Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-10-2019, 19:59   #1
pantalon
ford::amateur
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 09-10-2019
Skąd: Kraków
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Czy mam kasetę rozrządu w 1.8TDCi 115KM przedlift?

Cześć,

Jako, że już najwyższa pora, a jeszcze nie zlecałem wymiany rozrządu w swoim samochodzie, to mam pytanie, bo już głupieję: co innego mechanicy, co innego sklepy, a co innego internet. Czy moglibyście podpowiedzieć, czy mam zwykłego klekota, czy być może ulepszoną wersję z kasetą.

Według strony z częściami mam silnik 1.8L Duratorq-DI HPCR (115PS) Lynx

Mój VIN: WF0WXXGCDW6S84481

pantalon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2019, 20:37   #2
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,640
Domyślnie Odp: Czy mam kasetę rozrządu w 1.8TDCi 115KM przedlift?

Tak masz kasetę, z resztą każdy focus z silnikiem 1.8 TDCi/TDDi posiada dolną kasetę rozrządu. Tylko że bodajże od 2008 roku zamiast łańcucha w kasecie dolnej zaczęto stosować pasek w kąpieli olejowej. Patrząc na Twój rocznik masz łańcuch. Natomiast od pompy CR do wałka rozrządu jest wymienny pasek i w 99% przypadków to się tylko wymienia. Łańcuch wytrzyma duuużo.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2019, 20:40   #3
pantalon
ford::amateur
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 09-10-2019
Skąd: Kraków
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Czy mam kasetę rozrządu w 1.8TDCi 115KM przedlift?

Dziękuję za pomoc, zastanawiam się własnie, czy powinienem wymieniać ową kasetę, samochód ma przebieg 210 tys (faktycznie tyle ma: jeden właściciel od nowości, zakup po znajomości). Bo jeśli powinna wytrzymać do kolejnej wymiany, to luz, ale nie chce sytuacji, o których czytałem w różnych miejscach, że po wymianie paska kilka tysięcy i rozpadł się dolny rozrząd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Edit: zapomniałem dodać: samochód nie był i nie jest katowany: prędkości autostradowe tylko po rozgrzaniu silnika i jazda raczej typ "dziadek", natomiast było i jest w użytkowaniu dużo miejskiej jazdy w korkach.

Ostatnio edytowane przez pantalon ; 09-10-2019 o 20:43
pantalon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2019, 20:45   #4
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Re: Czy mam kasetę rozrządu w 1.8TDCi 115KM przedlift?

tak, wymienić
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2019, 20:51   #5
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,640
Domyślnie Odp: Czy mam kasetę rozrządu w 1.8TDCi 115KM przedlift?

Nie do końca się zgodzę z Łukaszem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeśli łańcucha nie słychać to wg mnie nie ma sensu w tym dłubać. Tam pracuje łańcuch dwurzędowy, na prawdę wytrzymały. Moja Foka miała 320tyś km i łańcuch nie ruszany, nadal jeździ. Znajomy miał dwa Focusy którym strzelił przebieg ponad 400tyś. km i łańcuch nie ruszany. To nie jest łańcuch płytkowy jak w niektórych Hyundaiach, który po 100tyś potrafił się fatalnie rozciągać...
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2019, 21:00   #6
pantalon
ford::amateur
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 09-10-2019
Skąd: Kraków
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Czy mam kasetę rozrządu w 1.8TDCi 115KM przedlift?

No i mamy dwie opinie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Koszt takiej kasety, to około 700 zł, więc przy pełnym serwisie (rozrząd, tarcze, klocki, płyny, filtry) zwiększy koszt, tyle tylko, że da pewność i będę wiedział, że na luzie mogę zrobić trasę 3/4 tys kilometrów. Jeśli mam jeździć i modlić się o każdy kilometr, to to bez sensu. Wóz kupiłem z myślą, że u mnie zakończy swój żywot po kilku latach (zresztą to nie pierwszy i nie ostatni samochód, tylko lekko licząc 15), ale poważnie świetne tanie duże auto i jak zawsze Fordy szerokim łukiem omijałem, to teraz przyznaję, że to był błąd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To jakbyście zrobili? Powiedzmy, że bez kasety serwis, to 2k, z kasetą 3k.
pantalon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2019, 21:00   #7
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Re: Czy mam kasetę rozrządu w 1.8TDCi 115KM przedlift?

sorki, jeśli ma łańcuch też bym nie ruszał. chodziło mi o pasek - bezwzględnie wymienić.

natomiast łańcuchy z lat 90, 00 są tak pancerne, że wymieniając u japońca łańcuch po 800 000 to ten "nowy" nie wytrzyma nawet 100....

UE ponoć wprowadziła dyrektywe, żeby nas już nie ci....li i chyba zaczną znowu robić dobrze.

jeśli tak, walczyłem o to całe życie, od forum chcę kwiaty pocztą polską Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2019, 21:04   #8
pantalon
ford::amateur
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 09-10-2019
Skąd: Kraków
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Re: Czy mam kasetę rozrządu w 1.8TDCi 115KM przedlift?

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sorki, jeśli ma łańcuch też bym nie ruszał. chodziło mi o pasek - bezwzględnie wymienić.
Kwiaty dostaniesz bez pośrednictwa!

Kolejne pytanie: skąd, jako laik mam wiedzieć co mam (pasek/łańcuch)? Zaufałbym mechanikowi, ale po moich przygodach z 2.0 TFSI i mechanikami oraz ASO podchodzę z dużą rezerwą do ich wiedzy: podstawą zaufania jest kontrola.
pantalon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2019, 21:42   #9
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,640
Domyślnie Odp: Czy mam kasetę rozrządu w 1.8TDCi 115KM przedlift?

Wg. Twojego rocznika wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że masz łańcuch. Ale może któryś z kolegów na forum będzie tak dobry i sprawdzi ci to po VIN.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2019, 15:15   #10
krakersik
ford::advanced
 
Imię: TOMASZ
Zarejestrowany: 02-09-2014
Skąd: MALBORK GMB
Model: FF3 FL
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 261
Domyślnie Odp: Czy mam kasetę rozrządu w 1.8TDCi 115KM przedlift?

2 lata temu wymieniałem rozrząd w aso w 1.8 tdci duratorq w focusie mk2 fl 2008 rok. Miałem już pływający pasek (koszt na wtedy 750 zł) i powiedzieli mi wtedy, że nawet gdyby był łańcuch to to też jest teraz wymienne przy ok 200 000 km wg Forda.
Koszt łańcucha na wtedy był 2x tyle czyli koło 1500 zł.
Za całość zapłaciłem niecałe 3500 zł razem z wymianą oleju, filtrów, napinaczem paska. (same części na wtedy jak chciałem skompletować to wychodziło ok 2500 zł - więc zdecydowałem się na aso przy małej kwocie oszczedności między aso a warsztatem)
krakersik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.