Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-09-2018, 18:42   #4661
robaczek68
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 14-06-2012
Skąd: Zabrze
Model: Mondeo mk4 Titanium
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 40
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Witam. Padł laser w NX DVD gdzie można wymienić ?

robaczek68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2018, 21:46   #4662
Cruzo
ford::beginner
 
Avatar Cruzo
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 18-02-2013
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 tdci 163 KM Powershift
Rocznik: 2011
Postów: 31
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Witam, podpowie ktoś jak to naprawić? Pozdrawiam. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________
Galaxy 2.0 2011r 163 KM Powershift

Galaxy 2.0 2008r 169 KM V-tech Katowice
Cruzo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2018, 22:00   #4663
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Włożyć kartę z mapą.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2018, 19:25   #4664
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

W tym konkretnym przypadku raczej płytę DVD do dolnego napedu...
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2018, 19:41   #4665
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

W tym konkretnym przypadku to kolega prawdopodobnie ma owy nośnik włożony ( a być może i nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) i albo trzeba wyczyścić laser , albo wymienić laser bo padł , albo włożyć ten nośnik w odpowiednią "dziurkę" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (55.6 KB, 95 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 5.jpg (49.5 KB, 92 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2016-092.jpg (58.0 KB, 88 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 3.jpg (45.1 KB, 84 wyświetleń)
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 08-10-2018 o 07:58
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2018, 11:40   #4666
Cruzo
ford::beginner
 
Avatar Cruzo
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 18-02-2013
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 tdci 163 KM Powershift
Rocznik: 2011
Postów: 31
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Witam, nigdy nie było w środku żadnej płyty i navi śmiała bez problemu. O ile dobrze rozumiem, to trzeba załatwić płytę i wgrać mapę na nowo?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________
Galaxy 2.0 2011r 163 KM Powershift

Galaxy 2.0 2008r 169 KM V-tech Katowice
Cruzo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2018, 13:03   #4667
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a przy okazji o ile laser masz sprawny @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] możesz się skusić na mało dostępną wersję spolszczenia z unikatowym ciemnym tłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a dostępną u kolegów @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


A może w końcu ktoś pomyśli o ludziach z UK i ustali współpracę z kimś zaufanym jak się ludzie boją tak żeby się płyta nie rozeszła a darmo?
Jest przecież Cliner który robi sporo programowania na południu i jest też sporo chętnych osób.
Zresztą nie musi to być spolszczenie, bo jest sporo Anglików którzy chętnie by skorzystali z ciemnego tła.


Speak softly and carry a big stick; you will go far.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2018, 13:14   #4668
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Cruzo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, nigdy nie było w środku żadnej płyty i navi śmiała bez problemu.
mapa z płyta siedzi pod klapką z pokrętłem głośności Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ( a nie w napędzie górnym CD )
https://digiex.net/attachments/navdisk2-jpg.14135/
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2018, 09:49   #4669
kobrys
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2013
Skąd: Krosno
Model: Galaxy A8
Silnik: 2.0 EcoBlue 150km
Rocznik: 11.2018
Postów: 183
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Witajcie koledzy.

Jestem zdecydowany na zakup S-Maxa mk1-lift (2011-2014). To będzie już mój trzeci Ford po Focusie mk1-lift i Focusie mk2-lift.

W obecnym Focusie Mk2 w wersji Ghia mam radio Sony drugiej generacji (owalne). Gra zdecydowanie lepiej od standardowego. Zupełnie wystarczające do moich wymagań mimo, że często robię trasy po 500km.

Proszę Was o pomoc - przeglądam S-Maxy i na otomoto i mobile.de i złapałem się na tym, że nieświadomie, ale automatycznie odrzucam samochody, które na konsoli nie mają wielkiego ekranu czyli nawigacji Balupunkt NX.

W Focusie używam do nawigacji Google Maps + Yanosik. Do rozmów głosowych mam zestaw bluetooth Noki wpięty do radia. Nie mam Fordowskiego zestawu bluetooth.

1. Przeczytałem przynajmniej ostatnie 30 stron tego tematu i zdaje się mieć wyrobioną opinię, że duży Blaupukt NX jeśli używam Google Maps nie da mi zupełnie nic ponad moje obecne ubogie radio Sony + telefon komórkowy. Czy jednak się mylę?

2. Czy w S-Max z radiem Blaupunkt NX zestaw Bluetooth jest częścią układu audio samochodu czy elementem Converse+? Książka telefoniczna, wybieranie głosowe etc.

3. Czy podzielacie moje zdanie, że mając komórkę do nawigacji nie odczuję żadnej różnicy między radiem (Converse+ + radio Sony + komórka) vs (Converse+ + Blaupunkt + Komórka)

4. Wydaje mi się, że gdybym chciał kupić nowe duże radio z Androidem to nawet będzie łatwiej przejść z Sony ponieważ dla takiego radia panel klimatyzacji ma własny wyświetlacz?

5. Czy w S-Max/Mondeo z Converse+ moduł bluetooth pozwala na nadawanie sygnału multimedialnego czy tylko rozmów telefonicznych? Czy jest to uzależnione od modelu radia?

Czy jeszcze coś powinienem wiedzieć, a pominąłem w tym przydługawym wstępie?

Ostatnio edytowane przez kobrys ; 01-10-2018 o 10:02
kobrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2018, 06:55   #4670
mitchelpaul
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 21-06-2018
Model: Mondeo mk4 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 18
Talking Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Witaj kolego kobrys.

U siebie mam NX'a w mondeo.

1.NX z racji wykonywania wielu czynności jednocześnie (nawigacja, radio, klima, bluetooth) jest wyraźnie wolniejszy w kalkulowaniu tras przejazdu, niż każda nawigacja na współczesnym smartfonie. Taka to uroda systemu tej generacji. dane map ma najnowsze. Mapa drogowa jest ok, oczywiscie przesunięcie danych mapowych jest ok 6 mies. - opracowanie i wydanie mapy do navi chwilę trwa...
Co sam zauważyłem - jeśli potrzebujesz jechać po trasie ułożonej z kilku punktów przejazdowych (np. przejazd przez Europę po punktach pośrednich), to w NX'ie tego się nie da zrobić. Możesz sobie wstawić punkty wcześniej do planowania podroży, ale NX z tego nie liczy trasy, tylko musisz jechać wybierając punkt po punkcie, kolejno samemu.
2. NX ma w sobie obsługę BT/VC. Nie ma, jak wcześniej odrębnego modułu.
3. Converse+ ładnie współpracuje z NXem, pokazuje listę mp3 z pendrive'a, kontakty z książki tel+ obsługę połączeń w praktycznie pełnym zakresie. Wszystko zależy do tego na czym zleży Ci najbardziej. Wskazania nawigacji Converse też wyświetla i programowanie navi też obsługuje (ostatnie cele).
4.Tak. Niestety NX obsługuje też klimę i tu ewentualne przejście na chińczyka będzie nieco większym problemem, aczkolwiek niedalej jak wczoraj znalazłem w necie na Aliex panel dotykowy do mondeo mk4 FL który wygląda jak ekrany z współczesnych Volvo - duży pionowy wyświetlacz, który też obsługuje klimatyzację...
Za mniejsze radia Sony można wstawić chińskie radia z androidem, ale z tego co rozczytywałem również na innych forach (takie radia są m.in. do grupy VW) jakość audio jest raczej niska. W końcu to produkty budżetowe biorąc pod uwagę ile kosztuje stacja audio-video uznanego producenta.
Sterowanie z kierownicy podobno działa, można poszczególne przyciski programować co do zachowania. Ale tu trzeba sprawdzić konkretny model. Chyba nie da się tego uogólnić.
5.NX u mnie 2014 r. obsługuje protokół A2GP czyli stream audio bluetooth. NX widzi telefon jako telefon i źródło audio, w źródłach audio jest BT jako odrębne wejście audio. Jak na komórce puścisz mp3, to słyszysz mp3, jak Youtube, to audio posłuchasz na NXie, ale obrazu nie prześlesz za chińskiego boga...
Tagi z mp3 na ekranie navi przez bluetooth przesyła, ale już na coversie tego nie mam.

Pozdro

Ostatnio edytowane przez mitchelpaul ; 04-10-2018 o 07:02
mitchelpaul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , kuga , mondeo mk4 , navigacja , nawigacja , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.