Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-07-2017, 12:52   #161
bieniek247
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 22-10-2016
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 42
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Witam, rozwiązałem problem z biciem/drganiami, problemem okazały się chińskie opony, wymieniłem na markowe i problem z głowy. Pozdrawiam

bieniek247 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2017, 13:31   #162
lukasgb
ford::beginner
 
Avatar lukasgb
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 15-04-2011
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk5, S-max
Silnik: 2.0tdci 180KM/ 2.0 tdci 180KM
Rocznik: 2018 ,2017
Postów: 38
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Witam koledzy coś ruszyło się w temacie?
U mnie jak drgało tak drga, a teraz jeszcze świst turbiny mamy przy odpuszczaniu gazu.
lukasgb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2017, 20:01   #163
zajchu
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-11-2017
Model: Mk4
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Wiyam. Opiszę mój problem może ktoś coś doradzi.
Mondeo Mk4 2.0 TDCI 2008 r. Drgań na bbiegu jałowym czy na postoju czy podczas jazdy brak, niezależnie czy silnik zimny czy ciepły. Pojawiają się dość silne wibracje przy jeździe na biegu 1 i 2 na pozostałych również ale tylko przy stałej prędkości ( na stałym gazie ). Wymienione całe sprzęgło ( z powodu uwalonego wysprzęglika ), wszystkie poduchy, rozrząd. Zbadane przeguby - przktycznie 0 luzu. Auto odpala od strzała, na zimnym delikatkie może coś czasem "przysmarka". Nie kopci, oleju nie przybywa. Ostatnio zauważone przypocenie węża przy przyłaczu do IC. Gdzie jeszcze ewentualnie szukać przyczyny.
zajchu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2017, 10:43   #164
MAC849
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-12-2016
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDI duratorq
Rocznik: 09.2007
Postów: 43
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Masz to samo co ja. Tylko że u mnie zaczeło sie po wymianie dwumasy.
MAC849 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2017, 23:07   #165
zajchu
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-11-2017
Model: Mk4
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Cytat:
Napisał MAC849 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz to samo co ja. Tylko że u mnie zaczeło sie po wymianie dwumasy.
Ogarnąłeś przyczynę? Źle zamontowany dwumas?
zajchu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2018, 10:28   #166
czinuk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2012
Model: mk3, mk4
Silnik: 2.0 tdci, 1.8 tdci
Rocznik: 2006, 2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Cytat:
Napisał lukasgb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam po chwilowej przerwie. Dziś miałem trochę czasu i zabrałem się za wymianę napinacza wieloklina przy okazji sprawdziłem koło pasowe na wale, i tak jak kolega wspomniał wcześniej zająłem się dolną poduszką (to że poduszka była nowa i zdrowa to widać) ale postanowiłem sprawdzić łapę 1441362 zrobiłem to chyba w najprostszy sposób czyli rozpiąłem ją od poduszki, i nagle NIC nic nie drga na kierownicy. Chyba powód drgań w moim przypadku został zdiagnozowany. Chwilę szukałem takiej łapy i okazało się że towar deficytowy. Myślę że w najbliższych dniach powinienem mieć ją u siebie, po wymianie dam znać czy faktycznie jest OK.
Ps. jakby ktoś poszukiwał górnej podciętej poduszki to posiadam takową bo okazało się ze jest dobra a wymieniłem ja na nowa.
siemka. piszesz ze po rozpieciu dolnej lapy drgania ustaly na kierownicy, a co z buda??
czyli jak skreciles spowrotem to drgania wrucily??


ja mam problem z drganiem ze na biegu jalowym buda wpada w wibracje miedzy 1200 a 1800 obrotow, czy mam sprzeglo wcisniete czy nie,
jakies sugestie??
czemu sie przyjzec??

pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez czinuk ; 17-02-2018 o 18:45
czinuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2018, 16:46   #167
czinuk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2012
Model: mk3, mk4
Silnik: 2.0 tdci, 1.8 tdci
Rocznik: 2006, 2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

dzis zauwazylem ze przy skrecie w prawo drzy przy ruszeniu.????
czinuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2018, 19:21   #168
bednar100
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 08-10-2016
Skąd: Łódź
Model: MONDEO MK4 KOMBI
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Witam. Panowie czy ktoś rozwiązał problem z tymi wibracjami?
U mnie wygląda to tak że przy opalaniu zimnego silnika wyczuwalne są lekkie wibracje , kiedy silnik się rozgrzeje wszystko jest ok. Natomiast kiedy zwiększam obroty między 1400 a 1800 wibracje przenoszą się na karoserie, dość mocno wyczuwalne i nie ważne czy silnik ciepły czy zimny. Dodam jeszcze że po zaślepieniu egr mocno rzuca silnikiem przy gaszeniu jak zaślepkę wyjmę to rzuca mniej. Oczywiście wszystko się dzieje tylko na luzie podczas jazdy nie ma żadnych wibracji.

Ostatnio edytowane przez bednar100 ; 29-05-2018 o 19:26
bednar100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2018, 23:09   #169
hans01
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-10-2017
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 142
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Cytat:
Napisał bednar100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
obroty między 1400 a 1800 wibracje przenoszą się na karoserie, dość mocno wyczuwalne i nie ważne czy silnik ciepły czy zimny.
Mam podobnie tylko między 1100 i 1300 obr/min.
hans01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2018, 20:04   #170
mondeodriver
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 31-07-2018
Skąd: Wrocław
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

u mnie 150 tys przejechane,

Zrobione zawieszenie - tarcze, klocki, łożyska, wahacze, przeguby zewnętrzne i wewnętrzne, nowe opony, wymienione poduszki (silnika, pod aku, rybka oprócz tej łapy co trzyma rybkę - tej z tuleją)

Objawy: powyżej 120 do 150 trzęsie budą tak jakby zaraz koło pedałów pod konsolą, powyżej 160 mniej, przy delikatnym przyśpieszaniu od zera brak drgań. Przy ostrym drga do końca drugiego biegu, od trójki prawie niewyczuwalnie, potem od 120.
Dodatkowo nie czuje drgań na lekko zmęczonej drodze krajowej, na nowych płaskich nawierzchniach czuje. Na kierownicy brak praktycznie drgań, one są z różną częstotliwością i czuć je na budzie w okolicach skrzyni (koło pedałów). Siedząc na fotelu pasażera czuć tam również. Przy jeździe np pod górę drgania czuć bardziej.
W trakcie drgań zmiana obrotów nic nie daje, wrzucenie na luz nic nie daje, zmiana biegu nic nie daje - czuć. Patrząc na wasze posty może to ta łapa dolna skrzyni co trzyma poduszkę reakcyjną ? tą rybkę ? Czy montując poduszkę dolną skrzyni do tej łapy co ma tuleję ta tuleja jest pionowo czy poziomo ?
mondeodriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
drgania , kierownica , mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.