Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-02-2018, 21:35   #801
motatu
FCP member
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-06-2014
Skąd: WD
Model: s-max
Silnik: był 2.2 TDCI 175 KM jest 2.5 FHEV 190km vignale
Rocznik: 2022
Postów: 57
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] poszło na priv.

__________________
co ma się schrzanić, to prędzej czy później się schrzani s-max to rewelacyjne auto
motatu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2018, 07:40   #802
lobuz123
ford::average
 
Avatar lobuz123
 
Zarejestrowany: 24-11-2014
Model: S-max
Silnik: 2.0 (145 KM )
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Chciałbym zmienić klocki hamulcowe z przodu. Zmierzyłem grubość tarczy i są wpozadku. Podczas zmiany kół chciałbym zmienić klocki ale mam pytanie czy trzeba zbierać rant z tarczy podczas zmiany klocków? Nie jest duży rant ale jest. Nie uśmiecha się mi zdejmować tarcz a tym bardziej robić to na aucie. Klocki kupiłem textar.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20180321_184546.jpg (98.0 KB, 176 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20180321_184940.jpg (94.2 KB, 174 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20180321_184602.jpg (94.8 KB, 165 wyświetleń)
lobuz123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2018, 10:44   #803
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Kolego a jaką grubość tarcz masz? Żeby nie było, że założysz teraz nowe klocki i za kilka miesięcy będzie trzeba tarcze zmieniać.
Co do rantu, ja bym nie zbierał.
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2018, 11:09   #804
lobuz123
ford::average
 
Avatar lobuz123
 
Zarejestrowany: 24-11-2014
Model: S-max
Silnik: 2.0 (145 KM )
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Grubość rantu - ~ 28,5 mm ale może po oczyszczeniu z 0,5mm zejdzie.
Grubość tarczy - ~ 27 mm

Rant tarczy nie jest duży około - ~ 0,5 mm np. z zew. strony

A z tego co mówi producent tarcz to grubość min.: 26mm
lobuz123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2018, 18:06   #805
Lewian
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-03-2013
Skąd: Poznań
Model: Audi A4 B9
Silnik: 2.0 TFSI Ultra Quattro
Rocznik: 2017
Postów: 210
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Po co zbierać rant z tarczy ? Jeśli grubość jest ok i masz zapas do dopuszczalnej to wymieniasz klocki i tyle. Po zdjęciach widać jednak, że tarcze są w kiepskim stanie, są dość mocno poprzegrzewane. Nie biją podczas hamowania ?
Lewian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2018, 21:01   #806
lobuz123
ford::average
 
Avatar lobuz123
 
Zarejestrowany: 24-11-2014
Model: S-max
Silnik: 2.0 (145 KM )
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Wręcz przeciwnie hamuje mi się b.dobrze ale przy zmianie kół na zimowe zrobiłem przegląd zaciskow i już wiedziałem że klocki z przodu marnie wyglądają ale postanowiłem jeszcze zimę przejezdzic. Tarcze może nie pięknie ale przez ostatni miesiąc kręcę się tylko po mieście w krótkich odcinkach więc może wygląd nie powala. Obecnie tarcze i klocki motorcrafta i nic złego na nich nie powiem. Nie jeżdżę agresywnie a awaryjne hamowanie zweryfikuje każdy zestaw hamulcowy jak i kondycję zaciskow itd.

Z tylu zmieniłem zestaw tarcz i klocków textara i też jestem zadowolony. Więc padło na klocki na przód też tej firmy.

Co do mojego pytanie o rant na tarczy i jego zbieranie. Różne opinie słyszałem i większość mówi że zbiera się przy zmianie klocków więc stąd te pytanie do was ale widzę że jednak nie będę ich ruszał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lobuz123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2018, 21:11   #807
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Kup tarcze malowane, to nie będzie rantu. Ogólnie, hamulce wyglądają na zaniedbane. Chyba nikt ich nie dotykał przy wymianie kół.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2018, 09:03   #808
pawpor
ford::advanced
 
Avatar pawpor
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Rybnik/Kraków
Model: Alfa 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm
Rocznik: 2006
Postów: 456
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Zasada jest taka, aby przy wymianie klocków wyrównać powierzchnię cierną poprzez przeszlifowanie/przetoczenie tarcz. Cel tego zabiegu jest taki, żeby klocek całą powierzchnią pracował na tarczy. Pozostawienie nierównej powierzchni roboczej często skutkuje punktowym przegrzaniem tarczy i jej zwichrowaniem.

Tarcze ze zdjęcia nadają się tylko do wymiany - strasznie dużo korozji i zanieczyszczeń od smarów, asfaltu (zanieczyszczenia drogowe).
pawpor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2018, 15:50   #809
Lewian
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-03-2013
Skąd: Poznań
Model: Audi A4 B9
Silnik: 2.0 TFSI Ultra Quattro
Rocznik: 2017
Postów: 210
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Cytat:
Napisał lobuz123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wręcz przeciwnie hamuje mi się b.dobrze ale przy zmianie kół na zimowe zrobiłem przegląd zaciskow i już wiedziałem że klocki z przodu marnie wyglądają ale postanowiłem jeszcze zimę przejezdzic. Tarcze może nie pięknie ale przez ostatni miesiąc kręcę się tylko po mieście w krótkich odcinkach więc może wygląd nie powala. Obecnie tarcze i klocki motorcrafta i nic złego na nich nie powiem. Nie jeżdżę agresywnie a awaryjne hamowanie zweryfikuje każdy zestaw hamulcowy jak i kondycję zaciskow itd.

Z tylu zmieniłem zestaw tarcz i klocków textara i też jestem zadowolony. Więc padło na klocki na przód też tej firmy.

Co do mojego pytanie o rant na tarczy i jego zbieranie. Różne opinie słyszałem i większość mówi że zbiera się przy zmianie klocków więc stąd te pytanie do was ale widzę że jednak nie będę ich ruszał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Toczenie tarcz to raczej druciarstwo. Jeżeli tarcze są w dobrym stanie i mają dopuszczalną grubość to po prostu wymienia się klocki, których krawędzie ewentualnie można lekko sfazować pilniczkiem by szybciej się ułożyły. Rant to miejsce w którym klocek nie pracuje także nijak nie wytłumaczysz zasadności zbierania tego rantu. To tylko u nas w Polsce szopkowi grzebacze robią takie zabiegi, odbyłem kilka szkoleń w różnych krajach i nigdy nikt nie wspomniał o toczeniu tarcz a jeśli już wspomniał to w mocno prześmiewczy sposób Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kup tarcze malowane, to nie będzie rantu. Ogólnie, hamulce wyglądają na zaniedbane. Chyba nikt ich nie dotykał przy wymianie kół.
Tarcze z zabezpieczeniem antykorozyjnym a rant to dwie różne sprawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lewian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2018, 15:53   #810
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Całkiem zbieżne, bo rant tworzy się od rdzy.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.