Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-08-2018, 10:42   #1
Bartolo_ST
 
Postów: n/a
Domyślnie Mondeo 2009, biały 2.0 TDCI, Wałbrzych

Cześć,
Przymierzam się powoli do zmiany auta na coś odrobinę większego niż obecnie. Budżet jaki dysponuję to ok 25.000 i jednym z samochodów jakie biorę pod uwagę jest Ford Mondeo. Z racji kasy raczej wersja przed liftem.
Z wymagań jakie mam to Sedan, 2.0D z jakimś przyzwoitym wyposażeniem.

Znalazłem właśnie jeden bardzo interesujący egzemplarz na Allegro i chciał bym zapytać o wasze spostrzeżenia. Jedna rzecz której zdecydowanie się w nim boję to skrzynia. Jeździłem wcześniej na DSG i wiem, że to super komfort ale obawiam się napraw.

https://allegro.pl/ogloszenie/ford-m...ers-7519622085

Z tego co widziałem to gość ma wystawione 6 Fordów z czego ten jest zdecydowanie najtańszy. Zależy mi na w miarę pewnym samochodzie więc cena w granicach budżetu nie jest jakimś krytycznym wyznacznikiem.
Jak dołożę do tego, że w Krakowie sprzedał mi się 2 lata starszy, z 50,000 mniejszym przebiegiem i gorszym wyposażeniem za 21 to jestem lekko podejrzliwy nawet gdyby ten miał być do opłat.

Może macie jakieś uwagi co do niego albo generalne sugestie o których powinienem wiedzieć ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez Bartolo_ST ; 27-08-2018 o 10:48
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2018, 19:01   #2
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Mondeo 2009, biały 2.0 TDCI, Wałbrzych

sugestia szukaj dalej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2018, 22:59   #3
Bartolo_ST
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo 2009, biały 2.0 TDCI, Wałbrzych

Pewnie tak też zrobię ale gdybyś oprócz tego podzielił się spostrzeżeniem "czemu?" to sam na przyszłość był bym mądrzejszy. Chyba, że na tej samej podstawie co ja, że za ładny na ta cenę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2018, 06:46   #4
dorsiu
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 30-06-2016
Skąd: Gdynia
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 150
Domyślnie Re: Mondeo 2009, biały 2.0 TDCI, Wałbrzych

Pan sprzedający jest handlarzem. Auto odpicowane, wyczyszczone, silnik umyty. To nie są oczywiście złe rzeczy, że ktoś przygotowuje auto pod sprzedaż, ale robi to, żeby ukryć mankamenty, podbić wartość auta i przykuć uwagę. Tablice na 99% lewe, robione na zamówienie w PL tzw. plastikowe wyklejanki albo wytłoczone na aluminium. Cena 19.800 minus zarobek handlarza ok. 3-4 tys. zł, to za ok. 15-16 tys. zł musiał go kupić w DE, a mówimy o Mondeo titanium i z automatem. Poza tym, jak ktoś jak ten sprzedający rok temu wystawiał Mondeo Mk4 2.2 TDCi Titanium z 2010 r. za 13.600 zł to nie mam więcej pytań [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Więc spostrzeżenia są raczej natury ogólnej, bo przecież nikt tego auta nie sprawdzał na żywo, ale możesz jechać i się sam przekonać jak jest naprawdę.
dorsiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2018, 07:24   #5
Bartolo_ST
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo 2009, biały 2.0 TDCI, Wałbrzych

Dziękuję za odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. podaruje sobie. Generalnie nie bać się automatów w Mondeo ?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2018, 08:08   #6
rojass
ford::advanced
 
Avatar rojass
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-04-2017
Skąd: Tczew
Model: SMAX
Silnik: 2,0TDCi 170KM/400Nm by TuneFORCE
Rocznik: 2008
Postów: 366
Domyślnie Odp: Mondeo 2009, biały 2.0 TDCI, Wałbrzych

W przedliftach raczej nie ma co się bać, w poliftach są już powershifty, z którymi bywa różnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rojass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2018, 18:01   #7
witek_p
ford::beginner
 
Imię: Witek
Zarejestrowany: 05-11-2016
Skąd: Katowice
Model: Honda Jazz II
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2006
Postów: 20
Domyślnie Odp: Mondeo 2009, biały 2.0 TDCI, Wałbrzych

Cytat:
Napisał Bartolo_ST Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.... Chyba, że na tej samej podstawie co ja, że za ładny na ta cenę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak dla mnie albo to kwestia lakieru (tej perły) albo lewe i prawe przednie drzwi nie pasują kolorystycznie do przednich błotników i tylnych drzwi ? Dodatkowo jakby oba opadnięte (inna szczelina pod przednimi i tylnymi) - ale może przewrażliwiony jestem, chociaż akurat ten mi wygląda na takiego co ma cały przód wszczepiony i coś nie wyszło - jest to możliwe wogóle ?
witek_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.