Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-02-2018, 12:33   #1
Kuba94
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-03-2016
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 68
Domyślnie Wpadający pedał sprzęgła, objawy, porady

Witam,
Mam problem z wpadającym pedałem sprzęgła. Stojąc raz na postoju (2-3h) chciałem odpalić samochód i delikatnie się zdziwiłem jak sprzęgło wpadło do środka i tylko z pomocą nogi udało się je podnieść z powrotem. Po konsultacji z mechanikiem i sprawdzeniu zbiorniczka z płynem hamulcowym ubyło z niego jakieś 300ml płynu. Dolałem płyn do odpowiedniej ilości i jakoś dotoczyłem się do warsztatu, a w między czasie sprzęgło zaczęło działać poprawnie. Mechanik odpowietrzył cały układ i mówił że sprzęgło wraca do normy, ale nie zlokalizował prawdopodbnego wycieku płynu, który od momentu napełnienia w ogóle nie ubył(6dni).

Odebrałem samochód i faktycznie jest dobrze, sprzęgło już nie wpada, ale zdarza mu się utknąć w połowie, ale za 2-3 razem już jest ok i działa płynnie i z odpowiednią siłą.

Czy ktoś miał podobne objawy? Unikne rozbierania skrzyni i deski(ford power) czy niestety nie da się tego inaczej zdiagnozować?

Dodam jeszcze, że kontrolka sygnalizowała 3-4 dni przed zdarzeniem, że coś się dzieje, ale stwierdziłem że to na pewno zabrudzony czujnik ręcznego(mialem już raz taki przypadek), a w życiu nie pomyślałbym, że to problem z płynem i sprzęgłem. Człowiek uczy się na błędach, teraz już będę pamiętał.

Dziękuje i pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez Kuba94 ; 06-02-2018 o 12:37
Kuba94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2018, 12:45   #2
pike
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-05-2008
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 201
Domyślnie Odp: Wpadający pedał sprzęgła, objawy, porady

Mi jak w mk3 wpadł to miałem wymianę dwumasy i sprzęgła.. Ale to było 200k kilometrów.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
pike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2018, 17:29   #3
Seb0l
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 13-02-2008
Skąd: SMY ....
Model: Fiesta / Mondeo MKII
Silnik: 1,8D / 1,8TD
Rocznik: 1991 / 2000
Postów: 131
Domyślnie Odp: Wpadający pedał sprzęgła, objawy, porady

Mnie to wygląda na początek problemów z pompką sprzęgła,
gdybym trafił to jest obok pedału sprzęgła, nie w skrzyni w razie co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Seb0l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2018, 11:10   #4
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: Wpadający pedał sprzęgła, objawy, porady

jezeli musisz podpompowac sprzeglo i ubylo plynu to na bank masz wyciek plynu,
moze byc przy pompce pedalu sprzegla (sprawdzic dywaniki czy sa suche),
nastepnie pozostaje wysprzeglik
najbardziej optymistyczna opcja to niski poziom plynu hamulcowego i zapowietrzenie ukladu ( lecz wezyk od sprzegla jest nizej niz od hamulcow)
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2018, 13:50   #5
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Wpadający pedał sprzęgła, objawy, porady

Jesli to było jednorazowa dolewka płynu to może byc jeszcze serwo ale raczej problem byłby z hamulcami niż ze sprzęgłem. Ja bym zaczął od pompki.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2018, 16:24   #6
Kuba94
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-03-2016
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 68
Domyślnie Odp: Wpadający pedał sprzęgła, objawy, porady

Dziękuje za rady, postaram się podsunąć mechanikowi pomysł z pompką sprzęgła, bo on sugeruje że to wysprzęglik, ale jezdze dzisiaj drugi dzien i objaw jest identyczny, wsiadam do samochodu, sprzeglo wchodzi do polowy, przejezdzam doslownie kilkaset metrow zmieniajac biegi i sprzeglo pracuje juz normalnie, nie odczulem 'innego' przelozenia biegow niz przed wspomniana usterka.
Kuba94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2018, 03:55   #7
Kuba94
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-03-2016
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 68
Domyślnie Odp: Wpadający pedał sprzęgła, objawy, porady

Przyczyną usterki był wysprzęglik z którego wyciekał płyn. Niestety skończyło się na wymianie kompletu (tarcza,docisk,koło, wysprzęglik) + uszczeniacz.

Mechanik ewentualnie mógł, ale nie chciał montować z powrotem starego osprzętu ze względu na to że wszystko było zalane płynem i stwierdził, że nie wiadomo jak osprzęt zachowa się po wyczyszczeniu.
Czy takie czyszczone koło i docisk z tarczą straciłyby na swoich właściwościach? Pytam tyko z czystej ciekawości, starego osprzętu i tak bym tam nie włożył.
Kuba94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2018, 09:35   #8
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Wpadający pedał sprzęgła, objawy, porady

Najgorsze okładziny. Zasada podobna jak przy hamulcach. Jak polejesz klocki olejem to róznie może być. Poza okładzinami reszta raczej nie powinna ucierpieć pod warunkiem że porzadnie wymyte i nic nie będzie "wyciekać"
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.