Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-05-2018, 09:09   #1
_Big_Mac_
ford::advanced
 
Avatar _Big_Mac_
 
Zarejestrowany: 11-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 ecoboost 150 @ 182
Rocznik: 2013
Postów: 242
Domyślnie Po wymianie szyby czołowej "Active City Stop czujnik zablok. oczyść szybę"

Pękła mi szyba czołowa. W warsztacie szybiarskim (Nordglass) wymieniono mi szybę na zamiennik (tej samej firmy, co oryginał - saint gobain sekurit). Ogrzewanie działa, ale co jakiś czas (losowo, nie zawsze) pojawia się taki komunikat:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Szyba w okolicach czujnika wygląda na czystą od środka, "na oko" nie widać, żeby była umazana. Byłem reklamować montaż, majster zdjął osłonę lusterka, psiknął na szybę od wewnętrznej strony czymś do odtłuszczenia przy górnym czujniku, ale nie pomogło.

Wydaje mi się, że warsztat nie wie co robić dalej, odsyłają mnie do innej filii gdzie mają mnie podłączyć pod kompa i sprawdzić, czy należy zrobić kalibrację czujnika. Sprawdzenie byłoby za darmo, natomiast kalibracja już płatna - pytanie czy ACS trzeba kalibrować po wymianie szyby? Czy może szyba musi być sterylnie czysta? Albo powinien być tam żel, jak przy czujniku deszczu/zmierzchu? Co może być nie tak?

_Big_Mac_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2018, 10:02   #2
kuuba89
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-05-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 80
Domyślnie Odp: Po wymianie szyby czołowej "Active City Stop czujnik zablok. oczyść szybę"

Nie słyszałem o kalibracji ACS. Pod komputer warto podłączyć.
Szyba oczywiście musi być czysta. Nie powinna być niczym powlekana (szczególnie preparatami, które blokują pod czerwień), żadnych elementów pośredniczących nie ma.
W sumie widzę dwie, najbardziej prawdopodobne przyczyny:
1. Czujnik ACS został niepoprawnie zamontowany (nie siedzi właściwie w zaczepach) i nie trafia w "okno"
2. Czujnik może upadł komuś opadł podczas wymiany... ?
kuuba89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2018, 08:33   #3
_Big_Mac_
ford::advanced
 
Avatar _Big_Mac_
 
Zarejestrowany: 11-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 ecoboost 150 @ 182
Rocznik: 2013
Postów: 242
Domyślnie Odp: Po wymianie szyby czołowej "Active City Stop czujnik zablok. oczyść szybę"

Update: pani z Nordglassu utrzymuje teraz, że kalibracja to standardowa procedura po wymianie szyby i jest konieczna, ale nie zrobiono mi tego, bo Link4 odmówił zapłacenia za to. Nie powiedziano mi, że będę musiał wykonać we własnym zakresie kalibrację ani przed przyjęciem auta, ani po oddaniu, dopiero jak drugi raz przyjechałem reklamować montaż.

Ktoś tu robi mnie w ciula, albo Link4, albo Nordglass. Mają się między sobą dogadać i dać mi znać, a póki co jeżdżę z komunikatem o błędzie...
_Big_Mac_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2018, 07:52   #4
_Big_Mac_
ford::advanced
 
Avatar _Big_Mac_
 
Zarejestrowany: 11-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 ecoboost 150 @ 182
Rocznik: 2013
Postów: 242
Domyślnie Odp: Po wymianie szyby czołowej "Active City Stop czujnik zablok. oczyść szybę"

Sprawa się rozwiązała:

Szyba, którą początkowo założyli, była wadliwa - miała zbyt grubą jakąś folię wewnątrz. Wymienili na inną i problem zniknął - czujnik nie wymaga żadnej kalibracji o ile szyba jest odpowiednia. Według pracownika warsztatu, ponoć to nie pierwszy przypadek z tymi Saint Gobainami, "bezpieczniejsze" są NordGlassy.
_Big_Mac_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2018, 08:05   #5
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: Po wymianie szyby czołowej "Active City Stop czujnik zablok. oczyść szybę"

Cytat:
Napisał _Big_Mac_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"bezpieczniejsze" są NordGlassy.
Ale za to ich jakość jest tragiczna. Rysują się od patrzenia na nie a i o pęknięcie dużo łatwiej.
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2018, 09:49   #6
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,206
Domyślnie Odp: Po wymianie szyby czołowej "Active City Stop czujnik zablok. oczyść szybę"

Cytat:
Napisał Hooch180 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale za to ich jakość jest tragiczna. Rysują się od patrzenia na nie a i o pęknięcie dużo łatwiej.
Doprawdy? Jeżdżę z taką szybą od 9 lat i nie zauważyłem aby była gdziekolwiek zarysowana.
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."

Ostatnio edytowane przez Andrzej_K ; 21-12-2018 o 15:45
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2018, 10:09   #7
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: Po wymianie szyby czołowej "Active City Stop czujnik zablok. oczyść szybę"

Mój Tata wymienił oryginalną (pękniętą) na Nordglass. Bardzo szybko pojawiły się na niej rysy. Kilka miesięcy później przywalił kamień (nie mocno sądząc po odgłosie) i szyba pękła.

Ja mam oryginalną szybę i kamień tak przywalił, że nie wiedziałem co się stało a jedyne co to odprysk, który mi spolerowali.
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2018, 10:18   #8
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,553
Domyślnie Odp: Po wymianie szyby czołowej "Active City Stop czujnik zablok. oczyść szybę"

Jak się ma tanie ubezpieczenie szyb to wstawią NordGlassa. Za ori trzeba najczęściej dopłacić, nawet dwukrotnie. Zależy co kto woli.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2018, 10:35   #9
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: Po wymianie szyby czołowej "Active City Stop czujnik zablok. oczyść szybę"

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - Wiesz jak wygląda kwestia wymiany szyny jak ma się leasing operacyjny. Też wstawiają co popadnie, czy można zażądać oryginału?

Ostatnio edytowane przez Hooch180 ; 04-07-2018 o 11:36
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2018, 11:27   #10
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,553
Domyślnie Odp: Po wymianie szyby czołowej "Active City Stop czujnik zablok. oczyść szybę"

Nie wiem czy to pytanie czy pytanie retoryczne, bo nie wstawiłeś żadnego znaku zapytania a przez internet nie słychać intonacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale jak to pierwsze to nie mam pojęcia.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.