Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-07-2018, 10:58   #1
snamhtor
ford::average
 
Avatar snamhtor
 
Zarejestrowany: 08-06-2017
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 50
Domyślnie Monitor Opon Usterka

Witam
Wiem że temat byl kiedyś poruszany ale nie znalazłem odpowiedzi na to zagadnienie.
Od pewnego czasu przy odpalaniu samochodu wyskakuje na samym poczatku komunikat Monitor Opon Awaria. Na początku bład ten pojawiał sie i czasami znikał reraz od dłuższego czasu wyświetla sie non stop.
Teraz sprawdzając ciśnienie w komputerze nie mam wyniku z prawego przedniego kola. Tak jak na zdjeciu

I teraz pytanie do Was co moglo sie popsuć gdzie szukać rozwiazania a może co wymienić aby było dobrze.
Ktoś tak miał?
https://naforum.zapodaj.net/8f61d2424e42.jpg.html
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

snamhtor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2018, 10:59   #2
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: Monitor Opon Usterka

Cytat:
Napisał snamhtor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz sprawdzając ciśnienie w komputerze nie mam wyniku z prawego przedniego kola. Tak jak na zdjeciu
No to masz : czujnik uszkodzony albo instalacja ?antenka do sprawdzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2018, 11:10   #3
snamhtor
ford::average
 
Avatar snamhtor
 
Zarejestrowany: 08-06-2017
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 50
Domyślnie Re: Odp: Monitor Opon Usterka

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to masz antenka do sprawdzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A gdzie ona ? Może jakiś kabelek sie przetarł a może antenka padła
snamhtor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2018, 11:18   #4
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: Re: Odp: Monitor Opon Usterka

Cytat:
Napisał snamhtor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
antenka padła
to jest antenka http://static.pokazywarka.pl/i/63750...7/dsc-0107.jpg

przymocowana w okolicy lampy do nadkola
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2018, 14:19   #5
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,039
Domyślnie Odp: Monitor Opon Usterka

Dodam tylko, przy lampie na nadkolu znajdują się antenki przednie. Tylne są podwieszone przy kołach na"rusztowaniu", łatwo je namierzyć jak się zajrzy pod zderzak.
Antenki to chyba jednak ostatnia rzecz, która się może zepsuć. Na początek trzeba sprawdzić wiązkę i czujnik.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2018, 20:44   #6
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Monitor Opon Usterka

Jedź do wulkanizatora,a on sprawdzi Ci czujnik,czy jest sprawny i w jakim stanie jest bateria.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2018, 09:31   #7
snamhtor
ford::average
 
Avatar snamhtor
 
Zarejestrowany: 08-06-2017
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 50
Domyślnie Re: Odp: Monitor Opon Usterka

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedź do wulkanizatora,a on sprawdzi Ci czujnik,czy jest sprawny i w jakim stanie jest bateria.
Wlasnie takibmamnplan podjechac do wulkanizatora przełożyć koło z przodu na tył i wyjdzie wtedy co jest walniete czy antenka czy czujnik.
A ktoś wie jaka jest tam bateria może warto od ręki wymienić
snamhtor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2018, 10:04   #8
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: Re: Odp: Monitor Opon Usterka

Cytat:
Napisał snamhtor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ktoś wie jaka jest tam bateria może warto od ręki wymienić
nierozbieralne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2018, 15:04   #9
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Re: Odp: Monitor Opon Usterka

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nierozbieralne
Jak najbardziej rozbieralne,wystarczy delikatnie zdrapać masę plastyczna z baterii.
Problem leży gdzie indziej.Zastosowana bateria ze względu na warunki pracy(bardzo duża różnica temperatur) musi być do zastosowań przemysłowych,co za tym idzie koszt pojedynczej baterii=koszt używanego czujnika.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2018, 19:47   #10
snamhtor
ford::average
 
Avatar snamhtor
 
Zarejestrowany: 08-06-2017
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 50
Domyślnie Odp: Monitor Opon Usterka

Witajcie
Byłem w sobotę u wulkanizatora, który miał laptopa z czytnikiem czujników.
Udało się wczytać wszystkie 4 czujniki i sprawdzić ciśnienie w oponach.
Więc moje podejrzenie pada na antenkę dobrze myślę?
Gdzie jej dokładnie szukać bo niby ma być obok lampy ale ja jej tam nie widzę.
Ktoś pokaże mi na foto gdzie dokładniej szukać ?
Pod tą czarną osłoną przy nadkolu ?
Czy od spod tego szukać ?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
snamhtor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.