Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-10-2019, 09:45   #641
Focus591
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-01-2019
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Focus
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2019
Postów: 30
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał blablawla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie bez przygód. Skrzynia pracuje płynnie. Ciekawe natomiast jakim cudem fabryka zalała za mało oleju.
Powiedz proszę co cię skłoniło do wizyty w serwisie. Jakie były objawy.
Szarpanie skrzyni przy zmianie biegów, a zwłaszcza przy redukcji, chaotyczna zmiana biegów, przy wcisnieciu lekkim gazu najpierw zrzucał o 2 biegi w dol potem do gory o jeden, a czasami sie gubił, wiec przyspieszenie przy zmianie pasa wiązało się z dużym opóźnieniem. Narzekałem też na opóźnienie z D na R i odwrotnie ale tego się nie udało wyeliminować.

Focus591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2019, 09:50   #642
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,419
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Focus591 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem z moim Focusem A8 w serwisie ze skrzynią automatyczną. Stwierdzili nieprawidłową pracę, dolano oleju do skrzyni, ponieważ wg serwisu było go za mało i zaadaptowano na nowo skrzynie, faktycznie skrzynia pracuje dużo lepiej płynniej. Natomiast zdarzył mi się kilka dni temu pewien incydent podczas hamowania w korku (silnik rozgrzany po kilkunastu km podrózy) nagle zgasł. Zaczął szarpać i dławić się i zgasł jakbym sprzęgła nie wcisnął. Zdarzyło się to raz, dzwoniłem do ASO powiedziano mi, że jeśli to jednorazowy incydent to należy obserwować i w sumie się z tym mogę zgodzić, ale czy ktoś miał też taki incydent?
miałem coś podobnego przy hamowaniu do zjazdu z autostrady, wrażenie było takie, jakby skrzynia się zablokowała, a razem z nią na ułamek sekundy stanął silnik. Dopiero jak koła chciały stanąć dęba, to pęd samochodu ruszył wszystko na nowo od strony kół. Oczywiście dźwięk i szarpnięcie jakby cały napęd miał wyskoczyć przez maskę.
Serwis to zignorował, centrala Forda też.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2019, 10:35   #643
blablawla
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 22-02-2019
Skąd: Żory
Model: Focus MK4 HB
Silnik: 1.5 Ecoboost A8
Rocznik: 2019
Postów: 243
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Focus591 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szarpanie skrzyni przy zmianie biegów, a zwłaszcza przy redukcji, chaotyczna zmiana biegów, przy wcisnieciu lekkim gazu najpierw zrzucał o 2 biegi w dol potem do gory o jeden, a czasami sie gubił, wiec przyspieszenie przy zmianie pasa wiązało się z dużym opóźnieniem. Narzekałem też na opóźnienie z D na R i odwrotnie ale tego się nie udało wyeliminować.
No to rzeczywiście masakra. Na szczęście u mnie nic takiego nie występuje. przy lekkim dodani gazu nie zmienia biegu wcale lub max o jeden. Jedynie można by się przyczepić do wciśnięcia gazu do oporu gdy redukuje o 3 biegi to zdarza się że trafi poniżej 5000 tyś obrotów aby po krótkiej chwili wrzucić wyższy bieg.

Odnośnie lagu z D na R to miejmy wszyscy na uwadze, że sterowanie odbywa się za pomocą silnika i pokrętła elektronicznego. Silnik dopiero zaczyna działać w momencie zatrzymania na R (sama praca silnika też trochę trwa. Dobrze słychać dźwięk silnika elektrycznego przy otwartych drzwiach) i dlatego tez taki lag a nie inny.
Zwróćcie uwagę przy gaszeniu auta ile czasu zajmuje przekręcenie się pokrętła z D na P.
Wg mnie to po prostu koszt posiadania pokrętła, a nie mechanicznej wajchy.
W moim przypadku pokrętło, z braku możliwości opierania o niego ręki wytworzyło bardzo dobry nawyk trzymania kierownicy oburącz.
blablawla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2019, 10:47   #644
Focus591
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-01-2019
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Focus
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2019
Postów: 30
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał blablawla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to rzeczywiście masakra. Na szczęście u mnie nic takiego nie występuje. przy lekkim dodani gazu nie zmienia biegu wcale lub max o jeden. Jedynie można by się przyczepić do wciśnięcia gazu do oporu gdy redukuje o 3 biegi to zdarza się że trafi poniżej 5000 tyś obrotów aby po krótkiej chwili wrzucić wyższy bieg.

Odnośnie lagu z D na R to miejmy wszyscy na uwadze, że sterowanie odbywa się za pomocą silnika i pokrętła elektronicznego. Silnik dopiero zaczyna działać w momencie zatrzymania na R (sama praca silnika też trochę trwa. Dobrze słychać dźwięk silnika elektrycznego przy otwartych drzwiach) i dlatego tez taki lag a nie inny.
Zwróćcie uwagę przy gaszeniu auta ile czasu zajmuje przekręcenie się pokrętła z D na P.
Wg mnie to po prostu koszt posiadania pokrętła, a nie mechanicznej wajchy.
W moim przypadku pokrętło, z braku możliwości opierania o niego ręki wytworzyło bardzo dobry nawyk trzymania kierownicy oburącz.

To racja z tym pokrętłem, w sumie się już przyzwyczaiłem do tego opóźnienia i trzymam chwile dłuzej hamulec. Teraz tylko się martwie, żeby mi auto nie zgasło podczas jazdy, mam nadzieję jednak, że to tylko taki incydent, może podczas dolewania oleju się zapowietrzył? No nic trzeba jeździć i obserwować, ASO powiedziało, że jeśli zdarzy się ponownie taka sytuacja mam od razu przyjechać i będą diagnozować.
Focus591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2019, 11:43   #645
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,419
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Ten lag to nie jest nic normalnego, bo apdejt softu praktycznie go u mnie usunął.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2019, 18:56   #646
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Jakoś Pertyn nie miał laga podczas premiery, zobaczcie sami 10.30-10.50. Zwróciłem na to uwagę jak ja jeździłem ff4 z a8, bo tam lag był spooooory.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czyli nie tttm, tylko pewnie kwestia wersji softu. Może chodzi o ochronę skrzyni poprzez wydłużenie czasu reakcji na gaz przy zmianie z D na R i odwrotnie?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2019, 16:29   #647
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,419
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

ok, przegląd 30kkm zrobiony.

Wg ASO problem że skrzynią nadal jest, coraz więcej klientów to zgłasza, ale najnowszy feedback od centrali Forda jest taki, że... ten typ tak ma.
Po raz kolejny usłyszałem, że w sumie najlepiej by było, jakby skrzynia mi się w końcu rozpadła. Fantastycznie.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2019, 18:01   #648
Tomek_ST-line
ford::advanced
 
Avatar Tomek_ST-line
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-10-2018
Skąd: Osnabrück
Model: Focus Turnier ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 150KM
Rocznik: 2018
Postów: 237
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ok, przegląd 30kkm zrobiony.

Wg ASO problem że skrzynią nadal jest, coraz więcej klientów to zgłasza, ale najnowszy feedback od centrali Forda jest taki, że... ten typ tak ma.
Po raz kolejny usłyszałem, że w sumie najlepiej by było, jakby skrzynia mi się w końcu rozpadła. Fantastycznie.
To twoj pierwszy przeglad i wymiana oleju?
Ile ci policzyli?

Z ta skrzynia to niezly cyrk....
Tomek_ST-line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2019, 18:16   #649
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,419
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Pierwszy przegląd. Ceny Ci niestety nie podam, bo wszystko idzie bezgotówkowo do leasingodawcy.

Wiem tylko że była zrobiona korekta geometrii zawieszenia na moją prośbę i sam pomiar jest za darmo, ale korekta już nie i kosztuje 109 ojro. Reszta - nie wiem...
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2019, 19:57   #650
Adamson92
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-09-2019
Model: Focus St-Line
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 26
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Byłem dzisiaj w ASO tam gdzie kupiłem Focusa, zgłosiłem kilka rzeczy. Takie sprawy jak trzaski i drgania tapicerki czy dziwne "cykanie" pedału hamulca zostały kompletnie olane natomiast jeśli chodzi o ekran, który dwa razy po zamknięciu samochodu pozostawał "podświetlony" na szaro zostało wgrane jakieś oprogramowanie czy cos natomiast byłem w szoku jak dowiedziałem się, że do wymiany mam lewy przedni głośnik (wyszło po podpięciu do kompa). Trzy razy od kiedy odebrałem samochód jak pisałem wcześniej przestawał grać na może godzinę, dwie po czym wszystko wracało do normy, ale tutaj okazuje się, że za kwotę sześciocyfrową kupiłem samochód z uszkodzonym głośnikiem. Cóż więcej rzecz...
Adamson92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.