Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-07-2018, 10:50   #1
XLV Paveu
ford::amateur
 
Avatar XLV Paveu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-07-2018
Skąd: Cieszyn/Kraków
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Nietypowe dźwięki w trakcie wciskania i puszczania sprzęgła

Jest to mój pierwszy post na tym forum i z tego miejsca witam serdecznie wszystkich użytkowników.

Swojego Forda Focusa C-max (2.0 TDCi, 2003r.) zakupiłem niecałe 2 tygodnie temu.
Od kilku dni użytkowania martwią mnie nietypowe dźwięki (klekotanie/stukotanie/chrobotanie) w trakcie wciskania i puszczania sprzęgła oraz na przytrzymanym półsprzęgle. Poza tym w trakcie jazdy oraz na biegu neutralnym wszystko brzmi naturalnie. (Ciężko mi stwierdzić przez hałas silnika i trasy czy trakcie jazdy przy zmianie biegów to klekotanie też ma miejsce)
Przy otwartej masce hałas dochodzi z prawej strony silnika (stojąc "face to face" z samochodem)

Poszperałem na forum i jedyny trop jaki pasuje do mojego problemu wskazuje albo na łożysko oporowe albo na koło dwumasowe.

Spróbowałem kilku opisanych w internecie i na forach sposobów sprawdzenia stanu koła dwumasowego i efekty są następujące:
- brak drgań na biegu jałowym ani w trakcie zapalania i gaszenia silnika (zarówno z wciśniętym jak i odpuszczonym pedałem sprzęgła);
- przy 1000 obrotach na 5 i 6 biegu powoli i płynnie przyspiesza;
- równa praca silnika;
A więc pozytywne według wspomnianych porad.

Czy ktoś z Was miał już podobny problem i potrafi coś więcej określić?

Z góry dziękuje za wszelkie pomocne odpowiedzi, jak tylko uda mi się nagrać film z tymi odgłosami to wrzucę poniżej.

XLV Paveu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2018, 20:05   #2
scorpion_1982
ford::advanced
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 30-03-2016
Skąd: Nowy Sącz
Model: S-Max
Silnik: 2.0 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 218
Domyślnie Odp: Nietypowe dźwięki w trakcie wciskania i puszczania sprzęgła

Mogą to być dwie rzeczy:
1. Łożysko dociskowe czyli wysprzęglik
2. Docisk sprzęgła - przez wyrobione łożysko lubi wyżłobić w łopatkach frez a nawet powycierać całkiem.

Obstawiał bym w twoim przypadku wysprzęglik.
Łatwo to sprawdzisz naciśnij lekko pedał tylko odrobine jak poczujesz że zaczyna dotykać docisku sprzęgła to zatrzymaj nogę.
Gdy hałasuje - to znaczy że z łożyska już nic wiele noe zostało i czeka cię wymiana bo będzie coraz gorzej albo już jest.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
scorpion_1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2018, 11:33   #3
maxim1977
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2008
Model: Ford C-MAX MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 18
Domyślnie Odp: Nietypowe dźwięki w trakcie wciskania i puszczania sprzęgła

Witam
Mam dokładnie to samo + wibracie po puszczeniu pedału gazu (wyraźnie słyszlne wibracje jak spadają obroty)
Obstawiam że wibruje dwumas a chrobotanie na półsprzęgle to pewnie wysprzęglik
Tak czy inaczej trzeba się przygotować na wymiane całego zestawu.
Dziwi mnie jedna rzecz : pracuje w sklepie z częściami i nie pamiętam tematu dwumas do 1,6 tdci hdi do 2,0 to i owszem ale 1,6 podobno nie padają tak często
maxim1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.