Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-04-2019, 12:52   #1
radiowiec_wawa
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 02-02-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 Hybrid
Rocznik: 2022
Postów: 10
Domyślnie DPF nie wypala się

Dzień dobry,
silnik DW10C, przebieg 170 tys. Robię dziennie jakieś 80 km, z czego połowa to obwodnica więc prędkości autostradowe. Do tej pory widziałem regularnie (raz lub dwa razy w miesiącu) proces wypalania DPF. Natomiast od 4 miesięcy nie widziałem ani razu. Zatem coś się zmieniło, w sensie popsuło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Gdzie szukać? Na komputerze zero błędów.

radiowiec_wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2019, 13:36   #2
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: DPF nie wypala się

Pierw bym podłączył forscana i sprawdził % zapełnienia DPF.
Dziwne abyś bez problemu rozpoznawał moment wypalania podczas prędkości autostradowychGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2019, 13:46   #3
radiowiec_wawa
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 02-02-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 Hybrid
Rocznik: 2022
Postów: 10
Domyślnie Odp: DPF nie wypala się

Rozpoznaję bo jadę obwodnicą na tyle długo żeby się zaczął wypalać ale nie na tyle długo, żeby proces się zakończył. Widziałem po dobiciu do korka przy zjeździe z obwodnicy, na postoju to już łatwo się zorientować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
radiowiec_wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2019, 13:55   #4
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,169
Domyślnie Odp: DPF nie wypala się

Pamiętaj że filtr podczas ostrej jazdy w pewnym zakresie czyści się bez procedury dopalania. Podczas jazdy autostradowej może dopalać sie np. 2 -3 minuty,a to umknie kierownikowi.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2019, 13:59   #5
kubabike
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140->163KM
Rocznik: 2011
Postów: 154
Domyślnie Odp: DPF nie wypala się

Cytat:
Napisał radiowiec_wawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzień dobry,
silnik DW10C, przebieg 170 tys. Robię dziennie jakieś 80 km, z czego połowa to obwodnica więc prędkości autostradowe. Do tej pory widziałem regularnie (raz lub dwa razy w miesiącu) proces wypalania DPF. Natomiast od 4 miesięcy nie widziałem ani razu. Zatem coś się zmieniło, w sensie popsuło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Gdzie szukać? Na komputerze zero błędów.
Zimą rzadzej sie wypala więc mogłeś nie zauważyć. Dla pewności forscan.
kubabike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2019, 14:01   #6
radiowiec_wawa
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 02-02-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 Hybrid
Rocznik: 2022
Postów: 10
Domyślnie Odp: DPF nie wypala się

Rozumiem. To może nie ma co szukać dziury w całym, błędów nie ma, działa normalnie to jeżdżę. Gorzej jak pewnego dnia dostanę info o skończonym DPF Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.s. czytałem, że trafiają się awarie tej świecy dopalającej czy jak to tam się nazywa i pomyślałem, że może to ta cholera.
radiowiec_wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2019, 14:37   #7
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,169
Domyślnie Odp: DPF nie wypala się

Jak dziennie robisz około 80 km, to po 4 miesiącach gdyby filtr się nie dopalał , a średnio wyszłoby zaniżając 20 dni x 80 km x 4 msc= 6400 km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiedziałbyś o tym doskonale zamawiając lawetę, lub widząc dyskotekę na liczniku. Nie bierz tego do głowy, masz dobry filtr / o ile jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. / i jak widać całkowicie bezobsługowy. Nie szukaj problemów, same jak zechcą znajda Forda w najbardziej zapadłej dziurze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2019, 14:55   #8
radiowiec_wawa
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 02-02-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 Hybrid
Rocznik: 2022
Postów: 10
Domyślnie Odp: DPF nie wypala się

Filter jest, nie wycinałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skoro uspokajacie to idę pojeździć, dzięki Panowie.
radiowiec_wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.