Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-03-2018, 12:23   #1
Jack0o
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus Mk1
Silnik: 1596 cm3, 100 KM
Rocznik: 2003
Postów: 3
Question 2003 Jak zbudować sensowne car audio?

Witam.

Na początku - jestem tu nowy, więc witam wszystkich Forumowiczów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kwestia następująca: niedawno nabyłem Foczkę. Doinwestowana, brak konieczności jakichkolwiek inwestycji, w związku z czym zacząłem myśleć nad modyfikacją nagłośnienia. Obecnie zamontowane mam fabryczne głośniki i radio KENWOOD KDC-BT73DAB. Combo całkiem przyzwoicie gra, ale... no nie doskonale. Lubię basowe brzmienia i czasem nawet nieźle to brzmi, ale innym razem (w zależnie od rodzaju basu), zaczyna się lekkie pierdzenie, brakuje dołu (acz ogólnie brzmieniem byłem mile zaskoczony). Pierwsza więc myśl: subwoofer w bagażnik. Te skrzynie basowe wbudowywane w bok są dość drogie (jakieś 400 zł za samą skrzynkę), a sam raczej bym się nie pisał na konstruowanie takiego czegoś. Do tego głośnik, wzmacniacz i koszt wychodzi niemały. Pomyślałem więc o jakimś aktywnym głośniku "wolnostojącym". Nie mam rodziny i dzieci, nie przewożę wielu gratów, a w razie potrzeby taki głośnik odpinam i wyjmuję. Polecano mi nawet w jednym ze sklepów Phoenix Gold Z110ABV2. Spory ale ponoć gra super i bez porównania lepiej od o połowę mniejszych Blaupunktów...

ALE... czy to tędy droga? Nie powinienem najpierw wymienić głośników fabrycznych na coś lepszego? Można mieć przyzwoity bas bez subwoofera? Czy wymiana fabrycznych głośników wiązałaby się z koniecznością dokupienia wzmacniacza?

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie rady i sugestie.
Pozdrawiam,
J.

Jack0o jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2018, 19:29   #2
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Focus 2003 Jak zbudować sensowne car audio?

Jeśli chodzi o sam bas to ładuj skrzynie ale nie aktywna. Zestaw np blaupunkta kupisz uzywke za 200-300zl i to wystarczy jeśli nie potrzebujesz wybić szyby w klapie. Jeśli chcesz zabudować to pewnie tez problemu by nie było. Ja tak kiedyś w bravo rozebrałem taka skrzynie i z żywicy wpasowalem w boczek bagażnika. Od środka wyklejony pianka5mm i włożona wata ze skrzyni a przód z płyty ze skrzyni dociety żeby pasował.
Głośniki w drzwiach to zależy czy potrzebujesz lepszych czy nie. Na co byś nie wymienial to najlepiej jednodrozne. Z doświadczenia wiem ze ori głośniki fordowskie nie są za dobre. Ja w mondeo mk3 wymieniałem na bose z mazdy 6 bo miałem je za free i te grają o niebo lepiej nawet na zwykłym radiu.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.