Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-02-2018, 19:56   #1
sirbielu88
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 09-02-2011
Skąd: Opole
Model: Focus Mk2 & Mondeo Mk4
Silnik: 1.6 TI-VCT & 2.0 TDCI
Rocznik: 2005 & 2008
Postów: 62
Domyślnie Zakup 2.0 tdci. Polift czy przedlift, różnice zalety.

Witam. Mam takie pytania odnośnie wyboru przy zakupie auta. Przymierzam sie do mk4 2.0tdci 140KM przedlift. Ogolnie mój budzet nie pozwala zbyt na kupno polifta. Jednak jeśli warto dołożyć pare tys to bym sie zastanowil. Pytanie Czym różni sie Przedlift od polifta oprocz wiadomych rzeczy takie ledy zderzaki. Bardziej chodzi mi o mechanike i elektryke. Czy pomiedzy conversami sa jakies spore roznice. Tak samo jesli chodzi o silnik. Czy różniły sie czyms istotnym. Pytam bo obecnie mam audi a4 przedlift i zaluje ze jednak nie kupiłem polifta i przy mondeo wolalbym tego uniknac. Jeszcze jedno pytanie. Czy jak miedzy zegarami jest zwykly czerwony wyswietlacz to czy mogę go zamienic na convers. Z gory dziekuje za wszystkie sugestie i porady.

sirbielu88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2018, 20:11   #2
22fordmondeo
ford::beginner
 
Imię: adam
Zarejestrowany: 06-10-2017
Skąd: łódzkie
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2,2 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 33
Domyślnie Odp: Zakup 2.0 tdci. Polift czy przedlift, różnice zalety.

Hej, ciężko coś doradzić.
Dla mnie naturalnie lepszym wyborem jest polift - to przecież oznacza zakup młodszego auta - wiek może mieć wpływ na stan zawieszenia tylnej osi.
Zakładam że w roczniku 2011+ nie będzie wymagać remontu, a w autach starszych niż 2010 tuleje moga sie rozwulkanizować.

Z drugiej strony kupując auto w pewnym budżecie lepiej poszukać egzemplarza w dobrym stanie z niższym przebiegiem a starszego niż na siłę kupić polifta.

Pieniądze "zaoszczędzone" na zakup auta można wydać na doprowadzenie go do stanu używalności - opony, tarcze, olej , filtry, rozrząd - które i tak w polifcie będzie trzeba zrobić

Convers - jest ok, ale moim zdaniem nie ma się co podpalać - zwykłe zegary też są ok. Ważniejsze są lampy xenon!
22fordmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2018, 20:22   #3
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,946
Domyślnie Odp: Zakup 2.0 tdci. Polift czy przedlift, różnice zalety.

Nie podales budzetu.. nie bede sie produkowal jak napiszesz ze max mozesz wydac 30k i to z bolem, a nejlepiej jeszcze negocjować.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2018, 20:41   #4
adamze27
ford::beginner
 
Avatar adamze27
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 21-01-2018
Skąd: Puck
Model: Mondeo MkV
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2016
Postów: 0
Domyślnie Odp: Zakup 2.0 tdci. Polift czy przedlift, różnice zalety.

jak nie masz zbytnio kasy to pchanie się na siłę w polifta nie ma sensu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
różnice są kosmetyczne chociaż widoczne gołym okiem,conversa zaktualizujesz prawie jakbyś miał polifta,chłopaki ogarniają czipowo i programowo zarówno przed jak i polifta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak dla czarnych ramek w środku,innego zderzaka itd . chcesz wskoczyć na inny level to twoja decyzja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale chyba lepiej troche starszy a w lepszym stanie technicznym i lepiej wyposażony,bo szukanie polifta w dolnym zakresie finansowym to loteria
adamze27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2018, 21:40   #5
sirbielu88
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 09-02-2011
Skąd: Opole
Model: Focus Mk2 & Mondeo Mk4
Silnik: 1.6 TI-VCT & 2.0 TDCI
Rocznik: 2005 & 2008
Postów: 62
Domyślnie Odp: Zakup 2.0 tdci. Polift czy przedlift, różnice zalety.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Moj budzet na przedlifta to 30 tys. Oczywiście do polifta moglbym troche dolozyc. Tak jak już wspomnieliscie to chyba jednak pokusze sie o dobrego przedlifta. Jedno mnie zastanawia. Gdzieś wyczytałem na forum ze przy silniku 140KM bodajze z sterownikiem denso łatwo jest zrobic go na 163KM. Czy jesli tak to czy silniki 2.0tdci w przedlifcie były rozne ? Chodzi mi o wersje, kody silników. Spotkałem sie tez z autami gdzie byl system bezkluczykowy, elektryczne fotele, jasna skora etc a nie miał np. Conversa. Dziwnie to zestrojone. Czy jest wtedy możliwość założyć zegary z conversem ? Bo wydaje mi sie ze nie specjalnie. Odnośnie wyposazenia. Spotkalem sie z podgrzewana kanapa i zawieszeniem regulowanym. Czy sa jeszcze jakies ciekawe opcje wyposażenia ktore warto miec lub ktorych lepiej unikac ?

Bump:
Cytat:
Napisał 22fordmondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej, ciężko coś doradzić.
Dla mnie naturalnie lepszym wyborem jest polift - to przecież oznacza zakup młodszego auta - wiek może mieć wpływ na stan zawieszenia tylnej osi.
Zakładam że w roczniku 2011+ nie będzie wymagać remontu, a w autach starszych niż 2010 tuleje moga sie rozwulkanizować.

Z drugiej strony kupując auto w pewnym budżecie lepiej poszukać egzemplarza w dobrym stanie z niższym przebiegiem a starszego niż na siłę kupić polifta.

Pieniądze "zaoszczędzone" na zakup auta można wydać na doprowadzenie go do stanu używalności - opony, tarcze, olej , filtry, rozrząd - które i tak w polifcie będzie trzeba zrobić

Convers - jest ok, ale moim zdaniem nie ma się co podpalać - zwykłe zegary też są ok. Ważniejsze są lampy xenon!
Jak tak to musze poczytac o tym zawieszeniu w czym diabeł straszny 😀
sirbielu88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2018, 21:45   #6
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,946
Domyślnie Odp: Zakup 2.0 tdci. Polift czy przedlift, różnice zalety.

przedlift mial siemens tam bez chipa nic nie zrobisz.. polift delphi i mozna zmienic oryginale mapy od 116KM do 163KM.
roznic jest wiecej.. wyciszenie, wtryski, dpf itd..
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2018, 21:53   #7
lando
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Słupsk
Model: Focus MK1 2001, Focus MK2 FL, Mondeo MK4
Silnik: 1,8 TDCI 115, 1,6 TDCI 110, 2,0 TDCI 140
Rocznik: 2001, 2008, 2009
Postów: 466
Domyślnie Odp: Zakup 2.0 tdci. Polift czy przedlift, różnice zalety.

Zegary można wymienić ale całe. Lepiej kupić zadbany przedlift niż tani polift często z gorszą historia niż ten starszy. Co do silnika mam przedlift i jest ok. Narazie olej filtry, koło pasowe i poduszka silnika, hamulce. Więcej napraw nie pamiętam stan 195 ja zrobiłem 60 tyś w 3 lata

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
lando jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2018, 23:05   #8
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Zakup 2.0 tdci. Polift czy przedlift, różnice zalety.

jeździć jednak da się przed jak i po liftem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kiedyś nie było polifta i też nie było jakiś wielkich problemów z autami
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2018, 05:49   #9
sirbielu88
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 09-02-2011
Skąd: Opole
Model: Focus Mk2 & Mondeo Mk4
Silnik: 1.6 TI-VCT & 2.0 TDCI
Rocznik: 2005 & 2008
Postów: 62
Domyślnie Odp: Zakup 2.0 tdci. Polift czy przedlift, różnice zalety.

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przedlift mial siemens tam bez chipa nic nie zrobisz.. polift delphi i mozna zmienic oryginale mapy od 116KM do 163KM.
roznic jest wiecej.. wyciszenie, wtryski, dpf itd..
Dzieki za odpowiedz. Gdzieś tam wyczytalem ze polift jest jakby lepiej poskladany i wlasnie ze cichszy w srodku i ze jakość materialow troche lepsza. A jesli chodzi o samą jednostkę napedowa to roznice sa spore czy bardziej kosmetyczne ?

Bump:
Cytat:
Napisał lando Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zegary można wymienić ale całe. Lepiej kupić zadbany przedlift niż tani polift często z gorszą historia niż ten starszy. Co do silnika mam przedlift i jest ok. Narazie olej filtry, koło pasowe i poduszka silnika, hamulce. Więcej napraw nie pamiętam stan 195 ja zrobiłem 60 tyś w 3 lata

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Dzieki za informacje. Pytam o te zegary bo byc moze kupilbym egzemplarz bez conv. I pozniej sobie dolozyl. Gdzies na forum znalazlem watek ze to wcale nie jest proste i ze w sumie sie nie da ale to byl post z 2010 roku i moze cos sie w miedzy czasie zmieniło. 😀

Bump:
Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeździć jednak da się przed jak i po liftem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kiedyś nie było polifta i też nie było jakiś wielkich problemów z autami
Oczywiście ze tak. Jednak jak jest polift to czemu sie nad nim nie zastanowic. Sam mam jesCze focusa mk2 przedlifta i powiem szczerze ze w jego przypadku jakos nie zaluje ze mam przedlifta bo to calkiem fajna wersja i jestem z niej zadowolony 👌

Bump:
Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeździć jednak da się przed jak i po liftem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kiedyś nie było polifta i też nie było jakiś wielkich problemów z autami
Oczywiście ze tak. Jednak jak jest polift to czemu sie nad nim nie zastanowic. Sam mam jesCze focusa mk2 przedlifta i powiem szczerze ze w jego przypadku jakos nie zaluje ze mam przedlifta bo to calkiem fajna wersja i jestem z niej zadowolony 👌
sirbielu88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2018, 08:38   #10
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Zakup 2.0 tdci. Polift czy przedlift, różnice zalety.

zegary spokojnie sie zmienia i jest to bardzo łatwe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w poprzednim mondeo mk4 nie miałem conversa i sobie dołożyłem.. jest bardzo dobra sztuka tylko, że z 1.8 TDCI w dziale sprzedam auto kolegi @OLGOT. Moje poprzednie autko, mega, mega dopieszczone, nie żaden handlarz itp. zobacz sobie. i masz go za 25 bodajże.
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.