Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-06-2019, 03:50   #121
Bogi666
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 23-10-2015
Skąd: Rudno
Model: S-max
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2009
Postów: 16
Domyślnie Odp: Forscan i inne programy do obsługi

Superafi - mozesz powiedziec cos nt. tej wersji Forscana? Masz platna? Rozszerzona? Jak to teraz jest? Kupuje wlasnie interface i przymierzam sie do forscana. Mam elm327 z jakimis darmowymi apkami na komorke, ale nie do konca wierze we wszystkie informacje, ktore tam widze:/

Bogi666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2019, 07:32   #122
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Forscan i inne programy do obsługi

Cytat:
Napisał Superafi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Pobiegałem wczoraj po wszystkich modułach, błędach których na szczęście nie mam, tylko mam problem z modyfikacją jakichkolwiek ustawień w modułach.
Aktualnie zależy mi na module ACM.

Ktoś pomoże z obsługą Forscana?
Musisz mieć licencję rozserzoną. Na stronach forscan znajdziesz info jak się ją (bezpłatnie) generuje.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2019, 14:37   #123
rychlakdesign
ford::average
 
Avatar rychlakdesign
 
Zarejestrowany: 07-02-2012
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 150KM >> 180KM, 4x4
Rocznik: 2015
Postów: 67
Domyślnie Odp: Forscan i inne programy do obsługi

Koledzy, mam prośbę o podpowiedź odnośnie PIDów w FORSCAN. Jeżeli podobny temat był, to poproszę o nakierowanie, bo nie znalazłem.

Posiadam program w wersji rozszerzonej, mam kabalek od VIAKENA:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Błędów w samochodzie nie mam żadnych. Z czystej ciekawości, chciałbym podejrzeć sobie podstawowe parametry wtryskiwaczy (korekcje) oraz informacje odnośnie DPF. Ewentualnie jak możecie podrzućcie inne parametry świadczące o kondycji jednostki napędowej.

W załączniku przesyłam moduły, które znajduje mi program FORSCAN. Z tego co gdzieś widziałem na zrzutach ekranu to informacje odnośnie wtryskiwaczy w innych modelach były z modułu ICU. Nie widzę czegoś takiego u mnie w Mondeo MK5.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg moduly.jpg (75.2 KB, 257 wyświetleń)
rychlakdesign jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2019, 18:51   #124
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,344
Domyślnie Odp: Forscan i inne programy do obsługi

Bo pracą wszystkich podzespołów steruję pcm. Tam szukaj pidow od dpf i wtrysków.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2019, 21:11   #125
rychlakdesign
ford::average
 
Avatar rychlakdesign
 
Zarejestrowany: 07-02-2012
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 150KM >> 180KM, 4x4
Rocznik: 2015
Postów: 67
Domyślnie Odp: Forscan i inne programy do obsługi

Cytat:
Napisał rajman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo pracą wszystkich podzespołów steruję pcm. Tam szukaj pidow od dpf i wtrysków.
Znalazłem parametry DPF_LOAD (mam 30%) oraz DPF_SOOT_LD (mam 33%) i jeszcze jakiś tam jeden dodatkowy parametr z ciśnienem spalin.

Jeżeli chodzi o wtryskiwacze przy moim Mondeo MK5 2.0 TDCI 150KM to w Forscanie nie mogę znaleźć odpowiednich PIDów. Szkoda, myślałem, że więcej parametrów będę w stanie sobie podejrzeć.
rychlakdesign jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2019, 21:58   #126
DJLoGaN
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 27-04-2019
Skąd: Katowice
Model: Mondeo
Silnik: TDCI 150KM->180KM
Rocznik: 2015
Postów: 22
Question ForScan - aktywacja paru rzeczy

Witam, potrzebowałbym lekkiej pomocy przy aktywacji paru rzeczy za pomoca ForScana(viaken na STN1170) bo nie moge ich wyszukac:

-aktywacja autozamykania/ryglowania drzwi po ruszeniu - nie mam tej opcji dostepnej z menu licznika

-automatyczne wl/wyl swiatel wewnetrznych na podsufitowce - ta funkcja mi "padła" po aktualizacji PCMa przez ASO ford - ktos mi podpowiedzial czy przez przypadek nie jest aktywna funkcja "ciemny samochod" czy cos takiego i dlatego podswietlenie wewnetrzne dziala tylko z guzika manualnie

-wylączenie badz "przestawienie" progu ochrony akumulatora - wkurza mnie to ze aku jest na tyle sprawny ze odpala bez problemu nawet zima a postoje z wl radiem 10 min i juz mi wszystko wylacza dla ochrony aku

Szczerze na tych kodach (as built) sie nie znam wiec musialby mi ktos powiedziec jak jeleniowi ktora linijke kodu zmienic (jesli to tam)

Dzieki za pomoc
DJLoGaN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2019, 18:32   #127
tomek85
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 22-02-2019
Skąd: Radom
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 190km
Rocznik: 2015
Postów: 29
Domyślnie Odp: ForScan - aktywacja paru rzeczy

Forscan em chyba tego nie zrobisz, Elmconfig jest od tego

Wysłane z mojego ATU-L21 przy użyciu Tapatalka
tomek85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2019, 21:33   #128
DJLoGaN
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 27-04-2019
Skąd: Katowice
Model: Mondeo
Silnik: TDCI 150KM->180KM
Rocznik: 2015
Postów: 22
Domyślnie Odp: Forscan i inne programy do obsługi

No wlasnie dzisiaj PRAWIE wszystko ogarnalem forscanem tzn i autoryglowanie drzwi, jakas historie spalania sobie wlaczylem(slupki) pokazywanie cisnienia w kolach ale nie moge dac sobie rady z brakiem automatycznego oswietlenia wnetrza. Znalazlem cos takiego jak "ciemny samochod" i ta opcje mam na disabled, to chyba odpowiednik "dark car" czyli auto nic nie "oswietla" po otwarciu drzwi. Brakuje mi tego automatycznego oswietlenia
DJLoGaN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2019, 06:37   #129
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Forscan i inne programy do obsługi

Tą stronę znasz?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2019, 20:16   #130
Superafi
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 02-04-2011
Skąd: Piotrków Trybunalski
Model: FORD FOCUS MK3
Silnik: 1.6 16V BENZYNA
Rocznik: 2012
Postów: 44
Domyślnie Odp: Forscan i inne programy do obsługi

Cytat:
Napisał Bogi666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Superafi - mozesz powiedziec cos nt. tej wersji Forscana? Masz platna? Rozszerzona? Jak to teraz jest? Kupuje wlasnie interface i przymierzam sie do forscana. Mam elm327 z jakimis darmowymi apkami na komorke, ale nie do konca wierze we wszystkie informacje, ktore tam widze:/
Zainwestowałem w licsencje rozszerzoną, gdzie mogę programować, tylko brakuje mi informacji gdzie i co mogę tam zrobić w języku polskim.

Ostatnio edytowane przez Superafi ; 09-11-2019 o 06:34
Superafi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.