Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-03-2015, 19:58   #11
abees
ford::beginner
 
Imię: sEBASTIAN
Zarejestrowany: 21-09-2011
Skąd: Radom
Model: Focus
Silnik: 1.6 ZETEC SE
Rocznik: 2003
Postów: 13
Domyślnie Odp: Nie odpala za pierwszym razem

Jak było zimno i wilgoć to też tak miałem. Odpalać musiałem i od razu wciskać gaz aż do momentu kiedy obroty mu same podskoczyły. Czasem czekałem kilka sekund a czasem kilka minut aż zaskoczył. Od 3 tygodni odpala mi już normalnie. Nie mam pojęcia co to. Elektryk mi powiedział że jedyne co zauważył to to że mam napięcie ciut ponad norme- chyba ponad 14v.

abees jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2015, 16:55   #12
Inkubus
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 31-01-2015
Skąd: Tarnów
Model: focus mk2
Silnik: 1600
Rocznik: 2005
Postów: 24
Domyślnie Odp: Nie odpala za pierwszym razem

No i u mnie problem się chyba wyjaśnił.
Co prawda koledzy z forum jako przyczynę podawali najprawdopodobniej któryś z czujników odpowiedzialnych za badanie temperatury i dostarczanie powietrza,czy to na wale czy MAP sensor.Dziś podstawiłem do elektryka i okazało się ,że wszystkie czujniki są spoko,natomiast przyczyna była inna ,mianowicie tulejka i bendix rozrusznika do wymiany plus czyszczenie i ma być dobrze.Pożyjemy,zobaczymy......
Nie ,no k...jego mać....niestety elektryk dupa!.Problem nie rozwiązany nadal!

Ostatnio edytowane przez Inkubus ; 23-05-2015 o 15:51
Inkubus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2015, 17:48   #13
xavras_s
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-11-2014
Skąd: NO
Model: Focus MKII Gold FX, kombi
Silnik: Duratec 1.6 100KM
Rocznik: 05.2005
Postów: 10
Domyślnie

U mnie przez ostatni miesiąc sytuacja zdarzyła się raz. Także na razie bez stresu
xavras_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2018, 21:34   #14
ander000
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2015
Skąd: Sulechów
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: Nie odpala za pierwszym razem

odgrzeję kotleta, ale prolem co zimę mi się powtarzał. Tej zimy auto zrobiło mi psikusa. Nie odpalało za pierwszym razem a jak już opaliło to się dusiło, ciężko było go wkręcić na większe oboty. Przy tym ogromna chmura dymy za autem. Bardzo się zatrwożyłem, ale troche zaniedbań z mojej strony było. Po pierwsze dawno oleju nie zmieniałem (17tys najechane) i trzymałem w dolnym poziomie na bagnecie. Chyba nawet spadł mi poniżej poziomu.
Co pomogło:
Wymiana oleju na 10W40 półsyntetyk + płukanie świeżym olejem.. Do tej pory lałem syntetyk jak instrukcja nakazuje, jednak po zmianie oleju (miesiąc już będzie). auto pali od kopa i nie ma problemów jak wyżej. Nawet chyba zyskało na mocy, al enie wiem czy to placebo nie działaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto kupiłem od Niemca i nie wiem co on lał wcześniej, najważniejsze że działa. Może przyda się potomnymGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ander000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.