Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-07-2017, 17:26   #1
vega
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Warszawa/Marki
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2013
Postów: 90
Domyślnie Położenie wtyczki do głośniczka parktronic

Mondeo z 2013 roku, hatchback. Chciałbym zmienić radio Sony na NX-a SD. Problem jest taki, że nie mogę zlokalizować głośniczka (w zasadzie wtyczki) tylnych czujników.

Wtyczka do modułu PDC posiada kabelki niebiesko-brązowy i niebiesko-zielony, piny 2 i 10 obsadzone. Znalazłem wtyczkę beepera za licznikami. Lektura tematu w internecie wskazuje, iż drugi beeper może być albo pod plastikową obudową nad nadkolem w bagażniku, albo w podsufitce obok lampki nad miejscami pasażerów z tyłu. W obu tych miejscach nie stwierdziłem obecności wiązki z wtyczką do głośnika. Jakieś pomysły, gdzie tego szukać? A może jestem ślepy?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

vega jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2017, 08:55   #2
maciek20038
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-06-2011
Skąd: łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 49
Domyślnie Odp: Położenie wtyczki do głośniczka parktronic

A ty masz czujniki na beperach? Nie idzie u ciebie przez głośniki w radiu? Był gdzieś o tym temat. Po 2008 musi być w podsufitce.
maciek20038 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2017, 09:36   #3
vega
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Warszawa/Marki
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2013
Postów: 90
Domyślnie Odp: Położenie wtyczki do głośniczka parktronic

Tak, aktualnie idą przez radio. Ale w NX idą przez głośniki, było kilka postów o tym na forum. Po wsadzeniu łapy w otwór po lampce w podsufitce nie wyczułem żadnych kabelków, jedynie zasilanie do lampki. Chyba że szukać trzeba nie w okolicy lampki, tylko gdzieś przy słupkach?
vega jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2017, 05:47   #4
vega
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Warszawa/Marki
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2013
Postów: 90
Domyślnie Odp: Położenie wtyczki do głośniczka parktronic

Wczoraj jeszcze raz wyciągnąłem lampkę z tyłu i pogrzebałem. Nic nie znalazłem, w zasięgu dłoni nie wala się żaden kabelek z wtyczką. Nie stwierdziłem też dodatkowego kabelka podpiętego do przewodu zasilania lampki - a przynajmniej nie w zasięgu dłoni. Niestety nie mam na tyle małego lusterka, żeby dokładnie zlustrować przestrzeń nad podsufitką, a jakoś nie widzi mi się ją ściągać, żeby mieć pełen wgląd w sytuację.
Może któryś z kolegów posiadających polifta w hatchbacku posłuchałby, skąd idzie dźwięk tylnego beepera, żeby mieć na 100% pewności, gdzie szukać kabla?
vega jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2017, 06:02   #5
jacekcrv
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-09-2012
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus,Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI, 2.2 TDCI
Rocznik: 2011, 2011
Postów: 131
Domyślnie Odp: Położenie wtyczki do głośniczka parktronic

Możesz tego przewodu po prostu nie mieć.
Ja dokładalem kompletne PDC przód i tył.
Miałem wszystkie wiązki (bagażnik, tył, przód) tylko wpinać wiazke z czujnikami i moduł.
Poza wiazkami do głośników od PDC. Weź schemat w rękę i poprowadź sobie od modułu przewód dwużyłowy.
Też pierwotnie miałem radio Sony.
Samochód to polift z 2011r.
jacekcrv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2017, 08:04   #6
vega
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Warszawa/Marki
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2013
Postów: 90
Domyślnie Odp: Położenie wtyczki do głośniczka parktronic

Ale u mnie z modułu PDC wychodzą dwa kable do głośników, jeden idzie za conversa, a drugi nie wiadomo dokąd.
vega jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2017, 09:50   #7
jacekcrv
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-09-2012
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus,Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI, 2.2 TDCI
Rocznik: 2011, 2011
Postów: 131
Domyślnie Odp: Położenie wtyczki do głośniczka parktronic

U mnie również teoretycznie była pełna wiązka i te przewody gdzieś szły. Dolutuj się do nich i poprowadź gdzie chcesz - np w okolice lampki.
Wiecej czasu zajmie Ci rwanie tapicerki i szukanie tej wtyczki niż po prostu wypuszczenie przewodu gdzie chcesz.
jacekcrv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2017, 18:46   #8
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Położenie wtyczki do głośniczka parktronic

a ja mam odwrotne pytanie. mam pdc przod/tyl, radio sony (9 glosnikow) ale beepery na dedykowanych glosniczkach. da sie przelaczyc aby miec sygnalizacje pdc przez radio?
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2017, 17:38   #9
vega
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Warszawa/Marki
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2013
Postów: 90
Domyślnie Odp: Położenie wtyczki do głośniczka parktronic

Wydaje mi się, że namierzyłem tą nieszczęsną wiązkę. Użyłem kamery inspekcyjnej. Jakieś 20 cm od otworu na lampkę widać, jak wiązka oświetlenia się rozdwaja, i cieńsza wiązka się zawija, po czym wchodzi pod osłonę z gąbki. Wszystko jest jeszcze przylepione jakąś taśmą albo plastrem. Stawiam na to, że ta podwinięta wiązka to ta której szukam. Tym bardziej, że znalezione w sieci zdjęcia wiązki podsufitki ewidentnie pokazują, że kabelek do głośnika idzie razem z wiązka do lampki, by pod koniec się rozdzielić. Nie widzę niestety możliwości, żeby dobrać się do tej wiązki bez ściągania podsufitki. Próbowałem lekko szarpać, żeby ją wyciągnąć spod osłony z gąbki, ale plaster niestety ją trzyma skutecznie.
vega jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2018, 12:51   #10
mclane
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-03-2018
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 17
Domyślnie Odp: Położenie wtyczki do głośniczka parktronic

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jak ostatecznie rozwiązałeś temat głośniczka, bo wczoraj wymieniłem Sony na NX SD i nie mam dźwięku podczas cofania.
mclane jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.