Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-10-2019, 19:00   #1
michal5555
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 02-10-2019
Skąd: Szkocja
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 8
Domyślnie Wytłoczone logo Forda pod klapą bagażnika

Witam wszystkich forumowiczów. Mam do czynienia z pewnym egzemplarzem najnowszego Forda Mondeo Estate. Otóż po otwarciu klapy bagażnika model ten posiada wytłoczone na karoserii loga Forda. Jedno obok lampy drugie w dolnej części samej klapy bagaznika. Dla lepszego zobrazowania co mam na myśli pozwoliłem sobie dołączyć fotografie.

Otóż w aucie o które pytam wytłoczenia te znajdują się tylko z jednej, prawej strony auta (patrząc od tyłu samochodu). Czy to ewidentny znak, że auto z lewej strony było uderzone i co za tym idzie po lewej stronie takich wytloczen nie posiada? Czy może w waszych fordach takie wytłoczenia też są z jednej strony?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20191002_184100001.jpg (89.4 KB, 123 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20191002_184049716.jpg (89.8 KB, 104 wyświetleń)

michal5555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2019, 20:17   #2
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Wytłoczone logo Forda pod klapą bagażnika

to są wytłoczki na plastikowych elementach i oznaczenia są po jednej stronie na zderzaku i blendzie tylnej klapy
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2019, 20:25   #3
michal5555
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 02-10-2019
Skąd: Szkocja
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wytłoczone logo Forda pod klapą bagażnika

Tak jak widać na załączonych przeze mnie zdjęciach te wytłoczenia nie znajdują się na plastikowych elementach a na lakierowanych elementach karoserii. Zdjęcia które wrzucilem są mojego autorstwa. Czy możesz potwierdzić że w tych modelach znajdują się tylko po jednej stronie?
michal5555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2019, 21:13   #4
majkson
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 21-04-2018
Model: XC60
Silnik: T4
Rocznik: 2020
Postów: 64
Domyślnie Odp: Wytłoczone logo Forda pod klapą bagażnika

Dolna cześć klapy jest plastikowa. Natomiast od lampy w dół idzie zderzak, więc również jest to plastik.

Ostatnio edytowane przez majkson ; 02-10-2019 o 21:16
majkson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2019, 21:18   #5
michal5555
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 02-10-2019
Skąd: Szkocja
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wytłoczone logo Forda pod klapą bagażnika

Faktycznie. Lakierowane ale plastikowe. Czyli to normalne że są tylko z jednej strony auta?
michal5555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2019, 21:25   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,052
Domyślnie Odp: Wytłoczone logo Forda pod klapą bagażnika

Cytat:
Napisał michal5555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Czyli to normalne że są tylko z jednej strony auta?
Ludzie to mają problemy...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na pewno prawa była "walona" i ktoś te plastiki tak sprytnie zaszpachlował...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest jeszcze druga możliwość - komuś te plastikowe loga się podobały i wydłubał je sobie kozikiem... A potem pospawał, poszpachlował, polakierował i wygląda jak nowe...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kolego zrozum, że ocenę stanu auta to robi się "ciut" inaczej niż patrząc gdzie jest logo... I to jeszcze na plastikach a nie na blasze...
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2019, 21:40   #7
michal5555
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 02-10-2019
Skąd: Szkocja
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wytłoczone logo Forda pod klapą bagażnika

Kolego zrozum że nie znam się na fordach więc pytam bardziej obeznanych użytkowników jak ty czy producent daje te wytłoczenia po obu czy z jednej strony. Auto nie wygląda na bite co potrafię ocenić ale roznie bywa w obecnych czasach więc te wytłoczenia mnie zastanawiały. Nie znam żadnego posiadacza tego modelu więc pytam tutaj i wg mnie do tego powinno sluzyc to forum.

Zarejestrowałem konto w miejscu gdzie najprędzej znajdę kogoś kto po prostu pójdzie do garażu, otworzy klapę i sprawdzi jak to wygląda u niego rozwiewając moje watpliwosci. Kto pyta nie błądzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po coś Ford robi te wytłoczenia i zastanawia mnie dlaczego z jednej strony.
michal5555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2019, 22:10   #8
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,052
Domyślnie Odp: Wytłoczone logo Forda pod klapą bagażnika

Cytat:
Napisał michal5555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Po coś Ford robi te wytłoczenia i zastanawia mnie dlaczego z jednej strony.
Sugeruję skierować oficjalne pytanie do Ford PolskaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jeżeli by jednak wystarczyło pomyślenie, to poddaję pod rozwagę taki pomysł: "jeden element (plastikowy) - jedno logo"..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (?!)
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2019, 22:27   #9
maximus1986
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 27-05-2017
Model: Fusion MK2
Silnik: 2,0T
Rocznik: 2015
Postów: 144
Domyślnie Odp: Wytłoczone logo Forda pod klapą bagażnika

Loga powinny być dwa żeby zachować symetrię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kierownice też powinny być dwie żeby w Anglii nie było kłopotu. Taki pomysł racjonalizatorski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maximus1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2019, 22:48   #10
michal5555
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 02-10-2019
Skąd: Szkocja
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wytłoczone logo Forda pod klapą bagażnika

Cytat:
Napisał maximus1986 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Loga powinny być dwa żeby zachować symetrię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kierownice też powinny być dwie żeby w Anglii nie było kłopotu. Taki pomysł racjonalizatorski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A to mnie rozbawiło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Panowie jesteście gorsi niż elektroda.pl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na zwykle pytanie oczekiwałem prostej odpowiedzi. Po co te śmieszki? Zwyczajnie wydawało mi się że ford wstawia te wytłoczenia żeby blacharze lakiernicy mieli utrudnione zadanie ale być może myliłem się bo jak wspomniałem na fordach znam się slabo. Skoro u was te wytłoczenia też są tylko z prawej strony auta to wszystko ok i takiej odpowiedzi oczekiwalem.

Miłego wieczoru Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
michal5555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.