Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-12-2018, 10:44   #1
sswietlik
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 11-11-2018
Skąd: Warszawa
Model: S-Max 2
Silnik: 2.0 Diesel 180hp
Rocznik: 2016
Postów: 15
Domyślnie Montaż kamery z dodatkowym wyświetlaczem.

Witam, Zbieram się powoli do zamontowania kamery cofania (może i przedniej) z dodatkowym ekraniem gdzieś na desce rozdzielczej. Czy ma ktoś taki montaż za sobą i może pochwalić się jakimiś sugestiami. Próbowałem zrobić wszystko tak aby podeszło pod sync 2 ale koszty takiego zabiegu przekraczają 2000zł co jest już sporym niepotrzebnym wydatkiem. Generalnie montaż i podpięcie samej kamery cofania nie jest problemem o tyle zastanawiam się jak zgrabnie zamontować ekran z przodu (fajnie było by wykorzystać schowek pod szybą). Do tego tematu fajnie by było zdobyć jakiś serwisowy manual jak otworzyć panel przedni tak aby nie pourywać zatrzasków/zaczepów itp.
Czy ktoś pomoże ?

sswietlik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2018, 11:11   #2
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Montaż kamery z dodatkowym wyświetlaczem.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2018, 11:28   #3
stefanekmac
ford::average
 
Imię: stefan
Zarejestrowany: 25-02-2014
Skąd: Tomaszów Maz
Model: fokus stline
Silnik: 1500 ecoblue. 120 KM
Rocznik: 2018
Postów: 93
Domyślnie Odp: Montaż kamery z dodatkowym wyświetlaczem.

Mam wyświetlacz w miejsce głośnika. Ale u mnie podłączony do energii na stałe. Czyli nocką muszę wyłączyć bo przeszkadza.Początkowo zamykałem żeby go ukryć.Niestety kamerka zamontowana na obejmie tablicy rej wystaje sporo. Takie były dostępne 3 lata temu.
stefanekmac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2018, 14:19   #4
sswietlik
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 11-11-2018
Skąd: Warszawa
Model: S-Max 2
Silnik: 2.0 Diesel 180hp
Rocznik: 2016
Postów: 15
Domyślnie Odp: Montaż kamery z dodatkowym wyświetlaczem.

Cytat:
Napisał gibaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Gibaj widać że sam nie poczytałeś do końca z tego linku to nic nie wynika. A przynajmniej nic co jest związane z moim pytaniem. Jedyne co to pani od nissana coś napisała ale nadal mówimy o zupełnie innym samochodzie.

Bump:
Cytat:
Napisał stefanekmac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam wyświetlacz w miejsce głośnika. Ale u mnie podłączony do energii na stałe. Czyli nocką muszę wyłączyć bo przeszkadza.Początkowo zamykałem żeby go ukryć.Niestety kamerka zamontowana na obejmie tablicy rej wystaje sporo. Takie były dostępne 3 lata temu.
Właśnie takie rozwiązanie wchodzi u mnie na chwilę obecną w grę i szukam jakiegoś rysunku który pozwoli nie urwać zaczepów bo jak znam życie ford zamontował je bardziej przebiegle niż zrobili to spece od hondy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kamerę raczej wcisnę w miejsce oświetlenia tablicy lub na stałe zamontuję koło środkowego stopu.
sswietlik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2018, 14:45   #5
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,460
Domyślnie Odp: Montaż kamery z dodatkowym wyświetlaczem.

Mając sync2 szkoda szpecić auto jakimś dodatkowym ekranem. W ostateczności można przetestować czy sync2 obsłuży akcesoryjną kamere, według paru osób będzie działać tyle że bez lini skrętnych. Jeśli taki manewr by wyszedł to koszta były by naprawde niewielkie.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2018, 16:20   #6
gunter2079
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 349
Domyślnie Odp: Montaż kamery z dodatkowym wyświetlaczem.

Ma ktos kamere obok środkowego stopu. Jak obraz przy cofaniu. Bo obraz z kamery przy tablicy mi sie nie widzi, nie lapie perspektywy.

Ostatnio edytowane przez gunter2079 ; 07-12-2018 o 16:24
gunter2079 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2018, 08:31   #7
sswietlik
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 11-11-2018
Skąd: Warszawa
Model: S-Max 2
Silnik: 2.0 Diesel 180hp
Rocznik: 2016
Postów: 15
Domyślnie Odp: Montaż kamery z dodatkowym wyświetlaczem.

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mając sync2 szkoda szpecić auto jakimś dodatkowym ekranem. W ostateczności można przetestować czy sync2 obsłuży akcesoryjną kamere, według paru osób będzie działać tyle że bez lini skrętnych. Jeśli taki manewr by wyszedł to koszta były by naprawde niewielkie.
Zgadzam się z tobą że szpecenie auta jest "bleeee" z tego co się dowiedziałem to sprawa rozchodzi się o jakiś moduł dodatkowy do sync 2 a co gorsze związane jest też z rozmiarem ekranu dla wersji 8inczowej koszt modułu to około 1500zł. Jeśli jest ktoś kto to czyta i jest pewny że można to zrobić taniej to chętnie się dowiem o szczegóły. Linie skrętne są fajne ale bez nich też będzie super.
sswietlik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2018, 12:17   #8
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,460
Domyślnie Odp: Montaż kamery z dodatkowym wyświetlaczem.

Nie robilem tego w s-maxie ale dla przykladu w focusie 2015-2018 modul kamery jest w BCM i nic nie trzeba dokladać. Wsadzasz kamere i ewentualnie dokładasz wiązke. Dokladałem ori kamere ale podobno akcesoryjna też działa tyle ze bez lini skrętnych.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2018, 21:16   #9
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,064
Domyślnie Odp: Montaż kamery z dodatkowym wyświetlaczem.

Cytat:
Napisał sswietlik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...zrobić taniej ...
Każdy Sync2/Sync3 obsłuży kamerę akcesoryjną (chińską) w każdym samochodzie bez żadnego "modułu dodatkowego" - po odpowiednim zamontowaniu i zakodowaniu.
Oczywiście nie będzie na niej linii skrętnych, ale już widok "samochodzika" z wizualizacją czujników parkowania - bez problemu.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.