Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-03-2018, 16:29   #4881
niko123
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2008
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TI-VTC
Rocznik: 2009
Postów: 236
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Tak ale ledy adaptacyjne to już świetna sprawa, np w ledy adaptacyjne w mazda 6 ( jak daje to nawet w mieście ciągle mazda daje światła drogowe tylko wiązkę daje na dół i na boki by nie oślepiać.
Testowałem - same ledy w mazdzie jako mijania vs mijania ale w trybie adaptacynym i w adaptacyjnym świecą 30% dalej, widać wszystko bardzo daleko to tak jak prawie w innych autach drogowe, tak zrobi jeśli są odpowiednie warunki , czyli brak aut na przeciwko itp.
Ledy nie równe ledom - np'' Saturday Car Fever'' fajnie sprawdza na filmikach ledy w nocy i porównuje z innymi autami, i jak mazda cx5 czy 6 maja bardzo mocne, bmw, volvo świetne jedne z najmocniejszych. Sa ledy o średniej mocy jak HONDA CIVIC 1.5 TURBO i wiele aut.
Moc ledów nie jest taka sama w innych markach.
Stawiam na to że mondeo ma dobre ledy ale adaptacja ledów to świetna sprawa. ( jadąc w nocy De-Pl - w trasie 1000 km można docenić tą technologie )

13.06 - filmiku - na filmiku są światła w trybie zwykiłym nie adapacyjnym . ( widać to na zegarach że tryb adapacyjny nie włączony )

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Polecam zobaczyć ledy volvo jeszcze lepsze świecą o takiej mocy że xenon nie ma szans.

Tak świeci volvo - bajka.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

__________________
Regulamin $23

Ostatnio edytowane przez niko123 ; 15-03-2018 o 16:45
niko123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2018, 16:39   #4882
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,373
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał kocur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak serio to myśląc o gadżetach mam na myśli HUD, jakieś trzy, pięcio itp strefowe klimy, wszystkie możliwe asystenty jazdy itp. a nie wygląd na zewnątrz.
Co innego technologia świateł a co innego ich wygląd. Mogą być wyłupiaste gały jak mi oświetlą drogę 500 metrów z przodu i z boku to jestem ZA
Wiem wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak tylko mówię. Z jednej strony rozumiem gadkę "marketingową", z drugiej strony sam wiem jak wyraźnie widać LEDowe światła (tylne) w kiepską pogodę a jak widać zwykłe. Nie mówiąc nawet o przednich LEDach we mgle (ostatnio walnęło taką mgłą raną, że aż ciemno było i jak to w Anglii, przeciwmgielne przednie służą oczywiście tylko do tego, aby w ciągu dnia Peugeot 206 z 2002 roku wyglądał groźnie kiedy w czasie mgły rzadko kto załączał w ogóle nawet światła mijania i nieźle mnie zaskoczyło jak oryginalne LEDy w autach z naprzeciwka są "widoczne" w porównaniu ze zwykłymi H7).

Więc marketing marketingiem, ale tylne LEDy są dla mnie pewnego rodzaju wyglądem auta że jest "nowe".

Ale co do nowinek, to niestety usiadłem sobie w Mondeo MK5 i kurcze no jest przyjemnie, jest komfortowo i jest przestronnie, ale nie poczułem się żebym wsiadał do auta "nowszego" niż Focus. Pewnie wiesz o co mi chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Już nawet porównując do mojego Focusa MK3 gdzie mam mniejszy wyświetlacz, sterowanie przyciskami a nie "ekranem dotykowym" to teoretycznie powinienem się "ślinić" na Mondeo a jednak czegoś mi zabrakło.
Zabrakło chyba tego, że oczekiwałem że wsiądę do "nówki" pod względem gadżetów a jednak niestety ten skok jest za mały.

Nie wiem, przejadę się może do salonu w weekend bo wg prognozy nici z robienia czegokolwiek posiedzieć może w Vignale, może się nawet przejechać (jeśli będę miał w weekend czas) ale raz usiadłem i jakoś mi zabrakło, że jest to "nowe auto".
Za mały przeskok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. albo za dużo siedzenia na forum i bycia zaznajomionym z tym co Mondeo ma a czego "ja nie mam". Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale - mówimy tutaj o Mondeo kontra konkurencja więc ja przestaję się odzywać, bo do konkurencji nie zaglądam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2018, 18:24   #4883
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał niko123;2949640
Stawiam na to że mondeo ma dobre ledy ale adaptacja ledów to świetna sprawa. ( jadąc w nocy De-Pl - w trasie 1000 km można docenić tą technologie )


[url
https://www.youtube.com/watch?v=P_E8RPexChc&t=787s[/url]
Moim zdaniem moc ( zasięg świateł) nie jest tak ważne jak to że światła są skrętne. Jadąc na drogowych trudno powiedzieć że któreś światła mają znacząco dalszy zasięg, Natomiast na mijania, zgodzę się, że adaptacyjne mogą lepiej doświetlać fragmenty drogi - wycinać pole na samochód (ale pieszego lub rowerzystę już oślepią). Miałem okazję jeździć w górach po krętych drogach i porównać się z autami ze światłami adaptacyjnymi. Przy każde wejściu i wyjściu z zakrętu mogłem wykorzystać prowadzenie Mondeo, bez zawahania, ze coś tam nie jest oświetlone. Poza bezpośrednim oświetleniem szerokiego pola przed i po bokach auta (doświetlenie przeciwmgielnymi nawet się nie umywa do tego LEDoweg), skrętne mijania znakomicie oświetlają dalsze krzywizny drogi gdzie adaptacyjne w ogóle nie docierają świecą wciąż na wprost. Dodatkowo w zabudowanym jest z reguły oświetlenie zewnętrzne, więc tak naprawdę to wycinanie segmentów to więcej chłyt marketingowy nic rzeczywista zaleta

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 15-03-2018 o 18:27
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2018, 18:26   #4884
anastazyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-11-2010
Skąd: łódź
Model: FIesta MK7, Superb III
Silnik: 1,4 Pb/2,0pb
Rocznik: MK7 2015,SIII 2018
Postów: 401
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

A czy w MDO w miejsce między zegarami moge wrzucić sobie bo nawigacje czy cały czas jest ten śmieszny kompas??

Wysłane z mojego LG G6 przy użyciu Tapatalka
anastazyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2018, 18:42   #4885
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

W trybie nawigacji wyświetlane tam są informacje i kierunki (za ile skręt, numer drogi, nazwa ulicy, odległość do zjazdu itd.) Kompas wyświetlany jest w trybie kiedy nawigacja nie ma zadanej trasy.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2018, 18:54   #4886
anastazyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-11-2010
Skąd: łódź
Model: FIesta MK7, Superb III
Silnik: 1,4 Pb/2,0pb
Rocznik: MK7 2015,SIII 2018
Postów: 401
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Czyli albo nawigacja albo kompas nic wiecej nie na opcji

Wysłane z mojego LG G6 przy użyciu Tapatalka
anastazyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2018, 19:16   #4887
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Możesz też obsługiwać na tym ekranie telefon (np. wybrać kontakt z listy) albo zmieniać źródło dźwięku.
__________________
1994 Peugeot 106 1.1 60KM -> 2003 Mazda 6 GY 1.8 120KM -> 2007 Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi 125KM Titanium HB -> 2015 Ford Mondeo Mk5 2.0TDCi 150KM Titanium X Kombi -> 2019 Volvo V90 T8 Inscription 390KM
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2018, 19:20   #4888
anastazyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-11-2010
Skąd: łódź
Model: FIesta MK7, Superb III
Silnik: 1,4 Pb/2,0pb
Rocznik: MK7 2015,SIII 2018
Postów: 401
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał siebek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz też obsługiwać na tym ekranie telefon (np. wybrać kontakt z listy) albo zmieniać źródło dźwięku.
Dzięki za odpowiedz

Wysłane z mojego LG G6 przy użyciu Tapatalka
anastazyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2018, 19:45   #4889
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Albo mieć tam cyfrową prędkość.
cattani75 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2018, 19:47   #4890
leszek
ford::professional
 
Zarejestrowany: 25-02-2004
Model: mk5 mk3 mkI
Silnik: 2,0, V6 1,8
Rocznik: 15,04 95
Postów: 1,328
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tu jest odwrotnie... :-D
to prawda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
leszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.