Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-04-2018, 14:11   #1
dzbyrad
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-12-2015
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2014
Postów: 39
Domyślnie Gorąca sprężarka klimatyzacji

Kiedy silnik jest zimny (zaraz po starcie) i uruchomię klimę na najniższą temp. to czuć szybko chłód z nawiewników. Wentylator pracuje, sprzęgło sprężarki załączone. Po jakimś czasie kiedy temp w komorze wzrośnie sprzęgło się wyłącza. Przekaźnik podaje napięcie ale na czujnik zamontowany na sprężarce odcina prąd. Wentylator oczywiście cały czas pracuje. Efekt jest taki, że temp. z nawiewników jest sporo większa. Temp. w komorze musi sporo spaść żeby sprężarka z powrotem się załączyła.

I tutaj moje pytanie czy sprężarka kwalifikuje się już do regeneracji czy szukać gdzieś indziej przyczyny? Dodam, że po dzwonie jakiś magik wymienił zespół wentylatorów na jeden z przed liftingu, ale spięte jest dobrze, tzn. załącza się kiedy temp. wzrośnie lub zawsze przy włączonej klimatyzacji. Problem jest taki, że wentylator jest przesunięty nieco w lewo, a sprężarka jest po prawej, więc może mieć nieco gorsze chłodzenie. Mogę wymienić wentylator na podwójny tak aby strumień powietrza leciał na sprężarkę tylko czy to coś da...

dzbyrad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2018, 16:04   #2
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: Gorąca sprężarka klimatyzacji

Możliwe, że chłodnica klimatyzacji nie daje rady. Wyczyść ją i zobacz czy to samo się dzieje na trasie, gdzie jest zwiększony przepływ przez nią.
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2018, 18:38   #3
dzbyrad
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-12-2015
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2014
Postów: 39
Domyślnie Odp: Gorąca sprężarka klimatyzacji

Chłodnica wyczyszczona - bez efektu. Dziś wrócił kolejny ciepły dzień, więc znowu się przyjrzałem tematowi. Wystarczyło dosłownie 4-5min od uruchomienia silnika aby sprzęgło się wyłączyło. Oczywiście napięcie na przewodzie sterującym jest, za termowyłącznikiem przymocowanym do spreżarki już nie. Kompresor letni, jeden przewód zimny, drugi letni, więc ok. Chłodnica zimna. Wcześniej myślałem, że trzeba "sporej" temp żeby wyłącznik wyłączył ale dziś pierwszy raz sprawdziłem tak szybko od uruchomienia silnika i było zaskoczenie. W związku z tym teraz podejrzenie pada na sam wyłącznik, może go zdemontuje i doświadczalnie sprawdzę jakiej temp trzeba żeby się wyłączył. Niestety z tego co widzę, że to nie jest dostępny wyłącznik jako część zamienna, a jedynie razem z cewką. Z tego co pamiętam to bezpieczna temp. dla sprężarki to 120 stopni, może ktoś potwierdzić? Czy w ogóle ktoś spotkał się z taką usterką?
dzbyrad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2018, 06:18   #4
Tomaszstn
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 24-05-2013
Skąd: Gliwice
Model: Focus
Silnik: 1.8TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 176
Domyślnie Odp: Gorąca sprężarka klimatyzacji

Ciekawe bo w ten sposób u siebie nie sprawdzałem ale mam też dziwny przypadek bo klimatyzacja działa i to bardzo dobrze ale do prędkości 140km/h. Powyżej tej prędkości przestaje działać czyli jadąc 150km/h na autostradzie latem mam piekło w aucie. Nikt nie znalazł problemu a zadając na forum pytanie też nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Może to co piszesz w jakimś stopniu i mnie dotyczy.
Tomaszstn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2018, 06:53   #5
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,226
Domyślnie Odp: Gorąca sprężarka klimatyzacji

Sorry za OT, zwolnij i klima będzie działać. Może silnik się przegrzewa podczas szybkiej jazdy?
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2018, 07:21   #6
Damian-jg
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-12-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: Focus MK1
Silnik: 1,6
Rocznik: 1999
Postów: 224
Domyślnie Odp: Gorąca sprężarka klimatyzacji

Trzeba podpiac pod maszyne i spradzic cisnienia. Na pałe to cały samochód możesz sobie wymienić
__________________
Czasami niby bardzo poważna usterka ma bardzo proste rozwiązanie........
Damian-jg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.