Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-07-2019, 23:36   #1
dulu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-04-2019
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI 115@140km
Rocznik: 2014
Postów: 30
Domyślnie Dodawanie sterowania centralnym z pilota

Posiadam 2 kluczyki, jeden z latarką (bez pilota) i drugi płaski z takim niebieskim prostokącikiem. Moduł za schowkiem różowy. O ile dobrze rozumiem, to mogę wykonać to w następujące sposób:

- kupuję jakikolwiek używany kluczyk z pilotem,
- kupuję jakikolwiek moduł który obsługuje sterowanie centralnym z pilota,
- za pomocą tych dwóch kluczyków które posiadam, dokonuję procedury kodowania immo w trzcim zakupionym kluczyku, i teraz wszystkie 3 odpalą mi samochód

Jeżeli błędnie zapoznałem się z tematem to prosiłbym o pomoc. Do tego nie rozumiem jeszcze dwóch rzeczy, mianowicie:

- jedyny sprzedawca modułów który potwierdził że sprzedaje sprawny moduł (chcę mieć pewność), sprzedaje taki o oznaczeniu 98ag15k600 EB, co oznacza że obsługuje on podwójne ryglowanie drzwi, a moja foka tego ryglowania nie ma. Czy coś może przez to nie działać?

- skoro każdy kluczyk od foki ma taki sam grot, to znaczy że jakimkolwiek kluczykiem mogę otworzyć drzwi? Czy w drzwiach też jest ten cały immobiliser?

dulu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2019, 07:20   #2
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,541
Domyślnie Odp: Dodawanie sterowania centralnym z pilota

Grot to część mechaniczna, jak pasuje to otwiera, w drugą stronę jest łatwiej,każdego forda zamkniesz grotem forda.

Immo jest sprawdzane tylko przy stacyjce.
Jak dobrze pamiętam to dwoma kluczami w Mk1 dodasz kolejne immo (zawsze robię to komputerem,bo nigdy nie wiem czy mam dwa oryginalne klucze)

Podwojny rygiel nie jest problemem,moze byc lekka niezgodność w komunikatach awaryjkami przy zamykaniu,ale w Fusionie np. to obszedlem komputerem.

Pozostanie dopisanie pilota od centrala do GEM,standardowy sposób zgodny z instrukcją auta.

Dokladałem juz centralny z pilota w Fusionach, domyslam się ze FF mk1 robi się tak samo.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.