Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-10-2018, 13:27   #1
Arsonn13
ford::amateur
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 09-10-2018
Skąd: Chrzanów
Model: fokus
Silnik: 1.8i
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Jak odpowietrzyć hamulce z tyłu/Dziwne dźwięki z deski rozdzielczej

Witam mam problem z focusem kombi z 1999r a mianowicie nie mogę odpowietrzyć hamulców tylnych Sad Z przodu hamulce są lecz z tyłu nie ma,Wymieniłem przewody tył z tego względu że jeden pękł po czym chciałem odpowietrzyć hamulce lecz płyn dochodzi tylko do korektora sił hamowania czy jak to sie nazywa a z niego już nie leci na tylne koła.Druga sprawa jest taka że po przekręceniu kluczyka na zapłon dochodzą jakieś dziwne pstryknięcia z deski rozdzielczej przez jakiś czas. Proszę o pomoc bo już nie mam sił do tego auta.

Arsonn13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2018, 15:41   #2
FilipEbR
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 13-09-2016
Skąd: Brzeziny
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2016
Postów: 102
Domyślnie Odp: Jak odpowietrzyć hamulce z tyłu/Dziwne dźwięki z deski rozdzielczej

W seacie miałem tak że w korektorze siły hamowania przekręcało się śrubę aby wyregulować siłę tyłu. Było to o tyle upierdliwe że samo lubiło się przestawić, nie wiem jak w Fordzie ale warto sprawdzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez FilipEbR ; 09-10-2018 o 20:13
FilipEbR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2018, 16:57   #3
civicplff
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2018
Model: focus mk2 kombi
Silnik: 1.6 ti sida benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 173
Domyślnie Odp: Jak odpowietrzyć hamulce z tyłu/Dziwne dźwięki z deski rozdzielczej

Czasem bywa że korektor siły hamowania stanie od rdzy sproboj podnieść nadwozie tak by tylnie zawieszenie było w górze bez obciążenia jeśli wtedy nie będzie przepływu to pozostaje wymiana tego elementu. Chyba że dzwigienka (element połączony z zawieszeniem) stanie na debowo.
civicplff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2018, 18:49   #4
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,637
Domyślnie Odp: Jak odpowietrzyć hamulce z tyłu/Dziwne dźwięki z deski rozdzielczej

Rozumiem, że ten focus to wersja bez systemu ABS? Bo z tego co kojarzę to w wersji z ABS nie było żadnego mechanicznego korektora siły hamowania. Chyba że się mylę to proszę o sprostowanie. Natomiast to co pisze kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie do końca jest prawdą - układ regulacji siły hamowania działa dokładnie odwrotnie - jeśli tył jest lekki (a to uzyskamy podnosząc tył) to korektor praktycznie nie pozwoli tyłowi hamować... Jeśli ma się otworzyć i hamować bardziej tyłem, proponuję tył dociążyć. Tak to działa. Pozdrawiam.
zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2018, 19:37   #5
Arsonn13
ford::amateur
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 09-10-2018
Skąd: Chrzanów
Model: fokus
Silnik: 1.8i
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Odp: Jak odpowietrzyć hamulce z tyłu/Dziwne dźwięki z deski rozdzielczej

Auto miało awarie przewodu hamulcowego przez co wylał sie cały płyn.Po nocy na parkingu galeri pojechałem po auto i wróciłem nim na kołach bo po dolaniu płynu który wyciekł jakiś hamulec tam był.Po czym podniosłem auto zrobiłem konserwacje założyłem przewody i takie cyrki wyszły.Przy odkręcaniu fabrycznych przewodów od korektora całe mocowanie sie wygięło lecz naprostowałem i nałożyłem od nowa sprężynę.

Bump: @FilipEbR O jakiej śrubce mowa ? ja tam żadnej nie widziałem.I tak jest to foka bez systemu ABS
Arsonn13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2018, 20:15   #6
FilipEbR
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 13-09-2016
Skąd: Brzeziny
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2016
Postów: 102
Domyślnie Odp: Jak odpowietrzyć hamulce z tyłu/Dziwne dźwięki z deski rozdzielczej

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] szczerze powiem że dokładnie nie pamiętam. Kilka razy mechanior poprawiał i było lepiej, potem sprzedałem seata - grata - bo miałem dość tych problemów z hamulcem a korektory były tak dostępne jak dziewice na studiach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FilipEbR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2018, 20:43   #7
civicplff
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2018
Model: focus mk2 kombi
Silnik: 1.6 ti sida benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 173
Domyślnie Odp: Jak odpowietrzyć hamulce z tyłu/Dziwne dźwięki z deski rozdzielczej

Cytat:
Napisał zmulim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem, że ten focus to wersja bez systemu ABS? Bo z tego co kojarzę to w wersji z ABS nie było żadnego mechanicznego korektora siły hamowania. Chyba że się mylę to proszę o sprostowanie. Natomiast to co pisze kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie do końca jest prawdą - układ regulacji siły hamowania działa dokładnie odwrotnie - jeśli tył jest lekki (a to uzyskamy podnosząc tył) to korektor praktycznie nie pozwoli tyłowi hamować... Jeśli ma się otworzyć i hamować bardziej tyłem, proponuję tył dociążyć. Tak to działa. Pozdrawiam.
Kolego masz rację powinno być na odwrót trzeba obciążyć tylnia oś. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
Co do odpowietrzania czasami trzeba pokombinować i pierwsze wstepne odpowietrzanie robić na odkręconym odpowietrznik albo spróbować poluzować lekko przewód przed korektorem i zobaczyć czy dochodzi tam płyn. Jeśli tak to poluzować za korektorem jeden przewód i zobaczyć po tem sprawdzić drugi. Będzie wtedy sprawdzone czy korektor przepuszcza.
Sam osobiście parę razy miałem jeszcze coś takiego, że przewód elastyczny rozwarstwil się w środku blokując przepływ płynu. Rzadko się to zdarza ale jest możliwe.
civicplff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2018, 20:49   #8
Arturr300
ford::advanced
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 21-10-2015
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 233
Domyślnie Odp: Jak odpowietrzyć hamulce z tyłu/Dziwne dźwięki z deski rozdzielczej

Odnośnie pstrykania z deski rozdzielczej: masz climatronic? Tam są silniczki do linek nawiewu. W każdej wersji natomiast jest przycisk do włączenia obiegu wewnętrznego - serwo (?) znajduje się chyba za schowkiem po prawej stronie, koło wentylatora. Jeśli jego mechanizm nie może dotrzeć do położenia końcowego to może właśnie tak pstrykać. Przysłuchaj się.
Nie kojarzę żadnej rzeczy więcej, która by mogła hałasować, może jeszcze poza radiem i mechanizmem w nim...
Arturr300 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2018, 07:23   #9
Arsonn13
ford::amateur
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 09-10-2018
Skąd: Chrzanów
Model: fokus
Silnik: 1.8i
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Odp: Jak odpowietrzyć hamulce z tyłu/Dziwne dźwięki z deski rozdzielczej

Płyn do korektor dochodzi tak jak pisałem wcześniej ale z niego już nie idzie na koła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Arsonn13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.