Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-07-2018, 13:31   #191
S3b4
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 08-06-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Vignale Kombi
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 4
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Panowie,
czy do Mondeo Vignale, rok produkcji 2017 jest możliwość wgrania aktualizacji map do wersji F7? Aktualna wersja to 4.15

Salon twierdzi oczywiście, że jest możliwość aktualizacji map ale po aktualizacji będzie tylko język angielski.

S3b4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2018, 17:23   #192
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,168
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał S3b4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rok produkcji 2017 jest możliwość wgrania aktualizacji map do wersji F7? Aktualna wersja to 4.15

Salon twierdzi oczywiście, że jest możliwość aktualizacji map ale po aktualizacji będzie tylko język angielski.
Tak można zrobić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ... a ludki z salonu niedouki póki co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2018, 15:06   #193
reeverend
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 21-01-2013
Skąd: Nowy Sącz
Model: Kuga MK3 Vignale
Silnik: 2.5 FHEV FWD
Rocznik: 2021
Postów: 20
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Dzień dobry Wszystkim,

czy w Sync3 jest możliwość wyświetlenia na ekranie nawigacji aktualnego ograniczenia prędkości, obowiązującego na danym odcinku drogi?
Wyświetlają się tylko te na zegarach, które chyba czyta kamera ze znaków drogowych.
Przydatna byłaby informacja z mapy/GPS na ekranie nawigacji.
Niestety nie znalazłem takiej pozycji ani w menu Sync3 ani też w ustawieniach komputera pokładowego.

Samochód: Ford Edge Sport 210KM (wersja EU)
Wersja Sync3: 3.0.18093
Wersja map: F7

Będę zobowiązany za wskazówki (o ile taka możliwość w ogóle istnieje).
reeverend jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2018, 15:54   #194
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,168
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał reeverend Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy w Sync3 jest możliwość wyświetlenia na ekranie nawigacji aktualnego ograniczenia prędkości, obowiązującego na danym odcinku drogi?
tak jest

Ale trzeba to aktywować "kablem"
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2018, 16:19   #195
reeverend
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 21-01-2013
Skąd: Nowy Sącz
Model: Kuga MK3 Vignale
Silnik: 2.5 FHEV FWD
Rocznik: 2021
Postów: 20
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź.

Czyli sam sobie nie poradzę gdyż jak mówią politycy "nie posiadam takiej wiedzy" ani też nie mam "kabla" - jedynie możliwość przez USB.
Znajomy z serwisu Ford ma pewnie ten "kabel" bo m.in. chip'uje samochody Forda ale zapewne nie będzie wiedział jak to zrobić.

Czyli ... zostaje wizyta u któregoś z Kolegów na forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Np. 16 lipca będę na Śląsku i w Krakowie - jakaś propozycja pomocy z gratyfikacją?
reeverend jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2018, 17:15   #196
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map - ZROBIONE!!!

Pytaj kolegów @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2018, 17:28   #197
yasiu.brzeg
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 17-09-2016
Skąd: Brzeg
Model: MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 122
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map - ZROBIONE!!!

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jak jedziesz A4 to zapraszam do Brzegu, zrobimy bez problemu.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
__________________
§23
yasiu.brzeg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2018, 22:33   #198
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,060
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał reeverend Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...możliwość wyświetlenia na ekranie nawigacji aktualnego ograniczenia prędkości, obowiązującego na danym odcinku drogi...
Z opisu wynika, że masz Edge EU z Sync3 z fabryczną navi i TSR (znaki) z kamery na zegarach.
Przy takiej konfiguracji "fabryka" ma taki pomysł na życie, że te ograniczenia, o których wie nawigacja wysyłane są do zegarów i wyświetlane dokładnie tak samo jak znaki dostrzeżone przez kamerę.
Poobserwuj sobie - w terenie zabudowanym na zegarach masz ograniczenie "50", a znaku takiego nie było...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To właśnie navi posłała tę informację do zegarów.

Oczywiście bez żadnego problemu włącza się to także w ten sposób, że navi nie tylko wysyłała info o ograniczeniach prędkości do zegarów ale i wyświetlała równolegle na ekranie mapy.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2018, 08:06   #199
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map - ZROBIONE!!!

Tyle że czasami navi pokazuje 90 km/h, a zegary 140 km/h, mimo że już dawno nas nie ma na autostradzie. :-/
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2018, 10:07   #200
reeverend
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 21-01-2013
Skąd: Nowy Sącz
Model: Kuga MK3 Vignale
Silnik: 2.5 FHEV FWD
Rocznik: 2021
Postów: 20
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z opisu wynika, że masz Edge EU z Sync3 z fabryczną navi i TSR (znaki) z kamery na zegarach.
Dokładnie tak. I oczywiście wiem, że nawigacja stara się wyświetlać na zegarach swoje wskazania, ale:
1. Nie zawsze są one zgodne z rzeczywistym ograniczeniem prędkości na danym odcinku drogi.
2. Nasi wschodni sąsiedzi mawiają "Priwićka drugaja natura" i jeśli od "zawsze" korzystam z rożnych nawigacji, które ograniczenia pokazują u siebie to trudno się przestawić.

Sekunduję wszelkiej maści oprogramowaniom nawigacyjnym od kiedy tylko zaistniały (jestem informatykiem z ponad 30-letnim stażem) i o dziwo bardzo wysoko subiektywnie oceniam obecną wersję w Sync3. Mam kupioną Sygic Car Navigation oraz próbowałem Google Maps i Waze i jakoś nawigacja z Forda najlepiej mi pasuje. Może po prostu dlatego, że... jest wbudowana. Wsiadam, dyktuję, jadę.

Niemniej chętnie bym ją doposażył w opcję wyświetlania ograniczeń na niej samej, a nie na zegarach.

Przy okazji, Koledzy, czy zauważyliście jakieś poważniejsze zmiany na plus po przesiadce z map F6.1/4.15 na F7? U mnie w Nowym Sączu oraz na pobliskiej Słowacji niestety wszystkie bug'i na których zniwelowanie liczyłem... pozostały. Dotyczy to dróg jednokierunkowych oraz "nowych" dróg, które są już od dobrych 3-4 lat.
reeverend jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.