Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-04-2018, 17:24   #11
Methiovit
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-05-2014
Model: Mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Odp: Trzaski i opór przy podnoszeniu szyby

Jesli te trzaski brzmią jak na tym filmie
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

to najprawdopodobniej ( u mnie tak było ) linka stalowa wypadła ze swojego toru na rolce ( tej żółtej na zdjęciu ) i nachodzi na sąsiedni zwój ociera o linke ktora tam jest stąd ten dzwiek .
Najprosciej rozebrac i ułożyc linke we właściwym torze jesli jeszcze nie jest zniszczony . Na jak długo wystarczy - nie wiem u mnie działa ale zaznaczam ze nie eksploatowałem uszkodzonego mechanizmu i otarcia byly sladowe tylko na zewnetrznej obudowie ( czarnej )

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Methiovit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2018, 11:53   #12
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Trzaski i opór przy podnoszeniu szyby

Oooo... można się do tego dostać bez demontowania mechanizmu? Ja do tej pory nic z tym nie zrobiłem bo w drzwiach mam maty. Demontaż mechanizmu = nowe maty = koszty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak to może bym zaryzykował odczepić kawałek maty i ewentualnie zaślepić dziurę nową. W którym miejscu to jest?
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.

Ostatnio edytowane przez matrog19 ; 23-04-2018 o 11:59
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2018, 09:51   #13
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Trzaski i opór przy podnoszeniu szyby

Obawiam się że bez zdjęcia lub przynajmniej nacięcia mat wiele nie zdziałasz. Jesli tylko "spadła" linka z kołowrotka to odkręcasz silniczek i kołowrotek masz na wierzchu ale w drzwiach nawet bez mat to mordęga. Maty na ciepło predzej się odkleją. W sumie wystarczy odkręcić prowadnice i naciąć na środku od dołu maty żeby zdjąć szybę z zatrzasku i wyjąć mechanizm. Śrubki to nawet pod matą namierzysz. Jak odkręcisz prowadnice i uda Ci się zdjąć szybę z zatrzasku to możesz przesunąć silniczek pod otwór głośnika i może coś się uda z tym zrobić.

Ostatnio edytowane przez peteypee ; 24-04-2018 o 09:53
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2018, 11:26   #14
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Trzaski i opór przy podnoszeniu szyby

Aż tak? A na zdjęciu od Methiovit wygląda jakby śrubki były idealnie pod jakimś otworem. Odkręcam dekielek i sprawdzam co z linką.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2018, 20:40   #15
Methiovit
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-05-2014
Model: Mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Odp: Trzaski i opór przy podnoszeniu szyby

Maty ( przynajmniej w moim autku ) sa przyklejone czyms w rodzaju tasmy dwustronnej ( smołowate i bardzo lepkie) mozna to odkleic a potem ponownie docisnąc i powinno trzymać . Konieczny jest demontarz głośnika i plastiku ktory go trzyma . Pod matą mamy mechanizm z silniczkiem zdjecie nr 2 po zdjeciu pokrywki ( odkrecamy trzy sruby widoczne na zdjeciu ) ukazuje sie żółty kołowrotek z linką stalową ( bardzo mało luzu linki naciągnięte , jesli to rozkrecacie znaczy ze są w niewłaściwym miejscu - krzyżują sie na wałku ) . Ten proces nie wymaga demontazu szyby . I niestety smutna wiadomość w moim przypadku po wpadnieciu w dziure problem pojawił sie ponownie linka znowu wypadła z właściwego toru ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Methiovit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2018, 02:38   #16
stadar
ford::average
 
Imię: Motomaniak
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo MK3 i inne Fordy
Silnik: Benz. ewent. Lpg
Rocznik: 1991-2017
Postów: 186
Domyślnie Odp: Trzaski i opór przy podnoszeniu szyby

Też to mam w mondeo mk3 w drzwiach kierowcy.Ale jeszcze się do tego zabrałem.Wiem jedno. trzeba czasem co nieco posmarowac.We fiescie mk3 jak rozebrałem mechanizmy podnoszenia te przy silniczkach to linki były całe zardzewiałe i się pozrywały a powinny być smarowane białym smarem(którego resztki już nie dotykały linek).

Ostatnio edytowane przez stadar ; 29-04-2018 o 02:41
stadar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2018, 09:07   #17
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Trzaski i opór przy podnoszeniu szyby

Cytat:
Napisał Methiovit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Maty ( przynajmniej w moim autku ) sa przyklejone czyms w rodzaju tasmy dwustronnej
U mnie maty tak wyglądają https://www.bitmat.pl/public/assets/...ac6733adbf.jpg niestety nie da się zerwać tego bez uszkodzenia ;/
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2018, 17:32   #18
pepinoogorino
ford::amateur
 
Imię: Pepino
Zarejestrowany: 30-09-2013
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: Trzaski i opór przy podnoszeniu szyby

Witam Panowie! Niestety u mnie też skrzypi jak na filmikach. Dostałem się do tego żółtego kołowrotka, ale nie jestem w stanie stwierdzić czy linka jest na nim ułożona prawidłowo (bo zwyczajnie tego nie widać). Domyślam się, że trzeba go jakoś wyciągnąć do góry, ale jak to zrobić, żeby niczego nie połamać?
Dodam, że mechanizm jest cały czas w drzwiach - zdemontowałem tylko boczek, matę wytłumiającą oraz odkręciłem i zdjąłem z kołowrotka silnik podnośnika.

Edit:
Dobra, poradziłem sobie sam. Gdyby ktoś kiedyś pytał o to samo to naciągając lekko linki w kierunku kołowrotka można zrobić przy nim mały luz i wyciąga się po uprzednim delikatnym podważeniu. Na samej rolce "tory" są bodaj cztery, z czego jedna z linek zajmuje chyba tylko jeden (przynajmniej u mnie po prawidłowym złożeniu tak było).

Ostatnio edytowane przez pepinoogorino ; 12-07-2018 o 09:55
pepinoogorino jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.