Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-03-2019, 14:37   #1
Mariusz Zet
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 24-07-2016
Skąd: Sanok
Model: Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 17
Domyślnie Jaka szczelina świcy zapłonowej

Jaka powinna być szczelina świecy w Escape 2.0 Ecoboost ? Ustawiłem 0.31 cal około 0.8 mm ./ Chciałem się upewnić w różnych serwisach Forda, ze tak jest poprawnie ale nikt nie był w stanie powiedzieć jaka ona powinna być. Myślałem,ze przez analogię do silników tej pojemności europejskich ...ale nawet w Ford Polska nie odpowiedziano na to pytanie. Może ktoś wie?

Mariusz Zet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 16:38   #2
Empe
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 21-12-2016
Skąd: Kaszuby
Model: Mustang ; Explorer
Silnik: 302 V8; 4,6 V8; 4,6 V8; 3,5 V6
Rocznik: 1978; 2005; 2006; 2015
Postów: 33
Domyślnie Odp: Jaka szczelina świcy zapłonowej

Cytat:
Napisał Mariusz Zet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaka powinna być szczelina świecy w Escape 2.0 Ecoboost ? Ustawiłem 0.31 cal około 0.8 mm ./ Chciałem się upewnić w różnych serwisach Forda, ze tak jest poprawnie ale nikt nie był w stanie powiedzieć jaka ona powinna być. Myślałem,ze przez analogię do silników tej pojemności europejskich ...ale nawet w Ford Polska nie odpowiedziano na to pytanie. Może ktoś wie?
Dla oryginału Motorcraft SP-537 szczelina wynosić ma 0,051" (dla silników z rocznika od 2013 - 2015).
Te wartości które podałeś są błędne. Mam nadzieję że to tylko "czeski błąd".
0,31" (cal") jest już błędne i ta wartość nie równa się ok. 0,8 mm lecz 10 X więcej ok. 8 mm.
A tak w ogóle to amerykanie są praktyczni aż do bólu. W sytuacjach awaryjnych do ustawiania przerwy na świecach Yankes używa monetę One Dime (10 centów), którą zawsze ma przy sobie. Jej grubość ok 1,3 mm.
__________________
Tylko FORD, tylko USA, tylko V8 ! Stajnia FORD - 1100 KM. 2 x Ford Mustang ; 2 x Ford Explorer
Empe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 20:23   #3
Mariusz Zet
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 24-07-2016
Skąd: Sanok
Model: Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 17
Domyślnie Odp: Jaka szczelina świcy zapłonowej

Dziękuję za odpowiedź.Tak, to był błąd w opisie , chodziło o 0.031 cala i tak tez ustawiłem do taką informację znalazłem na YT amerykański filmik z wymiany świec w takim aucie jak moje. Czy to ustawienie może spowodować jakąś usterkę? Jutro muszę wyruszyć w trasę 800 km i nie ma już czasu na korektę dopiero po powrocie. Jak to jest Twoim zdaniem?

Bump: Dziękuję za odpowiedź.Tak, to był błąd w opisie , chodziło o 0.031 cala i tak tez ustawiłem do taką informację znalazłem na YT amerykański filmik z wymiany świec w takim aucie jak moje. Czy to ustawienie może spowodować jakąś usterkę? Jutro muszę wyruszyć w trasę 800 km i nie ma już czasu na korektę dopiero po powrocie. Jak to jest Twoim zdaniem?
Mariusz Zet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2019, 16:16   #4
Mariusz Zet
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 24-07-2016
Skąd: Sanok
Model: Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 17
Domyślnie Odp: Jaka szczelina świcy zapłonowej

Znalazłem dane dotyczące mojego modelu auta i szczelina powinna wynosić 0.031"/0.8 mm
Mariusz Zet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.