Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-07-2013, 17:45   #81
jogin211
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-08-2008
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 9
Domyślnie Odp: Uszkodzona glowica 2.0 TDCI

i jak sie skończyła sprawa?

jogin211 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2014, 13:47   #82
łukasz856
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-12-2011
Skąd: kujawsko-pomorskie
Model: ford mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Uszkodzona glowica 2.0 TDCI

Witam Panowie dobrze widzę że dobrze trafiłem. mam ten sam problem zez mam pękniętą tą cześć tzw ażur czy też pół-głowicę tak chyba sie to nazywa a stało mi sie to jak chciałem odpalic auto wiec mam nadzieje że to zamówie i bedzie ok . chodziasz jak przeczytałem wasze posty to mam coraz mniejszą nadzieje na to czy to dobry pomysł doradzcie panowie ?

Bump: a i jak to ogladał znajomy mechanik to powiedział ze to pospawa bo ma mozliwosc i bedzie gitara czy to dobry pomysł zeby to pospawac???
łukasz856 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2014, 15:47   #83
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Uszkodzona glowica 2.0 TDCI

Cytat:
Napisał łukasz856 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam pękniętą tą cześć tzw ażur czy też pół-głowicę tak chyba sie to nazywa a stało mi sie to jak chciałem odpalic auto wiec mam nadzieje że to zamówie i bedzie ok
Ja się odezwę, bo radziłem w tym wątku (post #6) - okazało się niezbyt prawidłowo. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po rozmowie w bardzo dobrym warsztacie (Auto-Waś) powtórzę co mi powiedzieli:
- ażur i głowica stanowi komplet występujący zawsze razem. Wynika to z tego, że ażur w trakcie produkcji silnika jest wpierw skręcany, a potem obrabiane są otwory pod wałki rozrządu. Od tej chwili te dwie części wędrują zawsze razem, są niezamienne. Istnieje bowiem ryzyko, że inny ażur będzie źle spasowany na otworach i tym samym wałki będą wstępnie źle spasowane (w miejscach gdzie są smarowane). Grozi to poważną awarią rozrządu.

Czyli: zniszczony ażur - to także głowica do wymiany. W katalogu Forda potwierdza to rysunek: głowica i ażur oznaczone są czarnym trójkątem, obok opisany jest on jako jedna część zamienna (zespół) nr 1.
Co do spawania ażuru: czarno to widzę...


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Uploaded with [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 09-01-2014 o 20:20
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2016, 10:48   #84
RafiRypin
ford::advanced
 
Avatar RafiRypin
 
Zarejestrowany: 21-03-2013
Skąd: Rypin
Model: Mondeo Mk4 ghia
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 260
Domyślnie Odp: Uszkodzona glowica 2.0 TDCI

po latach trafił mi sie kolejny mondek z walniętym ażurem, tyle że ten akurat chodzi na wszystkie garki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. rok 2005 2.0 tdci 125KM, kupilem go od goscia ktory nabył go 2 dni wcześniej i do domu nie dojechał, twierdził ze osłabł i zacząl klekotać, jakiś mechanik tam podjechal i stwierdzil urwany korbowód, zjechał na orlena i tam poległ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., przywiozłem go do siebie próbuje odpalac ale z marnym skutkiem i jak krece rozrusznikiem slysze takie strzelanie w głowicy, ale na korbowód mi to nie wygladalo bo slychać ze kręci równo czyli wszystkie tłoki chodzą, odpalilem na plaka ale strasznie klekotał, zrzucam pokrywe zaworów i widze lużne sruby mocujące listwe z kolikami, wiec zadowolony dokręcam sruby na maxa montuje pokrywe i odpalil ale pochodzil z 2-3 minuty i znow klekot, znowu zrzucam pokrywe zaworów i znowu 3 sruby luzne, odkręcilem całkiem listwe wyczyscilem dobrze miejsca mocowania listwy i w 3 miejscach mocowania listwy sa pęknięcia az do samego wałka, tylko 2 skrajne sa nie pęknięte a na 3 srodkowych są pęknięcia i dlatego sruby sie luzują, myslalem przelozyc caly silnik bo mam ze 3 silniki na stanie ale najpierw przeloże sam ażur zobacze czy to zda egzamin, jak nie to przewale caly silnik, tylko tak sie zastanawiam od czego to popękało, napewno byla zmieniana pompa CR bo w bagażniku lezala stara pompa, moze jakis magik przekladal bez blokad i rozrząd przeskoczył, zanim to rozbiore to wrzuce blokady i sprawdze ustawienie rozrządu, po zakończeniu "zabiegu" dam znać jakie efekty

Bump:
Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to dobrze, pozdrawiam moją rodzinę Ciborskich w Rypinie.
Ciborskich tych od "naszej" miss? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. https://www.facebook.com/natalia.ciborska.1?fref=ts

Ostatnio edytowane przez RafiRypin ; 29-05-2016 o 11:03
RafiRypin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2016, 17:35   #85
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Uszkodzona glowica 2.0 TDCI co dalej ?

Nie wiem czy miss to rodzina, ale wujek Ś.P, był kamieniarzem ,robił nagrobki dla wielu mieszkańców Rypina.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2016, 16:09   #86
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Uszkodzona glowica 2.0 TDCI co dalej ?

W moim mondku pękła głowica. Czy sztuka o takim numerze jest na krótkie wtryski: 4S7Q-6019-CC. Ponoć pochodzi z autka w 2004 roku.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2016, 17:22   #87
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Uszkodzona glowica 2.0 TDCI co dalej ?

Rafi, tak ta Miss Natalia, to moja rodzina.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2016, 18:00   #88
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Uszkodzona glowica 2.0 TDCI co dalej ?

Cytat:
Napisał Deryll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moim mondku pękła głowica.
Ten numer nie odpowiada żadnemu w Microcat'ie. Wg mnie powinieneś szukać 4S7Q-6C032-CB lub CC. Dla pewności podaj VIN, to sprawdzę co siedzi u Ciebie.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2019, 15:47   #89
logo
ford::beginner
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 05-09-2019
Skąd: Wodzislaw
Model: MK3
Silnik: tdci
Rocznik: 2006
Postów: 47
Domyślnie Odp: Uszkodzona glowica 2.0 TDCI co dalej ?

To jedyny co w wyszukiwarce temat o azurże , kratownicy co wałki rozrządu w 2.0 tdci mocuje. Poległem na tym , Rozrząd mi przeskoczył, bo łańcuch rozrządu naciągnięty i napinacz nie wyrobił . Ścięło mi 4 śruby na pompie wtryskowej i połamało ażur od strony ssącej . Wymieniłem łańcuch, rozrząd ustawiłem , kupioną na allegro kratownicę założyłem i ponownie popękała . Dopasowałem ją, że walki się kręciły , ale nie ścisnąłem samoregulacji co na dźwigniach zaworowych są . Rozrząd wielokrotnie sprawdzałem i dobry , a jak rozrusznikiem ruszyłem to od razu kratownice uszkodziło. Co może być przyczyną ? Zawory jak naciskam to obniżają się i poprawnie zamykają . Tłoki właściwie chodzą, na ile dało się sprawdzić . To ponowne połamanie ażuru mogło być spowodowane tym, ze nie ścisnąłem samoregulacji ?
logo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2019, 19:00   #90
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,944
Domyślnie Odp: Uszkodzona glowica 2.0 TDCI

czytal?
Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zniszczony ażur - to także głowica do wymiany. W katalogu Forda potwierdza to rysunek: głowica i ażur oznaczone są czarnym trójkątem, obok opisany jest on jako jedna część zamienna (zespół) nr 1.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.