Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-03-2018, 20:12   #851
pike
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-05-2008
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 201
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Dziękuję serdecznie

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

pike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2018, 22:15   #852
_fenix_
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 01-04-2017
Model: Ford MONDEO MK5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2016
Postów: 68
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma to dokładnie żadnego znaczenia.
Aktualizacja do 3.0 idzie nawet wprost z 1.0 (amerykańskiego, bo w Europie nie było takiego...).

1. Nie wiem co nazywasz "aplikacją". Jeśli chodzi Ci o CIP (pakiet 381 - system operacyjny Sync3) to tak. Mozna wgrać sam CIP i Sync3 będzie działał poprawnie w zakresie systemu operacyjnego.
No własnie wgrałem CIP+ Voice 2.3 na pierwotny system 2.0, ale mimo to system nie działał poprawnie, to znaczy było można zauważyć częste wieszanie się oraz wyświetlanie na ekranie zamiast tekstu dziwne znaki.
Po restarcie wyświetlał tekst czasami normalnie.
Cytat:
2. Tam gdzie pobrałeś 3.0.
Chciałem cofnąć do pierwotnego softu 2.0 ale nie mogłem tam znaleźć tej wersji.

Cytat:
3. Nie ma dla Sync3 czegoś takiego jak "stan pierwotny", więc w oczywisty sposób nie ma żadnych "skryptów czyszczących".
Myślałem o jakimś cofnięciu image do fabrycznego.
Gdzieś widziałem skrypty które czyszczą śmieci pozostawione po zabawie z wgrywaniem, ale nie mogę tego jakoś znaleźć teraz.

Cytat:
Nic tylko przyjdzie Koledze wsiąść w swój pojazd i podjechać - zrobię z tym porządek "w czynie społecznym". Całkowicie nieodpłatnie jako przestrogę dla innych, że warto chwilę pomyśleć czy warto się za to zabierać jak nie do końca się człowiek orientuje jak to działa... Nie jest to "rocket science" i nie trzeba do tego ludzi Elona Muska, ale jednak potrafi się "nie udać"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chętnie bym podjechał ale jestem 1200km od ciebie to jest trochę kłopotliwe, do tego bym nie trafił bo mi nawigacja przestała działać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po moich testach jaka wersje bym nie wgrał 2.2, 2.3 3.0 to efekt problemow z NAVI jest ten sam różnica jest w wersji 3.0 w której nie chciał mi działać AA co mnie nie ucieszyło, wróciłem do wersji 2.3 z mapa F6.1, efekt tak isam navi nie dziala i sie wiesza.
Widac to na filmie :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
na 3.0 praktycznie miałem tylko info że nawigacja nie działa.

Potrzebuje pełny pakiet 2.0 ale nie mogę znaleźć go w całości.

Potrzebuje wskazówek jak sobie z tym poradzić.
Co do ściągnięcia pakietu z ford.co.uk/owner/resources-and-support/sync-bluetooth/update#/ i podaniu VIN niestety dla mnie nie ma pakietu. Mam wrażenie ze to jest tylko dla aut po 2017r a moje jest z 30.11.2016.

Czy jest taka ewentualność ze modele sprzed 2017r maja inny hardware?

Liczę na wasza pomoc , aby mój SYNC 3 ożył ponownie !!
_fenix_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2018, 22:39   #853
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,054
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał _fenix_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...system nie działał poprawnie, to znaczy było można zauważyć częste wieszanie się oraz wyświetlanie na ekranie zamiast tekstu dziwne znaki.
Po restarcie wyświetlał tekst czasami normalnie.
...efekt tak isam navi nie dziala i sie wiesza.
...
Klasyczny objaw uszkodzonej pamięci RAM Sync3. Nie widzę dla Ciebie ratunku... Niestety... Widziałem takich urządzeń już kilka...
Pamięci RAM Sync3 nie poddają się wymianie - po lutowaniu system "budzi się" z 1GB RAM i jest po zawodach...
Kolejne ogrywania różnych wersji nic Ci nie dadzą.
Jedyne co możesz zrobić, to w konfiguracji wyłączyć navi (FORScanem na przykład) - wtedy system zacznie działać w miarę stabilnie i będziesz mógł jeździć na Googl mapie na Android Auto.

Jak Ci się chce to możesz wysłać do mnie sam Sync3 bez ekranu, to Ci to zweryfikuję jak obiecałem.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 13-03-2018 o 22:42
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2018, 22:47   #854
_fenix_
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 01-04-2017
Model: Ford MONDEO MK5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2016
Postów: 68
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Klasyczny objaw uszkodzonej pamięci RAM Sync3. Nie widzę dla Ciebie ratunku... Niestety... Widziałem takich urządzeń już kilka...
Pamięci RAM Sync3 nie poddają się wymianie - po lutowaniu system "budzi się" z 1GB RAM i jest po zawodach...
Kolejne ogrywania różnych wersji nic Ci nie dadzą.
Jedyne co możesz zrobić, to w konfiguracji wyłączyć navi (FORScanem na przykład) - wtedy system zacznie działać w miarę stabilnie i będziesz mógł jeździć na Googl mapie na Android Auto.

Jak Ci się chce to możesz wysłać do mnie sam Sync3 bez ekranu, to Ci to zweryfikuję jak obiecałem.
Auto mam na gwarancji, wiec powinni wymienić całą NAVI.
_fenix_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2018, 22:51   #855
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,054
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał _fenix_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto mam na gwarancji, wiec powinni wymienić całą NAVI.
Oczywiście. No to teraz faktycznie masz problem powrotu do pierwotnego zestawu pakietów... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podaj VIN oraz zdjęcie z trybu serwisowego z zestawem tego co tam "zmajstrowałeś", postaram Ci się jakoś pomóc abyś miał znowu zestaw "jak z fabryki"...

Oczywiście potem jeszcze pozostanie jakoś namówić ASO (w jakimkolwiek kraju - będzie równie ciężko...) by zrozumiało na czym polega problem i jak go naprawić...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 11:52   #856
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,054
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał _fenix_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Co do ściągnięcia pakietu z ford.co.uk/owner/resources-and-support/sync-bluetooth/update#/ i podaniu VIN niestety dla mnie nie ma pakietu. Mam wrażenie ze to jest tylko dla aut po 2017r a moje jest z 30.11.2016.
...
Okazuje się, że Kolegi przypadek jest dużo bardziej ciekawy, niż Kolega by zapewne sobie życzył...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto i jego Sync3 okazują się być produktem bardzo karkołomnego "dealerskiego szpagatu"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najkrócej ujmując - serwery Forda twierdzą, że w tym samochodzie aktualnie nie ma żadnego Sync3 - a więc po VIN nie należy się aktualizacja (bo i po co ona dla auta w którym "nie ma" Sync3)...

Czyli wedle mojej opinii nie ma sensu walczyć o przywrócenie jakiegoś stanu wyjściowego jak na ten Sync3 jest "gwarancja" jedynie u wykonawcy "dealerskiego szpagatu"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tam to raczej chyba nie będą nadmiernie dociekać co jest wgrane, bo w odpowiedzi zamiast się tłumaczyć można zacząć zadawać pytania (ewentualnie poprzez wynajętego prawnika) "a z jakiegoż to powodu auto posiada 'wadę formalno-prawną' w zakresie zainstalowanego systemu Sync3???" oraz "czy o owej wadzie i jej konsekwencjach byłem poinformowany przy zawieraniu transakcji zakupu"??? itp. itd. .

Bardzo ciekawe jak sytuacja dalej się rozwinie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 14-03-2018 o 16:47
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 12:41   #857
jacusslavus
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-03-2017
Model: Ford Focus sedan Titanium
Silnik: 1.5 EB 150 KM + box od HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 325
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał _fenix_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witaj, niestety nadal mi to nie dziala, mam w zwiazku z tym kilka pytan:


1. Czy mając wersje SYNC3 2.0 przed aktualizacja i jeśli zaktualizuje tylko sama aplikację to powinno wszystko działać bez problemu, bo mi już w tym momencie się posypało i navi praktycznie nie działała po wgraniu tego:

V2.3
Download Sync3 V2.3 EU (2,8 Gb)


2. Gdzie mogę pobrać pełną wersje SYNC3 2.0 lub 2.2 aby cofnąć się z moją aktualizacją do punku wyjścia aby zaczęła mi działać.

3. Czy sa jakieś skrypty czyszczące SYNC3 do stanu pierwotnego ?

Proszę o wsparcie bo nie wiem jak wrócić do domu !!

Pozdrawiam
Czyli rozumiem, że lepiej tej wersji nie wgrywać tj. "V2.3
Download Sync3 V2.3 EU (2,8 Gb)"? W sumie to oficjalny upgrade...
jacusslavus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 15:23   #858
elfi
ford::advanced
 
Imię: Daro
Zarejestrowany: 03-01-2014
Skąd: ZG
Model: Ford Kuga 1.5 Titanium
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 339
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał jacusslavus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli rozumiem, że lepiej tej wersji nie wgrywać tj. "V2.3
Download Sync3 V2.3 EU (2,8 Gb)"? W sumie to oficjalny upgrade...
Forumowicze wgrywają i nie ma problemu. Kolega miał pecha, że coś mu w trakcie padło . Nie widzę problemu z gwarancją jesli to była wersja oficjalna 2.3. Nawet w instrukcji dopuszczają samodzielny upgrade.
elfi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 16:09   #859
elucidate
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-10-2015
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 222
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Szukam instalki do przeglądarki internetowej AA WEbViewAuto (nie certyfikowane przez Google). Niestety u twórcy na githubie już niedostępne, ma ktos?
elucidate jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 16:09   #860
_fenix_
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 01-04-2017
Model: Ford MONDEO MK5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2016
Postów: 68
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Czy ktoś zna dobrego prawnika, aby sprawę pociągnął dalej i zakończył pozytywnie?
_fenix_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.