Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-03-2019, 01:56   #101
hehe89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2017
Skąd: Czeladź
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8 125
Rocznik: 2006
Postów: 32
Domyślnie Odp: Spadające obroty po wciśnęciu sprzęgła.

Mam problem ze spadajacymi obrotami po wciśnięciu sprzęgła. Jest tak tylko wtedy gdy auto jedzie pod górę, zdarzało się że przy dojezdzaniu do skrzyżowania na większym wzniesieniu potrafił zgasnąć.
Jak go testowałem ostatnio to obroty potrafiły spaść do prawie zera, nie była to duża gora, takie zwykłe wzniesienie, byłem rozpedzony i dla testu wcisnalem sprzęgło, zapaliła się ikona akumulatora, obroty spadły prawie do zera, zapaliła się jeszcze ikona chyba oleju (ta co zawsze się świeci przed odpaleniem auta), dziwne ale auto nie zgaslo. Nie robiłem jeszcze nic z tym bo muszę przetestować czy na benzynie jest tak samo, póki co tak się działo na gazie.
Dzisiaj pojawiło się coś innego, spadające obroty uspokoiły się i było odwrotnie. Po wcisnieciu sprzęgła, obroty były około 1100. Gdy włączyłem ogrzewanie przedniej szyby to spadały standardowo do około 800, gdy wyłączyłem znowu wyskoczyło na 1100. Podobnie sprawdziłem jak jest przy zatrzynywaniu, przy rozpedzony aucie i wcisnietym sprzęgle obroty 1100, gdy prawie się zatrzymałem, to normalnie tak jak powinno nic około 800. Jazda na gazie, nie sprawdzałem na benzynie jeszcze.
Wahania obrotów oprócz silnika krokowego i innych rzeczy które w całym wątku zostały poruszone, moga mieć związek z alternatorem?
Regenerowalem go rok temu, 3 razy był poprawiany, bo po regeneracji w ogóle nie ladowal, i też nie do końca dobrze został zrobiony, bo przy włączeniu podgrzewania szyby słychać ciche piszczenie, które zależne jest od obrotów silnika. Ale dało się jeździć to nie szukałem problemów.
Jak włączę podgrzewanie szyby to też światła lekko słabiej świecą, podobnie podświetlenie licznika zmienia się na lekko słabsze. Kiedys myślałem że tak ma być, w końcu więcej prądu zużywa jak grzeje szybę, ale może to jednak nie jest normalny objaw?

Dawno też nie wymieniłem świec i kabli - około 25tys km temu, jeżdżę na gazie, już czas na wymianę?


Ostatnio edytowane przez hehe89 ; 09-03-2019 o 02:02
hehe89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2019, 18:45   #102
Waldi2809
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-11-2019
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8 benzyna lpg
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Spadające obroty po wciśnęciu sprzęgła.

Witam, mam ten sam problem różnicą taką że u mnie spadają a nawet gaśnie momencie wyłączania się ssania a dogrzewaniem auta później już nie jest źle. Zrobiłem to co doradzaliscie czyli podmiana krokowego, przepustnicy, egr, odłączenie czujnika wspomagania, pomaga tylko wyłączenie pompy abs po przez bezpiecznik wtedy obroty stabilizują się, błędów brak, nic na desce nie świeci się tylko wtedy jak bezpiecznik wyciągnę ale to zrozumiałe.

Ostatnio edytowane przez Waldi2809 ; 03-11-2019 o 20:59
Waldi2809 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2022, 08:58   #103
Montecarllo
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 13-06-2022
Skąd: Łódź
Model: S-Max
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 5
Domyślnie Odp: Spadające obroty po wciśnęciu sprzęgła.

Cześć udało się komuś znaleźć przyczynę spadających obrotów? U mnie przy włączonej klimie obroty również spadają do 500po wciśnięciu sprzęgła. Odpięcie czujnika od wspomagania kierownicy pomogło ale nie jest to rozwiązanie
Montecarllo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.