Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-03-2018, 18:43   #1
CezarP
ford::amateur
 
Imię: Czarek
Zarejestrowany: 21-03-2018
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.2
Rocznik: 2010
Postów: 9
Domyślnie 2.2 TDCI 175km zapach spalin w kabinie

Witam
Kupiłem niedawno forda mondeo 2.2 175km 2010 rok tytanium x 194tys aktualnie
Ostatnio używam go codziennie w mieście 120 km średnio dziennie korki itp warszawa rano i o 15 stoi..
Czasem głowie gdy jest zimny pojawia się taki delikatny zapach spalin w środku a dziś wziąłem go na 5min i kawałek trasy dałem mu mocy i jak zatrzymałem się na światła było czuć mega spaliny lub spalenizne dziwny zapach dojechałem do domu i otworzyłem maskę i dalej było czuć nic nie syczalo tylko zapach.
Odrazę powiem to mój pierwszy samochód i pierwszy diesel wiec nie mam pojęcia o jego pracy co powinno być nie pokojAce czy może to dpf się wypalal,wsumie jak czytałem to co 700km podobno wiec jak by się zgadzało czasowo i to było by najlepsza wiadomość ze jest wszystko dobrze i mogę się cieszyć z moje pięknego samochoduGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodam że w pracy jeżdżę transitem 2.2 2014 rok i nigdy nie było nic czuć.
Jak ktoś ma jakieś racjonalne wytłumaczenie lub rade co powinienem zrobić będę bardzo wdzięczny za pomoc
Pozdrawiam wszystkich!

CezarP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2018, 20:31   #2
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Mondeo 2.2 175km zapach spalin w kabinie

podkładki pod wtryskami.
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2018, 21:32   #3
Kras-han
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Sochaczew
Model: Ford Fusion MK2
Silnik: 2,0
Rocznik: 2017
Postów: 21
Domyślnie Odp: Mondeo 2.2 175km zapach spalin w kabinie

Sprawdź przewody przelewowe.
Kras-han jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2018, 22:36   #4
gregfxxf
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-02-2015
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 13
Domyślnie Odp: Mondeo 2.2 175km zapach spalin w kabinie

Listwa przelewowa, ostatnio wymieniałem u siebie.
gregfxxf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 13:19   #5
dabi1990
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Piła
Model: Ford Focus mk2 fl
Silnik: 1.6 115 KM
Rocznik: 2008
Postów: 83
Domyślnie Odp: 2.2 175km zapach spalin w kabinie

Niedawno także zapach spalin było czuć u mojego znajomego w peugeocie 307 1.4 hdi, okazało się, tak jak już prędzej forumowicz wspominał, że to podkładki pod wtryskami.

Ostatnio edytowane przez dabi1990 ; 23-03-2018 o 09:28
dabi1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 14:46   #6
rychu.zychu
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 27-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk4 GoldX, EDGE Titanium
Silnik: 1.8 TDCI , 3.5 V6
Rocznik: 2008 , 2015
Postów: 465
Domyślnie Odp: 2.2 175km zapach spalin w kabinie

Znam ten ból . Ostatnio wtryskiwacz na 2 cylindrze chciał mnie "dotlenić" spalinami he he he
rychu.zychu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 19:08   #7
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: 2.2 175km zapach spalin w kabinie

Moga to byc podkladki pod wtryskami, ale takze kazde polaczenie w ukladzie wydechowym w grodzi silnika. Spryskiwacz do kwiatkow i woda z mydlem pokaza kazdy wyciek spalin
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 19:49   #8
CezarP
ford::amateur
 
Imię: Czarek
Zarejestrowany: 21-03-2018
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.2
Rocznik: 2010
Postów: 9
Domyślnie Odp: 2.2 175km zapach spalin w kabinie

Panowie samochód w warsztacie już stoi diagnoza przeprowadzona i pęknięta/urwana szpilka kolektora na dodatek może być problem z usunięciem reszty.. mój portfel będzie chudszy..
CezarP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2021, 20:19   #9
matiz009
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 09-06-2019
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.2 TDCI 175 KM
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: 2.2 175km zapach spalin w kabinie

Dzień dobry,
dopiszę się do tego tematu gdyż temat podobny, lecz bardziej skomplikowany i od roku ciągłych napraw, nie rozwiązany. Jeśli nie będzie odzewu, napiszę swój post.

-Mondeo MK4 2,2 TDCI 175 km
Rok temu przed wyjazdem w Alpy mechanik przy serwisie klimatyzacji zwrócił mi uwagę ze mam za dużo oleju w silniku, co wskazuje na obecność paliwa w oleju. Hipotetyczna, nasuwająca się diagnoza to problem z DPF. Niestety wtedy zbagatelizowałem problem i pojechałem autem w Alpy. W trasie zapalił się check engine. Auto traciło moc, ale dojechało w Alpy i z powrotem. W warsztacie diagnozą było problem z zaworem egr i sondą lambda. obydwa wymienione. DPF sprawdzany komputerem - niby sprawny, wypalany.

Chwile potem zacząłem czuć spaliny. Na początku to wypierałem, nie byłem pewny czy na pewno czuć spaliny moje, czy auta przede mną. W końcu, po otwarciu maski dym spalin był widoczny przy podszybiu od strony pasażera, wiec auto poszło do naprawy. diagnoza była prosta - dym leciał z Turbiny a dokładniej z "blaszki" zmiany geometrii w głowicy turbiny (przepraszam, ale nie pamiętam fachowej nazwy). naprawa - regeneracja turbiny. Przy okazji serwis odmy(wymiana uszczelek), bo przy serwisie turbiny zauważyli ze się poci olejem. DPF ponownie sprawdzony komputerem - sprawny.

Po kilku tygodniach, problem się powtórzył. znowu było czuć spaliny. Tym razem puściła uszczelka miedzy kolektorem a Turbiną. Uszczelka została wymieniona, ale to w moim odczuciu było tylko leczeniem skutków, a nie znalezieniem przyczyny. Dpf - sprawny.

Mija kolejne kilka dni/tydzien. Sprawa się powtarza, znów puszcza ta sama uszczelka. tym razem, komputer w końcu pokazuje niesprawny dpf. Dpf wyjęty, czyszczony chemicznie, stwierdzono, że dalej będzie sprawny bez konieczności wymiany. Uszczelka kolektora wymieniona ponownie.

Mija kolejne kilka dni/tygodni. Uszczelka znowu puszcza. znowu czuć spaliny. Tym razem fachmani odkrywają, że coś nie tak było w tej pierwszej naprawie EGRU (inny warsztat się tym zajmował) wymienili uszczelkę Egr, oraz kolejny raz uszczelkę kolektora.

Problem oczywiście znów się powtórzył. Dalej uszczelka puszczała, wtedy podpowiedziano mi aby sprawdzić wtryski. Już podziękowałem wtedy Panom którzy tylko z uporem maniaka wymieniali mi uszczelki i pojechałem gdzie indziej sprawdzić wtryski. diagnoza, wtryski sprawne, ale podkładki już słabe/starte/stare wiec wymienione.

Po tej naprawie, auto jeździło kilka tygodni sprawne, pachniało pięknie i w trasie i w mieście. Niestety kilka dni temu znowu czuć zapach spalin. mniej intensywnie niż zawsze, ale jednak. za kilka dni jedziemy znowu do mechanika tym razem sprawdzać chłodnice Egr.

WAŻNE: Przy każdej z napraw wymieniany był olej, gdyż nieustannie trafiało do niego paliwo.

Podsumowując naprawy przez rok:
-Wymiana EGR i sondy lambdy
-regeneracja turbiny
-uszczelnianie odmy
-uszczelnianie kolektora
-czyszczenie dpf
-serwis/regeneracja wtrysków

Jeżeli ktoś doczytał ten post i chciałby się podzielić przemyśleniami, będę wdzięczny. Walczę od roku, a mechanicy rozkładają ręce. Odkrycia w stylu: "czuć spaliny, bo układ wydechowy jest nieszczelny", już na prawdę nie pomogą. Potrzebuję znaleźć PRZYCZYNĘ, dlaczego auto odkłada paliwo do oleju i dlaczego "wysadza" uszczelki? Skutki już znam. Opisałem powyżej.
pozdrawiam i dziękuje.

Ostatnio edytowane przez matiz009 ; 26-02-2021 o 23:50
matiz009 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2021, 05:31   #10
krysiu21
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 02-01-2014
Skąd: WLKP
Model: focus mk2 fl mondeo mk4
Silnik: 1.6 2.0 tdci
Rocznik: 2009,
Postów: 83
Domyślnie Odp: 2.2 175km zapach spalin w kabinie

wtryski leją, tylko tyle przychodzi mi do głowy, tam masz boscha więc można regenerować.
krysiu21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.