Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-10-2019, 21:44   #21
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Lekko krzywa kierownica przy jeżdzie na wprost

Cytat:
Napisał bobik2110 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też tak miałem w Galaxy mk3 i pojechałem na ustawienie zbieżności do serwisu w PL bo akurat byłem na urlopie i pomogło lecz na dwa tygodnie. Potem znów ściągało
Proszę czytać ze zrozumieniem - tu nie ma ani złej zbieżności (jest prawidłowa), ani auto nie ściąga - jest natomiast przekrzywiona kierownica w czasie jazdy na wprost.
Kierownica jest bezpośrednio mechanicznie powiązana ze zwrotnicami przednich kół poprzez regulowane drążki kierownicze. I te właśnie drążki trzeba mechanicznie przeregulować tak, by kierownica ustawiła się prawidłowo.

__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 13-10-2019 o 21:50
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2019, 22:23   #22
bobik2110
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-03-2013
Skąd: Człuchów
Model: Ford Galaxy MK3
Silnik: 2.0 tdci 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 133
Domyślnie Odp: Lekko krzywa kierownica przy jeżdzie na wprost

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proszę czytać ze zrozumieniem - tu nie ma ani złej zbieżności (jest prawidłowa), ani auto nie ściąga - jest natomiast przekrzywiona kierownica w czasie jazdy na wprost.
Kierownica jest bezpośrednio mechanicznie powiązana ze zwrotnicami przednich kół poprzez regulowane drążki kierownicze. I te właśnie drążki trzeba mechanicznie przeregulować tak, by kierownica ustawiła się prawidłowo.
Też miałem krzywą kierownice tylko że minimalnie ściągało i stało mi się to od tak podczas jazdy na urlop do PL w tamtym roku ,a nie wjechałem w żadną dziurę . W serwisie DE mówili że maglownice trzeba na zero ustawić, skalirować i zresetować. Ponieważ w aucie jest wszystko elekrtoniczne i tak może się czasami dziać samo z siebie. Przykład: jechałem w tym roku do Pl i gdy jechałem pod górę auto miało troszkę ciężej falowały mi delikatnie obroty gdzie prędzej tego nie miałem. Trzymałem około 1700 obr, pedał gazu, równo gry autku przygazowałem i miało lżej falowanie ustawało, lub gdy nie jechałem pod góre . Skończyło się wizyta w serwisie forda i aktualizacją sterownika silnika. Problem zniknął

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
bobik2110 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2019, 15:53   #23
Lechu3
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-10-2014
Model: ford mondeo MK3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 287
Domyślnie Odp: Lekko krzywa kierownica przy jeżdzie na wprost

Witam Was ponownie.Pojechalem dziś 3 raz na zbieżność Pan z warsztatu stwierdził że się przejedziemy zobaczy jak jest ta kierownica oczywiście w tym samym warsztacie co za pierwszym razem ustawiłem zbieżność.Stwierdzil że krzywo jest bo tył auta zawieszenie rozwalone.Nie czekając pojechałem odrazu na stację diagnostyczną tam stwierdzono że wszystko jest ok.To już teraz głupi jestem czy tył ma taki wpływ na to ze kierownica jest krzywo A zbierznosc w chwili obecnej jest w porządku.Czy jesteście mi w stanie coś doradzić.Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Lechu3 ; 22-10-2019 o 16:10
Lechu3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2019, 16:58   #24
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,101
Domyślnie Odp: Lekko krzywa kierownica przy jeżdzie na wprost

Cytat:
Napisał Lechu3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy tył ma taki wpływ na to ze kierownica jest krzywo
Już wcześniej o tym pisałem:
Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To może też być spowodowane złym ustawieniem tylnych kół. Nie twierdzę, że w tym wypadku tak jest, ale trzeba to brać pod uwagę.
Cytat:
Napisał Lechu3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tam stwierdzono że wszystko jest ok.
Wszystko ok, czyli w zawieszeniu nie ma luzów, czy ok, bo jest dobrze ustawione i nie powoduje, że tylne koła powodują skręcanie, które musisz korygować kierownicą?
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2019, 17:05   #25
Lechu3
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-10-2014
Model: ford mondeo MK3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 287
Domyślnie Odp: Lekko krzywa kierownica przy jeżdzie na wprost

Dziś stwierdził diagnosta że nie ma żądnych luzów A za drugim razem jak byłem na poprawianie zbierznosci to Pan stwierdził że wszystko jest w porządku i zbierznosc jest poprawnie ustawiona.
Lechu3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2019, 17:11   #26
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,101
Domyślnie Odp: Lekko krzywa kierownica przy jeżdzie na wprost

Cytat:
Napisał Lechu3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zbierznosc jest poprawnie ustawiona.
Z przodu i z tyłu?
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2019, 17:58   #27
bobik2110
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-03-2013
Skąd: Człuchów
Model: Ford Galaxy MK3
Silnik: 2.0 tdci 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 133
Domyślnie Odp: Lekko krzywa kierownica przy jeżdzie na wprost

Cytat:
Napisał Lechu3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Was ponownie.Pojechalem dziś 3 raz na zbieżność Pan z warsztatu stwierdził że się przejedziemy zobaczy jak jest ta kierownica oczywiście w tym samym warsztacie co za pierwszym razem ustawiłem zbieżność.Stwierdzil że krzywo jest bo tył auta zawieszenie rozwalone.Nie czekając pojechałem odrazu na stację diagnostyczną tam stwierdzono że wszystko jest ok.To już teraz głupi jestem czy tył ma taki wpływ na to ze kierownica jest krzywo A zbierznosc w chwili obecnej jest w porządku.Czy jesteście mi w stanie coś doradzić.Pozdrawiam.
Jedź do serwisu na reset i kalibracje maglownicy. Wyżej opisywałem mój pezypadek

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
bobik2110 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2019, 17:59   #28
Lechu3
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-10-2014
Model: ford mondeo MK3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 287
Domyślnie Odp: Lekko krzywa kierownica przy jeżdzie na wprost

Tak zbierznosc poprawna przód i tył
Lechu3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2019, 18:46   #29
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,101
Domyślnie Odp: Lekko krzywa kierownica przy jeżdzie na wprost

No to trzeba skorygować ustawienie kierownicy.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2019, 19:13   #30
Lechu3
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-10-2014
Model: ford mondeo MK3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 287
Domyślnie Odp: Lekko krzywa kierownica przy jeżdzie na wprost

Ale skorygować tymi drązkami tak.
Lechu3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.