Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-01-2018, 22:47   #21
Erwinek!!
ford::average
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 03-09-2014
Skąd: Frankenthal/Niemcy
Model: Renault Megan
Silnik: 1.4 Tce
Rocznik: 2011
Postów: 140
Domyślnie Odp: Po wymianie termostatu nie łapie temperatury

Ja mam takie pytanie ile mk2 benzyna ma termostatów ?
Jeden ten z przodu u dołu silnika po lewej stronie? (stojąc przed autem)
Czy jesze jakis u góry po prawej od głowicy?
Trochę to dziwne ze wychodząc płyn wężem górnym od silnika przechodząc przez chłodnice dopiero napotyka termostat na wejściu do bloku dolnego węża.
Jeżeli jest tylko zen termostat na dole to zanim płyn się nagrzeje górny wóz chłodnica to długo mija.
Nie rozumiem tego
W mk1 był u góry przy wyjściu węża
Tez miałem kiedyś walnięty termostat , został wymieniony na nowy firmy Wahler ale silnik przy około 0c. potrzebuje przejechać około 7 km aby się rozgrzać do porządnej temperatory cieczy albo 8minut.

Erwinek!! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2018, 06:54   #22
cannot
ford::beginner
 
Avatar cannot
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 08-11-2017
Model: Focus MK2 FL Kombi
Silnik: 1.6 DURATORQ TDCI DPF 109 KM 80 KW
Rocznik: 2009
Postów: 30
Domyślnie Odp: Po wymianie termostatu nie łapie temperatury

Cytat:
Napisał Dadek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witaj kolego. Przerabiałem ostatnio temat nietrzymania temperatury w moim Focusie 2.0 TDCI. Wymieniłem termostat - nic się nie zmieniło. Ale gdy autko już trochę się zagrzało zacząłem sprawdzać czy węże są twarde. Następnie powoli odkręcałem korek od zbiorniczka płynu (różnica ciśnień powinna wyrzucać płyn), ale ... tak się nie działo. Pomyślałem, że nie ma ciśnienia w układzie. Zakupiłem więc nowy korek zbiorniczka i jak ręką odjął. Od tego momentu temperatura ZAWSZE trzyma ok 90 stopni, nieważne czy jeżdżę czy stoję w korku. 90 jest i tak powinno być.
Dzięki za tak cenną informację. Przetestuje to dzisiaj u siebie.

Z rana jak jechałem do pracy nawiew ustawiłem na 0 i auto normalnie złapało temperaturę 90 stopni. Po ustawieniu nawiewów na maksa i gorącą temperaturę wskazówka spadła na 60-65 stopni.
__________________
Nie wiesz w co zainwestować pieniądze ? Wejdź na dkw.pl Masz problemy finansowe i potrzebujesz gotówki? Poznaj darmowe pożyczki i wybierz najlepszą ofertę pożyczkową dla siebie.
cannot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2018, 07:50   #23
tomby
ford::average
 
Avatar tomby
 
Imię: tomby
Zarejestrowany: 03-09-2015
Skąd: kraków
Model: fokus
Silnik: 1.8 cdti
Rocznik: 2003
Postów: 57
Domyślnie Odp: Po wymianie termostatu nie łapie temperatury

Termostat też trzeba dobrze w obudowę włożyć. Dałeś strzałką do góry czy na dół? , a ma to zaj...e znaczenie jeśli chodzi później o nagrzewanie auta.
tomby jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2018, 10:47   #24
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Po wymianie termostatu nie łapie temperatury

Cytat:
Napisał Erwinek!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam takie pytanie ile mk2 benzyna ma termostatów ?
Mam taki sam silnik co u ciebie. Jest jeden termostat za który ASO zażyczyło sobie ponad 700 PLN za oryginał. Ale zdecydowałem się na zamiennik, który i tak kosztował ponad 200 PLN. A roboty jest do ch... Trzeba zdjąć alternator. Przeciąć dwa paski bo teoretycznie nie powinni się ich zakładać powtórnie, ale jak kto uważa.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2018, 17:43   #25
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Po wymianie termostatu nie łapie temperatury

Cytat:
Napisał rav 75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jaki ty filtr paliwa kładziesz za 100 złotych? Jakieś namiary? Chętnie kupiłbym dla siebie bo ostatnio płaciłem 160zł.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
nie wiem jaki u ciebie idzie
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2018, 20:17   #26
cannot
ford::beginner
 
Avatar cannot
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 08-11-2017
Model: Focus MK2 FL Kombi
Silnik: 1.6 DURATORQ TDCI DPF 109 KM 80 KW
Rocznik: 2009
Postów: 30
Domyślnie Odp: Po wymianie termostatu nie łapie temperatury

Cytat:
Napisał Dadek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witaj kolego. Przerabiałem ostatnio temat nietrzymania temperatury w moim Focusie 2.0 TDCI. Wymieniłem termostat - nic się nie zmieniło. Ale gdy autko już trochę się zagrzało zacząłem sprawdzać czy węże są twarde. Następnie powoli odkręcałem korek od zbiorniczka płynu (różnica ciśnień powinna wyrzucać płyn), ale ... tak się nie działo. Pomyślałem, że nie ma ciśnienia w układzie. Zakupiłem więc nowy korek zbiorniczka i jak ręką odjął. Od tego momentu temperatura ZAWSZE trzyma ok 90 stopni, nieważne czy jeżdżę czy stoję w korku. 90 jest i tak powinno być.
Korek odkręcałeś na włączonym czy wyłączonym silniku ? Ja dzisiaj zrobiłem to na zgaszonym silniku (nagrzany był do 90 stopni) i było słychać słabe syczenie przez chwilę ale bez wyrzucania płynu. Jak dokładnie było w Twoim przypadku ?

Edit. Wymienilem korek 17zl i dalej to samo. Czy wyciety dpf przez poprzedniego wlasciciela moze miec na to wplyw?
__________________
Nie wiesz w co zainwestować pieniądze ? Wejdź na dkw.pl Masz problemy finansowe i potrzebujesz gotówki? Poznaj darmowe pożyczki i wybierz najlepszą ofertę pożyczkową dla siebie.

Ostatnio edytowane przez cannot ; 12-01-2018 o 16:06
cannot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2018, 18:02   #27
cannot
ford::beginner
 
Avatar cannot
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 08-11-2017
Model: Focus MK2 FL Kombi
Silnik: 1.6 DURATORQ TDCI DPF 109 KM 80 KW
Rocznik: 2009
Postów: 30
Domyślnie Odp: Po wymianie termostatu nie łapie temperatury

Podbijam temat, nikt nie ma pomysłu co może być przyczyną mojego problemu ? Przypomnę, po wymianie termostatu słabo łapie temperaturą a jak włączę nawiewy na maksa to temperatura spada w oczach.
__________________
Nie wiesz w co zainwestować pieniądze ? Wejdź na dkw.pl Masz problemy finansowe i potrzebujesz gotówki? Poznaj darmowe pożyczki i wybierz najlepszą ofertę pożyczkową dla siebie.
cannot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2018, 18:13   #28
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Po wymianie termostatu nie łapie temperatury

Jakiej firmy ten termostat ?

1.6 tdci po prostu tak nie mają ? Diesel, mała pojemność, mało ciepła. Jeżeli wiemy skąd bierze się ciepłe powietrze w nawiewie, to nie powinno nas dziwić że temperatura płynu spada przy nawiewie na max. Zależy tylko w jakim tempie.

U mnie w 2.0 tdci przy spokojnej jeździe autostradą czyli ciągłe obroty +-2 tys czyli wydzielane jakieś ciepło cały czas, temperatura zaczęła spadać po 2-3 minutach nawiewu na max, jak wjechałem w jakiś wilgotny obszar i momentalnie zaparował cały samochód w środku i nie chciało zejść. Faktycznie wskazówka leci w dół i to właśnie podczas ciągłej jazdy, a wewnątrz auta sauna, bo cały gorąc z płynu i chłodnicy idzie do wnętrza.

W 1.6 tdci podczas jazdy po mieście pewnie spada od razu, tak jak napisałeś, ale jeżeli w ogóle słabo Ci się nagrzewa i nie trzyma temperatury, to badziewny ten termostat. Ja Zamontowałem Gates'a półtora roku temu, żadnych problemów, trzyma idealnie cały czas.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2018, 15:33   #29
Smerw4
ford::beginner
 
Avatar Smerw4
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 09-01-2018
Skąd: Warszawa
Model: Focus II
Silnik: 1.8 duratec he 125km
Rocznik: 2006
Postów: 40
Domyślnie Odp: Po wymianie termostatu nie łapie temperatury

dzisiaj sprawdzałem u siebie temp -3 stopnie jak stałem miałem jakieś 88stopni bez ogrzewania kabiny ale jak zacząłem jechać temperatura silnika spadła do 83 i tak się utrzymywała. Bez ogrzewania kabiny miałem jakieś 85 stopni jak tylko włączyłem ogrzewanie spadła do 83 nie wiem czy to dobra temperatura ?
Smerw4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.