Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-06-2017, 18:28   #51
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Odp: podświetlenie drogi w lusterkach

Cytat:
Napisał Yoo! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawy jestem czemu, więc dołączam się do pytania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.





Ja mam z kolei inny problem.

Zauważyłem, że od strony kierowcy "puddle lights" nie świeci. Niby nic takiego, wymienię żarówkę. Wyciągam, wkładam nową i nic się nie zmienia. Problem jest taki, że w lewym lusterku nie działa podświetlenie. Prawe lusterko świeci.



Jakieś propozycje co może być przyczyną ?


Propozycja jest taka aby wziął miernik i sprawdził gdzie ginie napięcie :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2017, 10:04   #52
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: podświetlenie drogi w lusterkach

Mógł zgnić któryś z przewodów, albo masowy albo prądowy.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2017, 10:22   #53
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Odp: podświetlenie drogi w lusterkach

A ja mam pytanie nieco z innej kategorii. Chcę zamówić właśnie ledowe żarówki między innymi do podświetlenia lusterek i mam w związku z tym pytanie. Czy w tych oprawkach jest jakiś odbłyśnik który odbija światło na dół? Od razu powiem czemu pytam. Żarówki W5W które tam występują, można znaleźć w 2 różnych wersjach. Pierwsza wersja to diody tylko z jednej strony:
https://images84.fotosik.pl/627/cb83e2b3d521e18bmed.jpg

Druga wersja to diody z każdej strony:
https://images83.fotosik.pl/627/d63877e3ca241d24med.jpg

Nie chcę kupować w ciemno ponieważ jeżeli tam nie ma odbłyśnika to zakup żarówki z diodami dookoła jest bez sensu bo nie mam potrzeby oświetlania obudowy lusterka od wewnątrz. Ale z kolei zakupu wersji z jednej strony również się boję ponieważ jeżeli podłączenie kabli w oprawkach w obu lusterkach jest takie samo to na 100% w którymś lusterku, jedna z żarówek świeciła nie będzie ponieważ diody są polaryzacyjne, czyli świecą tylko w jednej pozycji. Zatem jeżeli kable są podłączone symetryczni w obu lusterkach to jedna żarówka będzie ustawione diodami w dół, druga diodami do góry a tak być nie może. Prośba zatem do osób które mają doświadczenie w wymianie tych diód o podpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2017, 17:43   #54
Yoo!
ford::advanced
 
Avatar Yoo!
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-07-2016
Skąd: Chorzów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2008
Postów: 398
Domyślnie Odp: podświetlenie drogi w lusterkach

Panowie problem rozwiązany. Wyciągłem całą lampkę i okazało się, że wtyczka jest cała skorodowana. Wywaliłem wtyczkę, połączyłem kable na stałe i świeci, aż miło.
Wtyczki w ogóle nie szło wyciagnąć, masakra. Polutowane i zaizolowane.

dizel1982 w środku są odbłyśniki, możesz śmiało dawać ledy, które są dokoła . Ja mam takie w których z dwóch stron są diody i świeci bardzo dobrze. Ja mam podobne jak z pierwszego linku z tym, że mam diody po obu stronach i na każda strone przypada 12 diód.
Yoo! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2017, 17:53   #55
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Odp: podświetlenie drogi w lusterkach

No to super, dzięki wielkie za info. Właśnie miałem to dziś rozbierać żeby sprawdzić jak to wygląda ale widzę że mi ułatwiłeś sprawę. Zatem kupuję te które są dookoła. Jeszcze wymieniam podświetlenie na nogi, bagażnika i podświetlenie tablicy na ledowe i będę miał full komplet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Cieszę się że udało Ci się rozwiązać Twój problem. Może warto pomyśleć o wymianie kostki + spryskanie jej od razu takim specjalnym środkiem. Niestety to nie są miejsca szczelne, dostaje się wilgoć i nie ma opcji, prędzej czy później coś się zadzieje. Ja w poprzednim aucie pomimo że miało niespełna 5 lat, wymieniałem kostkę od podświetlenia tablicy bo miałem to samo. Na początku zaczęło mrugać, później całkiem zgasło. Okazało się że kostka cała skorodowana a jeden kabelek odpadł od niej zupełnie. Wlutowałem nową kostkę z nowymi pinami, całość spryskałem takim specjalnym środkiem do styków, on nie tylko poprawia kontakt ale jest jeszcze taki tłusty i chroni przed wilgocią. Nowy właściciel auta (znajomy) jeździ nim dalej i nic się z tym nie dzieje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ja u siebie teraz jak będę wymieniał te diody, spryskam te kostki.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] możesz jeszcze pokazać jakie masz te diody? Szukam i nie mogę na allegro znaleźć żarówek z taką ilością diód jak pisałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez dizel1982 ; 11-06-2017 o 18:03
dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2017, 18:27   #56
Yoo!
ford::advanced
 
Avatar Yoo!
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-07-2016
Skąd: Chorzów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2008
Postów: 398
Domyślnie Odp: podświetlenie drogi w lusterkach

dizel1982 pomyliłem się, mam identyczne jak w linku poniżej:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Co do kostki, to w lusterkach kable przed kostką sa strasznie krótkie, nie chciało mi się mazać dorabianiem złączki, bo do niczego ona tak naprawdę nie służy, jest teraz zrobione na stałe i świeci to jest najważniejsze.

A co do podświetlenia to na nogi też mam ledy (poprzedni właściciel pozmieniał wszystkie żarówki), ale będę zmieniał na takie moduły:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
świeci lepiej i jest przejściówka na w5w.
Yoo! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2017, 19:32   #57
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Odp: podświetlenie drogi w lusterkach

O kurde, jaka zaporowa cena. Co prawda za dwie sztuki ale znalazłem właśnie na allegro, też 24 diody i wszystkie w okolicach max 10 zł.
dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2018, 13:42   #58
ooryginall
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 27-12-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: podświetlenie drogi w lusterkach

Trochę odświeżę temat- czy lampka prawa i lewa są takie same czy czymś się różnią? Mam prawą (od pasażera) strasznie pokiereszowaną przez poprzedniego właściciela i ledwo się trzyma a na allegro same lewe lampki :/
ooryginall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2018, 15:11   #59
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: podświetlenie drogi w lusterkach

Lampeczki są rozróżniane jako lewa i prawa. Nie różnią się bardzo ale na pewno takim dzyndzlem koło oprawki. Zawsze mozesz spróbować podmienić i będziesz widział czy się trzyma dobrze i "siedzi" jak trzeba.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2018, 15:42   #60
lechu_jr
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 10-08-2015
Skąd: Łódź
Model: mk4
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2012
Postów: 79
Domyślnie Odp: podświetlenie drogi w lusterkach

Może nową [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
lechu_jr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.