujnik światła w wersji niemieckiej

A najlepiej dołożyć oryginalne światła dzienne led.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2019, 20:54   #4
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,849
Domyślnie Odp: Światła "AUTO" i panel nawigacji a czujnik światła w wersji niemieckiej

to włacz tryb skandynawski
światła mijania bedziesz mikał cały czas
a na auto - podwietlenie zegarów i konsoli w zależności od pory dnia.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2019, 16:47   #5
radmol
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-08-2018
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 118
Domyślnie Odp: Światła "AUTO" i panel nawigacji a czujnik światła w wersji niemieckiej

no ale jak włączyć (uruchomić) tryb skandynawski w Smax?

(w Focusie żony to mamy - jakieś dwa bezpieczniki tam są włożone w skrzynce - kiedyś chciałem to wyłączyć stąd to wiem ale ale ostatecznie to zostawiłem kiedy się dowiedziałem, że ten tryb oszczędza pobór mocy w 70% - tzn. nie jest to tak głupie jak myślałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Bump: DobraGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Znalazłem wątek https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=267510

Ale jak to zrobić w ELMconfig?
radmol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2019, 18:45   #6
radmol
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-08-2018
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 118
Domyślnie Odp: Światła "AUTO" i panel nawigacji a czujnik światła w wersji niemieckiej

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A najlepiej dołożyć oryginalne światła dzienne led.
Gdzie to kupić poza ASO i za ile?
radmol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2019, 19:24   #7
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Światła "AUTO" i panel nawigacji a czujnik światła w wersji niemieckiej

Na allegro widziałem w okolicach 200 zł za sztukę. Tematy o dołożeniu oryginalnych drl są na forum.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2019, 19:16   #8
radmol
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-08-2018
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 118
Domyślnie Odp: Światła "AUTO" i panel nawigacji a czujnik światła w wersji niemieckiej

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] :

Opis modyfikacji (czyli rozdział II)

1. włączenie / wyłączenie świateł skandynawskich

/Central Configuration/ - /Page 2/ - pole /Dayrunning lights/

Włączenie skandynawskich - wybieramy pozycję na liście /Always dipped light except in pos 'P'/

Wyłączenie skandynawskich - wybieramy pozycję /Standard dipped light/


Czy ten wybór opcji w ELMConfigu dotyczy także sytuacji, gdzie mam tryb AUTO przy przełączniku świateł ??
Chciałbym mieć w pozycji AUTO światła skandynawskie jak jest jasno na dworze i normalne światła mijania jak jest ciemno na dworze - ma się samo przełączać w oparciu o czujnik światła.
Wtedy sobie też wybiorę opcję AUTO w nawigacji i mam nadzieję, że wreszcie w dzień będzie jasny ekran a w nocy ciemny ekran...

Mógłby ktoś podpowiedzieć czy dobrze kombinuję?
radmol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2019, 21:17   #9
radmol
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-08-2018
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 118
Domyślnie Odp: Światła "AUTO" i panel nawigacji a czujnik światła w wersji niemieckiej

Uruchomiłem ELMConfig, odczytałem BCM, zmieniłem standardowe światła mijania na "zawsze światła mijania oprócz pozycyji P" i co mam teraz? Pytam bo tego nie rozumiem.

Efekt zobaczony w nocy:
a) przełącznik w pozycji 0 to światła mijania włączone ale długich włączyć się nie da na stałe a tylne LEDy się palą normalnie (przed zmianą światła wyłączone były i z przodu i z tyłu),
b) przełącznik w pozycji postojowych to mijania gasną, palą się postojowe i tylne LED (przed zmianą było tak samo),
c) przełącznik w pozycji świateł mijania to wiadomo - palą się mijania i LED z tyłu (przed zmianą było tak samo),
d) przełącznik w pozycji Auto to w nocy palą mi się mijania i LEDy z tyłu. Robiłem test w jasnym pomieszczeniu (garaż) i co? I przed wprowadzeniem zmian w ELMConfig w tym położeniu przełącznika światła mijania mi gasły i LEDy z tyłu też gasły a po wprowadzeniu zmian w ELMConfig światła mijania i LEDy palą się cały czas.

Co więc ta zmiana dała? Tylko to, że w trybie Auto będę mieć włączone światła cały czas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Słabo to widzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Zrzut ekranu.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Clipboard01.jpg (37.8 KB, 22 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez radmol ; 01-11-2019 o 21:26
radmol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2019, 11:37   #10
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,849
Domyślnie Odp: Światła "AUTO" i panel nawigacji a czujnik światła w wersji niemieckiej

nie wiem jak włączyć, mi to robili w aso.

pozycja 0, skandynawskie: świecą ksenony, pozycje przód i pozycje tył. bez oświetlenia rejestracji, deski rozdzielczej i doświetlenia zakrętów

pozycia postojowe: postojowe przód i tył

pozycja mijania: świecą ksenony, pozycyjne przód i tył, oświetlenie rejestracji, deska rozdzielcza, ambient light i doswietlenie zakrętów

pozycja auto: przełącza między 0 a mijania, w zależności od czujnika jasności nad lusterkiem. wieczorem zaświeca deske rozdzielczą i ambient light oraz doświetlenie zakrętów i tablice rej.

ponieważ jestem dumnym posiadaczem Galaxy, u mnie w trybie auto, ksenony zapalają się po odpaleniu silnika, a nie podczas zapłonu i grzania świec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.