Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-05-2019, 02:23   #1
kamyk28
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 12-04-2019
Skąd: Zielona góra
Model: MK3
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Dławienie się silnika

Witam Mondziak MK3 z 2001 r 2,0 TDDI
Problem polega na tym że podczas "spokojnej "jazdy ruszania ,przyspieszania nic się nie dzieje autko jedzie ,ale gdzy chce gwałtowniej -szybciej ruszyć ,wyprzedzać pojawia sie szarpnięcie ,zadławienie tylko na chwilę ,powyżej 120-130 km /h zaczyna szarpać silnikiem .
Jest dużo tematów o podobnych zachowaniach ale o swoim problemie no jeszcze nic nie znalazłem
Filtr paliwa wymieniony --teraz pytanko jest kilka rodzajów filtrów ,chodzi o gniazdo w jednych jest "dziura " i widać ze tak powiem wnetrze filtra w np w filtronie jest malutka blaszka ktróra tak jakby osłaniała wejscie do filtra .
Trójnik wchodzi na styk jest nawet problem z zapieciem zabiespieczenia .i delikatnie przy mocniejeszej jezdzie paliwko wycieka
Chyba wymienie na inny filtr
Filtr powietrza wymieniony
EGR zaslepiłem ( chyba do wymiany)

Objawy szarpania troszkę ustapiły ,sa delikatniejsze ale sa
co jeszcze sprawdzić przewody powietrza ?
Mysle jeszcze o dolocie "?

jakies pomysły ?

kamyk28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2019, 09:08   #2
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: Dławienie się silnika

Na filtrze paliwa nie może być żadnego wycieku bo oznacza to też pranie lewego powietrza, popraw to i powinno być ok
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2019, 16:16   #3
kamyk28
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 12-04-2019
Skąd: Zielona góra
Model: MK3
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: Dławienie się silnika

No i temat prawie rozwiązanyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przeryłem cały układ dolotowy szczelny ,węże całe wszystko oki

Podpatrzyłem u tescia ja rozwiazał problem z filtrem paliwa
U mnie wyciekało przez gniazdo w powrocie

Wywaliłem orginalne przewody paliwa z powrotu ,miałem filtr z trzema bolcami (w 2,0 tddi sa dwa rodzaje filtrów) załozylem przewody.trójnik 0,8 +opaski i odpalilem autko chodzi na wolnych obrotach idealnie ale jak zaczołem przygazowywac masakra zaczoł sie dusic i kłeby bialego dymu masakra niemozna było wogóle jechać .
hmm podumałem i zabrałem sie za zasilanie
wywaliłem orginał z zasilania od filtra do pompy ,niemiałem juz przewodów załozylem przezroczysty , karnister z paliwem ,przewod do karnistra jako zbiornik i poszło ,wreszcie mondziak zaczoł jechac cały zakres obrotów ,zero duszenia zero dymu
po załozeniu przewodów zasilajacych do filtra i od fitra do grodzi (taki dostep jest tylko od komory silnika )w przewodach zasilajacych widac jak ciagnie powietrze ,
wniosek nasuwa sie jasny trzeba wywalic orginalne przewody ktore sa zakładane na szybkozlączki i załozyc przewody z opaskami mysle ze bedzie oki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kamyk28 ; 06-05-2019 o 16:18
kamyk28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2019, 16:22   #4
Tadeuszfazi
ford::amateur
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 14-04-2019
Skąd: Sypniewo
Model: Mondeo combi
Silnik: 18
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dławienie się silnika

Witam potrzebuje silnik bierze olej na 1000km litr oleju nigdzie nie wycieka nie ma plam w płynie chłodnicy mam auto combi 1.8 benzyna 2001 rok prze leg 170tys
Tadeuszfazi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2019, 19:45   #5
kamyk28
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 12-04-2019
Skąd: Zielona góra
Model: MK3
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: Dławienie się silnika

Cytat:
Napisał Tadeuszfazi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam potrzebuje silnik bierze olej na 1000km litr oleju nigdzie nie wycieka nie ma plam w płynie chłodnicy mam auto combi 1.8 benzyna 2001 rok prze leg 170tys

Popros kogos niech przygazuje ostro ,a ty wez zobacz z tyłu na wydech czy nie leca kropelki oleju ,Wydaje mi sie ze czeka cie remoncik silnika ,Pierscienie ,moze uszczelniacze na zaworach ,Miałem tak w mondziaku tez z sinikiem 1,8 znikał olej i okazało sie ze przegrzany sinik
kamyk28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.