Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-09-2018, 12:27   #11
Czarnecki
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-07-2016
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM
Rocznik: 2011 Lift
Postów: 212
Domyślnie Odp: Wyczuwalne drgania kierownicy przy 80-120km/h

Dzisiaj byłem na sprawdzeniu zawieszenia u najlepszego fachowca w mieście i stwierdzono luz na drążku kierowniczym lewa strona. Fachowiec stwierdził, że w Mondeo i S-maxie to stała przypadłość i zawsze w pierwszej kolejności pojawia się luz na samym drążku, nie na końcówce i to zawsze z lewej strony... Dopiero później siada reszta w krótkim czasie. Zalecenie to zakup kompletu 2 x drążek + 2 x końcówka Lemforder i wymiana oczywiście wraz z geometrią i zbieżnością.

Dodatkowo fachowiec stwierdził, że te drgania kierownicy przy prędkości 80-120km nie są raczej wynikiem luzu na drążkach. Niestety nie zajmuje się układami napędowymi, więc dalsza diagnoza w toku. Czy mieliście podobne objawy i wtedy ewidentnie siadał Wam przegub wewnętrzny lub półoś? Dokładnie sprawdziłem objawy i co ważne wspomniane drgania przy przyspieszaniu są niewyczuwalne, natomiast pojawiają się przy puszczeniu pedału gazu w tym zakresie prędkości. Zastanawia mnie to, że przy przyspieszaniu nie ma drgań, dopiero przy puszczeniu pedał gazu, co raczej jednak wyklucza przeguby?...


Ostatnio edytowane przez Czarnecki ; 10-09-2018 o 12:40
Czarnecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2018, 13:01   #12
Czarnecki
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-07-2016
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM
Rocznik: 2011 Lift
Postów: 212
Domyślnie Odp: Wyczuwalne drgania kierownicy przy 80-120km/h

Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?
Czarnecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2018, 17:28   #13
k0b3
ford::average
 
Avatar k0b3
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-03-2012
Skąd: Tarnów
Model: S-Max
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 151
Domyślnie Odp: Wyczuwalne drgania kierownicy przy 80-120km/h

Cytat:
Napisał Czarnecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj byłem na sprawdzeniu zawieszenia u najlepszego fachowca w mieście i stwierdzono luz na drążku kierowniczym lewa strona. Fachowiec stwierdził, że w Mondeo i S-maxie to stała przypadłość i zawsze w pierwszej kolejności pojawia się luz na samym drążku, nie na końcówce i to zawsze z lewej strony... Dopiero później siada reszta w krótkim czasie. Zalecenie to zakup kompletu 2 x drążek + 2 x końcówka Lemforder i wymiana oczywiście wraz z geometrią i zbieżnością.

Dodatkowo fachowiec stwierdził, że te drgania kierownicy przy prędkości 80-120km nie są raczej wynikiem luzu na drążkach. Niestety nie zajmuje się układami napędowymi, więc dalsza diagnoza w toku. Czy mieliście podobne objawy i wtedy ewidentnie siadał Wam przegub wewnętrzny lub półoś? Dokładnie sprawdziłem objawy i co ważne wspomniane drgania przy przyspieszaniu są niewyczuwalne, natomiast pojawiają się przy puszczeniu pedału gazu w tym zakresie prędkości. Zastanawia mnie to, że przy przyspieszaniu nie ma drgań, dopiero przy puszczeniu pedał gazu, co raczej jednak wyklucza przeguby?...
Mam dokładnie to samo, też obstawiam luzy na przegłubach wewnętrznych ale jeszcze tego nie robiłem. Pomogło natomiast doważanie kół na samochodzie. Drgania ustały, tylko po ewentualnym zdjęciu kół musisz później zamontować je dokladnie tak samo wzgledem piasty.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
k0b3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2018, 20:41   #14
Czarnecki
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-07-2016
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM
Rocznik: 2011 Lift
Postów: 212
Domyślnie Odp: Wyczuwalne drgania kierownicy przy 80-120km/h

Dla potomności wymieniłem drążki kierownicze z końcówkami dwie strony na Lemforder i drgania minęły.

Nie wiem czy to wina nowych drążków, bo przed montażem wydawało mi się, że kule trochę za lekko chodzą i teraz być może mi się wydaje, ale jakby bardziej odczuwam każda większą nierówność, w którą wpada jedno koło na kierownicy?
Czarnecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.